Adana Otelleri Toplam 41 Otel Bulundu

Harita

Adana Otelleri

Akdeniz ve Torosların İncisi, Medeniyet Beşiği; Adana ve Adana otelleri...

Adana Otelleri

Yaşadığımız yerler her zaman ayrı bir güzelliğe sahip olup genel anlamıyla yaşayan insanlarla bütünleşmiştir. Günümüzde yerleşim yeri olarak oldukça fazla yerler vardır. Bunlar çok eski zamanlara dayanmaktadır. İlk yerleşim yerleri Uygurlar zamanında kurulmuştur. Tabi ki her geçen yıl gelişme artmış değişik aletler icat edilmiş bunun getirdiği özelliklerle gelişen yerleşim yerleri ortaya çıkmıştır. Adana, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara gibi şehirlerimizden sonra gelen büyük ilimizdir. Nüfusu oldukça fazladır. En eski yerleşim yeri ise Çukurova olmaktadır. Dine önem veren halk oldukça sık sayıda cami yaptırmıştır. 1608 yılında Yavuz Sultan Selim aracılığıyla eyalet olmuştur. Değişik isimlerde illere eyalet olarak bağlı kalmıştır.

Birçok savaş ve işgale ev sahipliği yapmıştır. Her attığınızda adımda farklı bir anı yaşamak burada mümkündür. Birinci dünya savaşında çok fazla zorluk çeken Osmanlı Devleti'ne toprak olmuş ve büyük bir mücadele sonunda galibiyeti yaşamıştır. Farklı ırklarda kişilere ev sahipliği yapması ise oldukça kültür kokmasına sebep olmuştur. Adana her haliyle özgünlüğünü korumuştur.

Her türlü olanağa sahip olan bu yerleşim yeri her geçen gün büyümüştür. Konumu ise o kadar verimlidir ki topraklarıyla şehrin bereketi gelmiştir. Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Akdeniz bölgesi maki bitki örtüsü ile kaplıdır. Ve bu oldukça verimli bir durumdur. Ekonomik olarak sıkıntı yaşanmamaktadır. Çevresinde ise oldukça gelişmiş şehirlerin olması ise özel bir olanaktır. Adana ili yer şekilleri olarak ikiye ayrılır dağlık ve ovalık olmak üzere ayrılmıştır. Orta toroslar üzerinde 3 ayrı dağ gözükmektedir. Bolkar dağları Aladağlar ve tahtalı dağlarıdır. Dağlarda hayvancılık ovalarda ise tarım yapılmaktadır. Ayrıca akarsu ve göllerle çevrili olması ise adana ilinin özelliğini ikiye katlamaktadır. Seyhan ve Ceyhan akarsularının arasında yer alırlar. Akarsular tarımsal ekonomiyi de fazlaca etkilemektedir. Cumhuriyet döneminden önce yok denilecek kadar olan tarım 1833 yılları arasında Mehmet Paşa tarafından çok fazla gelişme göstermiştir. Halkın üstünde ki ağır vergiler kaldırılmış tarımsal ekonomi için oldukça fazla etkinlikler yapılmıştır.

Zaman geçtikçe bu gelişim sanayi olarak gelişmeye devam etmiştir. Ve farklı dallarda fabrikalar kurulmuştur. 500 sanayi kuruluşunun içinde yer almaktadır. Bu gelişim halkı da rahatlatmıştır. Pek çok ilçeye sahiptir. Bu ilçeler şunlardır; Aladağ, Ceyhan, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, kozan, Pozantı, Saimbeyli, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir olmak üzere her ilçesi farklı güzelliğe ve tarihe sahiptir. Adana iline gidip bu ilçeleri gezmemek olmaz her zaman özgünlüğünü korumuş olan bu şehir her geçen gün daha da çok gelişmektedir.

Eğitim şartlarının da çok fazla gelişme gösterdiği adana her zaman toplumsal dayanışma içersindedir. Kültürel faaliyetlere oldukça yoğun ilgi gösterilmiş ırk din ayrımı yapmaktan kaçınılmıştır. Halk oldukça misafirperver bir yapıya sahiptir. O yüzden gezip görmekten çekinmeden Adana'yı ziyaret edebilirsiniz. Farklı bir atmosfer sizleri bekliyor adana da bizim Türkiye de gezip görmek lazım.Adana ülkemin en büyük 4. Akdeniz bölgesinin en büyük vilayeti konumundadır. Bölgenin en gelişmiş illerinden olan Adana aynı zamanda ülkemizin en güzel şehirleri arasındadır. Kent, ülkemizin mazisi çok eski çağlara dayanan vilayetlerinden bir tanesidir. Yapılan tahminlere göre kentin tarihi M.Ö 12000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Buna binaen pek çok medeniyet görmüş Adana'da her uygarlık kendine has kültürü bir sonraki nesle aktarmayı başarmıştır. Bu sayede pek çok kültürü bünyesinde barındıran Adana her kültürden bir takım eserleri günümüze kadar barındırabilmiştir. Bunun yanında kent sahip olduğu iklimi, doğal güzellikleri ile de son derece meşhurdur. Bu sayede her yıl yüzbinlerce turistin ülkemize gelmesine vesile olan Adana, tekrar ülkemizi tercih etmeleri için gerekli olan tüm unsurları da layığı ile yerine getirmektedir. Kent mimari ise ile de son derece ünlüdür. Kiliseleri, hamamları, Camileri, türbeleri, sarayları gibi kent her bakımdan sınırsız güzelliklere sahiptir.

