Afyon Merkez Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Afyon Merkez Otelleri

Gelişen bölge Afyon Merkez otelleri hakkında bilgiler...

Afyon Merkez Otelleri

Afyon ilinin, ortalama yüksekliği 1000 ve 1500 metre olan ve tektonik hareketlerin oluşturduğu vadilerle yarılmış bir yayla görünümündedir. Afyon Merkezin etrafı küçüklü büyüklü dağlarla çevrelenmiştir. Küçük bir merkeze sahip olan Afyokkarahisar ilçesinde bulunan üniversite sayesinde merkezi yoğun geçmektedir. Türkiyenin karayolu ulaşımında büyük görev üstlenmektedir. İç Anadoluyuyla Ege ve akdeniz bölgeleri arasında köprü vazifesi görmektedir. Kaplıca ve ılıca yönünden Türkiye'nin sayılı illeri arasında yer alan Afyonkarahisar,adınını dünyada duyurmuş ve yurt dışından turist çekmeye başlamıştır. Son zamanlarda kooparatifler ve şirketler termal turizmin yoğunluğundan dolayı yatırımlarını bu yönde yapmıştır.

Bölgeye yapılan yatırımlar ,Afyonkarahisarın daha hızlı büyümesine ve yatırımların sonunda Afyonkarahisarın turizmde hak ettiği yeri bulmasına yardımcı olmaktadır. Kaplıcaları, zengin Tabiat yapısı, tarihî eserleri, alternatif turizm çeşitliliği, kültür ve inanç turizmi festival ve şenlikler gibi çeşitli turizm değerlerine sahip olan Afyonkarahisar, bu yüzden turizm potansiyeli yönüyle ülkemizin sayılı illeri arasındadır.

Afyon Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Afyon Arkeoloji Müzesi
Afyon Arkeoloji Müzesi

Afyon Arkeoloji Müzesi oldukça zengin bir koleksiyona sahiptir. Afyon genelindeki 40'a yakın höyükten 25 kadar antik şehirden ve birçok arkeolojik kazılardan çıkan eserlerle. Hititlere, Hellenistik döneme, Bizans ve tunç çağına ait kalıntılar bu müzede sergilenmektedir. Müzenin alanı içerisinde yer alan Herakles, İmparator Hadrion tipi büyük heykeller ion tipi sütun başları görebilirsiniz. Bu bölgede yoğunlukla karşılaşılan kapı tipi mezar anıtların bu müzede sergilenmektedir. Afyon Arkeoloji Müzesi ilk açıldığı yıllarda 150'e yakın eser bulunmaktaydı. 1940'lı yıllarda bu sayı 2.500, 3.000'e kadar ulaşmıştır. Afyon'un kusura beldesinde yapılan arkeolojik kazılarda çıkan eserler müzede beldenin adına açılan salonda sergilenmektedir. Arkeoloji müzesi 1950 li yıllarda müzenin etnografya bölümü açılarak müzenin tarihi değeri artmıştır. Farklı türden eserlerin sergilendiği bu müze daha öncelerde karma müze adını almıştır ve 1970li yıllarda Afyon Arkeolojı Müzesi olarak yeni inşaa edilen bölüme taşınmıştır.

Afyon'a geldiğinz zaman bölgedeki oteller ve pansiyonlarda kalarak tatilinizin keyfini çıkarabilir, hem de gezip görebileceğiniz pek çok yerlere ulaşımınız kolay olacaktır. Afyon bölgesine her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist gelerek bölge ziyaret akınına uğramaktadır. Sizde Afyon un bu inciliklerine şahit olabilir tatilinizi daha zevkli hale getirebilirsiniz. Afyon'da gezebilceginiz yerler arasında, Bolvadin Müzesi, Afyonkarahisar Müzesi, Anıtkaya Şehitliği, Avdalas Kalesi, Buzluk Mağarası, Sandıklı Hüdai Kaplıcaları ve Yedikapılar Manastırıdır. Afyon'a geldiğiniz zaman mutlaka uğrayarak tatilinizi daha keyifli hale gelmesiniz sağlayabilirsiniz. Sizde tatil planlarınızı yaparken mutlaka Afyon bölgesini ve bu bölgedeki güzellikleri görmek için tatil rotanızı bu bölgeye yöneltebilirsiniz. Bu bölgedeki Afyon Bolvadin Müzesini de eklemenizi tavsiye ederiz.

Synnada Antik Kenti

Synnada Antik Kenti, Afyon'un il merkezine 29km mesafede bulunan Şuhut ilçesine 10 dakikalık mesafede, iç ege bölgesinin doğusunda yer almaktadır. Şuhut, Hisar, kepirtepe ve Karaadilli höyüğünde yapılan kazılarda çıkan eserlerden anlaşıldığı kadarıyla Synnada Antik Kenti'nin Neolitik Çağa kadar uzandığı bilinmektedir. Hititler döneminde Afyon ve Kütahya genelinde hüküm süren Mira krallığının Kuvalyanın başkenti Synnada olduğu tahmin edilmektedir.

Synnada Antik Kenti