Adatepe Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Adatepe Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Adatepe Otelleri

Çanakkale şhrimizdeki Adatepe otelleri hakkında detaylar...

Adatepe Otelleri

Adatepe, Çanakkale nin Ayvacık ilçesine bağlıdır.Küçükkuyu dan sadece 3 km. uzaklıkta eski bir köydür.
Adatepe, zeytin ağaçları içerisinde doğa ile içiçe Kazdağları nın batı ucunda bol oksijenli havası ve tarihi yaşatan atmosferiyle güzel bir köydür. 

Adatepe Köyü koruma altına alınmış, eski taş evleri eski olmalarına rağmen bakımlıdır. Adatepe de Zeus Sunağı'nın bulunduğu tepeden körfez manzarası izlediğiniz zaman manzara karşısında hayran kalacaksınız.. Yazın o kavurucu sıcağında dahi Adatepe serindir. Kazdağları ndan gelen birbirine karışmış kır çiçeklerinin kokusu karşısında mest olacaksınız. 

Adatepe halkı geçimini tarım ve hayvacılıkla sağlamaktadır.. Adatepe de yetişen zeytin, zeytinyağı ve sabun yapımında kullanılmaktadır. Mübadelelere kadar Rumlar ve Türkler in bir arada yaşadığı Adatepe tarihin derin izlerini taşımaktadır. Bir zamanlar 400 olan Adatepe nüfusu, günümüzde 28 haneye düşmüştür. Osmanlı döneminden kalma Cami Adatepe de varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Adatepe köyünde Refika takma adıyla bir Rum güzeli yaşarmış. Bu güzel kız iyilikseverliği, güzelliği ve şarkılarıyla tüm köylünün kalbinde taht kurmuş. Mübadelelerde diğer rumlar ile birlikte köyden ayrılmak zorunda kalan Refika'nın gidişi geride kalan Adatepe köylüsünü çok üzmüş. Onun adına türküler yakılmıştır.

Adatepe Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER