Afyonkarahisar Otelleri

Afyonkarahisar otelleri, tarihi dokusuyla sizleri ağırlayacak...

Afyonkarahisar Otelleri

Merkezinde bulunan üniversitesi sayesinde küçük ama hareketli bir merkez alanına sahip olan Afyonkarahisar, termal turizm bakımından oldukça zengin, aynı zamanda ülkeye sağladığı turizmin desteğinden ötürü de Türkiye?nin sayılı ilçeleri arasındadır. Dolayısıyla Afyonkarahisar otelleri de bu bağlamda yaz kış işleyişini sürdüren tesislerden olmaktadır. Bunun yanı sıra bölgeyi ziyarete gelenlerin Mısrii Camii, Afyonkarahisar Müzesi, Buzluk Mağarası ve Afyonkarahisar Anıtkaya Şehitliği gibi tarihi mekanları da ziyaretçilerine açık muazzam alanlardır. Ayrıca Afyonkarahisar Otelleri ile birlikte kaplıcalarının da görülmeye değer mekanlar olduğu bilinmelidir. Bu yüzden her insan mutlaka tatil planını yaparken her yıl olmasa bile birkaç yılda bir bu güzelliğe şahit olmalı ve hem kendi hem de ailesi için sıradanlığın dışına çıkmalıdır.


Bunun yanı sıra yılda birden fazla tatil yapmaya imkanı olan bireyler ise yine Afyonkarahisar otelleri arasından birinde konaklama yapması, gerek vücut sağlığı gerekse psikolojik sağlığı açısından oldukça faydalı olacaktır. Bunun nedeni ise günümüzde her yaşta insanın vücudunun çeşitli bölgelerinde özelikle romatizmaya bağlı ağrılar vardır. Dolayısıyla bu tip birçok ağrıya iyi gelen termal su, Afyonkarahisar otelleri bünyesinde var olduğundan ötürü, kişiler doğa içinde huzur bulacakları gibi aynı zamanda vücut sağlıklarını da yenilemiş olacaklardır. Ayrıca her sene tatil tercihini termal otelden yana yapan bireyler için de Afyonkarahisar otelleri en ideal tatil beldeleri arasında olduğunu unutmayınız. Burada sizler için apart ve villa oda konseptinde konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Ailece bir arada kalmak isteyen bireyler için oldukça uygun olan villa oda şekli, oda içi kişilerin her ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde tasarlandığı gibi aynı zamanda ailece kullanabilecekleri termal havuzda bulunmaktadır.


Bununla beraber termal otel demek sadece kişilere termal havuz hizmetinin verildiği bir tesis aklınıza gelmemelidir. Diğer bütün otellerde olduğu gibi Afyonkarahisar otelleri içinde de tüm bireylere uygunluk gösteren su sporları, termal ve termal olmayan karma havuzlar, su kaydırakları, animasyon gösterileri, konserler, çocuk oyun alanları ve kreş gibi birçok etkinlik sizlere sunulmaktadır. Bu özelliklere artı olarak tarafınıza verilen termal havuz hizmeti, Afyonkarahisar otelleri bünyesinde bulunan doktor tavsiyesi üzerine verilmekte olup, kişilerin tercihine göre bay ve bayanlara özel havuzlar kullanılabilmektedir. Termal havuzun bulunduğu her tesis içinde hekim zorunluluğu vardır. Çünkü termal havuzların ve buna benzer spa, masaj teknikleri, şok havuzları, buz terapisi gibi birçok aktivite uzman hekim kontrolünde bilirkişiler tarafından üstlenilen işlemlerdir. Dolayısıyla belirli bir süre zarfında uygulanması gerektiği için sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye çalışan Afyonkarahisar otelleri, bu hizmeti kuralına uygun şekilde yapmakta ve sizlerin sağlığını kesinlikle tehlikeye atacak en ufak bir unsuru bünyelerinde barındırmamaktadırlar. bu nedenle bu site üzerinden bu bölgenin tüm otellerini güvenle inceleyebilir ve dilediğinizde yine site üzerinden sorunsuzca online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Afyonkarahisar Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Afyonkarahisar Anıtkaya Şehitliği
Afyonkarahisar Anıtkaya Şehitliği

Afyonkarahisar Anıtkaya Şehitliği 13. Alay şehitleri adına yapılmış ve Afyon'un Anıtkaya kasabasında yer almaktadır. Bu şehitlikte 6 er ve 12 subayın kabristanları bulunmaktadır.

Afyon'da bulunan Anıtkaya şehitliği 1970'li yıllarda yapılmış ve günümüze kadar ilk günkü görünümünü korumuştur. Eski Harşi Anıt kitabesinde bu şehitlikle ilgili şu bilgiler verilmiştir: Anıtkaya, Kurtuluş savaşımızı eşsiz zaferle düğümleyen Kocatepe den gürleyerek bir sel gibi bu topraklardan Akdenize akıp giden Büyük Taarruz'da yoğun düşman kuvvetlerinin içine baskınla dalan ve boğaz boğaza amansız savaşlarla büyük zafer yaratıcıları ve bu uğurda vatanları, onurları ve yurttaşları için canlarını feda eden, sayısız kahramanların şehitliğidir. Bu bilgi 28 Ağustos 1972 B. ALPAKAN

Afyon'daki Şehitlik Kaidesi üzerinde de şu bilgiler yazılmıştır: 28 Ağustos 1922 Muharebesinde düşman hattı ricatini keserek arkalarından taarruz eden Türk süvari kolordusunun bu civarda verdiği şehitler adına dikilmiştir. Kendilerine Cenabı Hakkın rahmeti niyaz olunur. Şehitlikte aşağıda yer alan subay ve erler bulunmaktadır: 13. Alaydan Bulgaristan Şumnulu Binbaşı Galip Bey 13. Alaydan Rizeli Yüzbaşı Hasan Hüseyin 13. Alaydan Ilgınlı Er Halil Ömer 13. Alaydan Konyalı Er Mehmet Sait 13. Alaydan Karacasulu Er Galip Mustafa 13. Alaydan Mersinli Teğmen İshak 13. Alaydan Mersinli Asteğmen Atıf 20. Alaydan Silifkeli Asteğmen Hüseyin 20. Alaydan Antalyalı Er Mehmet Köse 20. Alaydan Aksaraylı Er Mehmet Durmuş 20. Alaydan Batumlu Üsteğmen Ahmet Nidai

Afyonkarahisar Müzesi

Afyonkarahisar Müzesi, Konya yolunda Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Afyon merkeze yakın olmasından dolayı turistlerin yoğunlukla ziyaret ettiği tarihi yerler arasındadır. Cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana yapılan kazılarda toplanan eserler o dönemde taş mederese de depolanmaya başlamıştır. Bir müddet sonra bulunan eserler yoğunlaşınca taş medresenin müzeye dönüştürülmesi kararlaştırılmıştır.

Afyonkarahisar Müzesi'nde, Bizans, Hitit, Frigya ve Hellenistik dönemlerden, paleolitik döneme kadar uzanan insanlık tarihinin farklı kesitlerinden eserler mevcuttur. Müze pazartesi günleri hariç her gün ziyarete açıktır.

Afyonkarahisar Müzesi
Gecek Kaplıcaları
Gecek Kaplıcaları

Afyonkarahisar ilinin her köşesinde ayrı bir güzelliğin yer aldığı herkes tarafından bilinmektedir. İl sınırları içerisinde yer alan Gecek ilçesi kaplıcalar bakımından oldukça zengindir ve Gecek Kaplıcaları gerek termal suyun faydaları ile gerekse bölgedeki tesislerin kalitesi ile namını duyurmuştur. Afyon ilinin kuzeydoğusunda yer alan Gecek kasabası Afyon merkeze 18 km mesafededir. Afyon il merkezine oldukça yakın olan Gecek kasabası, ziyaretçilerin yoğunlukla uğrak yerleri arasındadır. Afyonkarahisar Kütahya yolu üzerinde yer alan Gecek kasabası günübirlik ziyaretçiler tarafındanda kullanılmaktadır.

Kasabaya yakın birçok otel pansiyon ve devremülk şeklinde konaklama yapabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Gecek ilçesi yaklaşık olarak deniz seviyesinden 1040 metre yüksekliktedir. Gecek ilçesinde yer alan kaplıcaların doğal sıcaklığı 50 ila 60 derece sıcaklıktadır. Afyon ilindeki kaplıcalarda kullanım sıcaklığı 35 ila 40 dereceye kadar düşürülmektedir.

Afyon ilinin tarihi havasında gezerken birçok eserle karşılaşabilir ve tarihi bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.Ayrıca ziyaretleriniz esnasında doğal güzellikleri arasında gezinti yapabilir gecek ilçesinde yer alan mesire yerlerinde dinlenebilirsiniz.

Heybeli Kaplıcaları

Afyonkarahisar il sınırları içerisinde yer alan Heybeli Kaplıcaları merkeze yakınlığıylada bilinmektedir. Afyonun termal özelliğinin yanı sıra doğal güzellikleri ve tarihi eserleride dikkat çekmektedir. Bizanslılar dönemine kadar dayanan şifalı suları Afyon'un adeta simgesi haline gelmiştir. Yıl içerisinde Afyon ilini yerli ve yabancı milyonlarca turist ziyeret etmektedir. Afyonda yer alan Heybeli kaplıcalarının tarihi çok eskiye dayanmaktadır.

Afyonkarahisara yapacağınız gezi proğramında kaplıca sularının yanı sıra doğal güzellikleri ve tarihi eserleriylede gezinizi doyumsuz hale getirebilirsiniz. Afyon ilinde Heybeli kaplıcalarına yakın birçok otel pansiyon ve devremülk yer almaktadır. Afyonda yer alan bu otellerde konaklama yapabilirsiniz. Heybeli kaplıcaları yaklaşık olarak deniz seviyesinden 1040 metre yüksekliktedir.

Afyon iline yapacağınız gezilerde Gazlıgöl ilçesini ziyaret edebilir, kaplıca suyundan şifa bulabilirsiniz.

Heybeli Kaplıcaları
Mısrii Camii
Mısrii Camii

Mısrii Camii, Afyon ilinde yer alan eşsiz güzellikteki tarihi yerler arasında gösterilmektedir. Afyon ilinin tarih kokan havasında gezerken büyülenmemek mümkün değildir. Afyon'da yer alan Mısri Camii, 1460'lı yıllarda Akşemsettin halifelerinden Abdurrahim Karahisarı adına yaptırılmıştır. Adeta Afyon'un simgeleri arasında gösterilen Mısrı Camii bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Afyon ili bilindiği üzere termal özellik açısından dünya çapında bilinen bölgedir. Bu bölgede termal özelliğin yanı sıra Afyonkarahisar'ın ve Gazlıgöl'ün simgeleri arasında Mısri Camii en önde gelmektedir.

Afyon'a yapacağınız ziyaretlerde Mısrii Camii'ni gezebilir ve gezileriniz esnasında çekeceğiniz fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Afyon ilinin doğal güzellikleride gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Yıl içerisinde Afyon iline 2 milyondan fazla turist gelmektedir. Dünyada turizm başkenti olarak bilinen Afyon ili siz değerli ziyaretçilerini bekliyor.

Buzluk Mağarası

Afyonkarahisar Buzluk Mağarası, Afyon ilinin Sultandağı ilçesinde Dereçine kasabasında Sultandağlarının en yüksek yeri olan kuzeybatısında yer almaktadır ve tam bir tabiat harikasıdır. Eski çağlardan günümüze bu mağara yaz sıcağında buz üretir ve adınıda bu özelliğinden almaktadır.

Buzluk mağarası ile ilgili bir rivayete göre şu bilgi yer almaktadır: Bursanın Osmanlı Devleti nin başkenti olduğu dönemde padişahın yakını hastalanır ve Hekimler, hastalığının çaresinin bu olduğunu söylerler. Yazın ortasında buz bulmak mümkün değildir. O sırada sarayda muhafız olarak bulunan Afyon Sultandağına bağlı Dereçine köylü bir asker huzura çıkar ve kendisinin buz bulabileceğini söyler. Askerin emrine develer, katırlar verilir ve asker köyüne doğru yola çıkar. Sultandağları'ndaki Buzluk Mağarasına gelir, istediği kadar buzu samanların içerisinde muhafaza etmek suretiyle yaz sıcağında Afyon'dan Bursa'ya götürür. Bu işten fazlasıyla memnun olan Padişah, askere ne isterse istesin yapacağını söyler. Ve bunun üzerine asker, köyünde başını sokacak bir evi olmadığını söyler ve kendine bir ev yapılmasını ister. Padişah da bunun üzerine askerlerine emrederek askerin istediği köye ev yaptırır. İlk olarak eve üç katlı olarak başlanır fakat evin yapıldığı yer rüzgara açık olduğu için iki katlı olarak tamamlanmıştır.

Buzluk mağarasının dar bir girişi bulunmaktadır. Yazın duvarlardan sızan su, serin boşluklar ile dışarısı arasındaki ısı farkı yüzünden güçlü hava dolaşımıyla buharlaşıyor. Buharlaşmayla meydana gelen sıcaklık kaybı, soğumaya ve mağara duvarlarının buz tabakası ile kaplanmasına yol açıyor. Bu nedenle mağaradan kışın buhar çıkıyor. Haziran ayının sonuna kadar tepelerinden kar eksik olmayan Afyon'daki Sultandağları'na ve Buzluk Mağarasına yaz aylarından başka zamanlarda çıkmak mümkün değildir. Bu nedenle Buzluk mağarası, doğayı seven ve macera arayanlar için ideal bir tabiat harikasıdır.

Buzluk Mağarası