Ülkemizin ziyaret edilmesi gereken beldelerinden olan Adana, bünyesinde barındırdığı lüks otelleri ile de ülkemizde adından söz ettirmektedir. Şehrin gerek büyüklüğü, gerekse sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleri göz önünde bulundurularak Adana otelleri en makul bölgelerde konumlandırılmıştır. Bu sayede Adana iline ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin ulaşım sorununa mahal vermemek, misafirlerinin kentte rahat bir şekilde gezmelerine olanak sağlanmıştır. Kentteki otellerde çalışan personellerin son derece sıcak tavırlı ve müşterileri ile saygı çerçevesinde hizmet etmesine özen göstermiş olup, tüm personellerin iyi bir eğitim almasına bilhassa dikkat edilmiştir. Buna binaen otellerde çalışacak personeller detaylı olarak araştırılıp, büyük bir titizlik sonucu otel bünyesine kazandırılmıştır. Adana otellerinin en büyük farklarından birisi de yörenin kendine has yemeklerini uzman aşçılar tarafından müşterilerine sunmasıdır. Zira Adana Mutfağı ülkemizin en lezzetli mutfaklarındandır. Yörenin kendine has yemekleri gerek otel tarafından gerekse otele bağlı kuruluşlar tarafından müşterilere diledikleri saattlere servis edilmektedir.

Ayrıca Adana otelleri kalitesi ve konforunun yanı sıra müşterilerine sunduğu makul ücretler ile de fark yaratmaktadır. Adana yılın yaklaşık olarak 200 gününde yaz havası yaşamaktadır. Her kesimden insanın bu güzel şehirde tatil yapma imkânı sunan oteller, yılın her döneminde müşterilerine güzel bir tatil yapma imkânı verecektir. Misis Antik kenti, Adana kalesi, Adana taş köprüsü, büyük saat kulesi kentin başlıca tarihi ve turistik mekânlarıdır. Misis Antik kenti, M.Ö 1000 yıllarında oluşturulmuş Hitit Devletinden kalma bir yerleşim birimidir. Rivayete göre şehir Truva savaşından sonra inşa edilmiş olup, kenti baştan oluşturmak için insanlar geceli gündüzlü mesai harcayarak bu güzel şehri inşa etmiştir. Kentin en eski yapıtlarından olan Adana Kalesi'nin ise yapımı net olarak bilinmemekte olup, 781 tarihinde Abbasî Halifesi tarafından en eski kale tamir edilerek oluşturulmuştur.

Büyük saat kulesi, kente gelen ilk saat olma özelliğine sahip olması nedeni ile bölge halkı tarafından büyük ilgi görmektedir. Ayrıca müzeler, türbeler, dini mekânlar bakımından da zengin olan Adana bu sayede ülkemizin turizme elverişli bölgelerindendir. Adana otelleri bulundukları konum sebebi ile kentin en gelişmiş yerlerinde inşa edilmiştir. Bu sayede çevresinde pek çok bar, cafe, alışveriş merkezi gibi önemli işletmeler bulunmaktadır. Her kitleden insanın kente gelip kolayca tatil yapması açısından uygun fiyatlar sunan Adana otelleri , böylece yerli ve yabancı turistlerin kentin tüm tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı vermektedir. Sizlerde tatil tercihinizi Adana kentinden yana kullanarak burada bulunan oteller aracılığı ile eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz.

Adana Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Şar Örenyeri
Şar Örenyeri

Şar Örenyeri, Tufanbeyli İlçesinin kuzey kısmında Kayseri il sınırına çok yakın mesafede bulunmaktadır. Örenyerinin içerisinde Hitit, Roma ve Bizans dönemi antik eserler bulunmaktadır. Birçok eser özelliğini yitirmiş olsa da Roma döneminden kalan eserlerin çoğu sağlam olarak günümüze ulaşmıştır. Buradan Roma döneminde yapılan işçiliğin ne kadar dayanıklı olduğunu anlayabiliriz. Kilikya Komanası diye anılan bu yer Etiler'in dini merkezlerinin ikincisi olup ilki Pontus Komanasıydı. Hitit Kralları bizzat gelerek burada dini ayinlere katılırlardı. Dini ayinlerde başrahibin hizmetinde kadın ve erkeklerden oluşan 6 bin kişi hizmet ederlerdi. Tapınağa bırakılan zengin toprakların gelirini de başrahip alırdı. Kral ve büyük rahip aynı soydandı ve başrahibin Kilikya ve Kappadokya komanalarındaki mevkii kraldan hemen sonra gelirdi. Romalılar zamanında Hieropolis adıyla anılan bu yerde başka bina kalıntıları, rölyefler ve kitabeler ile sütun, sütun başlığı, arşitrav ve kemer gibi çeşit çeşit mimari öğeler görülmektedir.

Varda Köprüsü (Alman Köprüsü)

Sultan II. Abdülhamit ve Almanya Kralı Kaizer Willheim arasında yapılan anlaşmayla, Bağdat Demiryolu İşaatı'nın bir parçası olan Varda Köprüsü - Alman Köprüsü ya da yerel halk tarafından Koca Köprü olarak anılan köprü, Adana'nın Karaisalı ilçesinde bulunmaktadır. 172 metre uzunluğundaki köprü yerden 99 metre yüksekliktedir. Örme taş tekniği kullanılarak yapılan köprünün 1907 - 1912 yılları arasındaki yapımı sırasında 21 işçi ve bir Alman mühendis çeşitli nedenlerden dolayı ölmüştür.

Varda Köprüsü (Alman Köprüsü)