Akçay Otelleri

Tarihi dokusunu ve doğal güzelliğini yitirmemiş Akçay otelleri...

Akçay Otelleri

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı bir beldesi olan Akçay, Edremit'e 8 km mesafede yer almaktadır.Türkiye'nin ilk turizm beldelerinden biri olup İstanbul'a yakın olmasından dolayı İstanbulluların ve devlet memurların ilgisini çekmiş ve 1980'lerden sonra gelişimine başlamıştır Akçay...1990'lı yıllarda altın çağını yaşayan Akçay, su beldesi olarak da bilinir.

Kaz Dağlarının eteklerinde yer alan Akçay, küçük bir turizm kasabası iken günümüzde gittikçe şehirleşmektedir. Akçayın uzun ve o çok  güzel kıyı kordonunda pek çok çay bahçesi, otel, pansiyon ve dükkânlar bulunur, ayrıca bir de Kaz Dağlarının simgesi olarak bilinen Sarı Kızın bir heykeli bulunmakta. Beldede birçok alışveriş merkezi de açılmıştır.

Akçay eşsiz doğası ve sahip olduğu tarihi ile sizleri büyüleyecek bir tatil beldesidir. Buraya geldiğinizde ziyaret edebileceğiniz pek çok yer mevcuttur. Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra son yıllarda düzenlenen festivaller ile de ilgi odağı olmuştur. Üç gün süren Akçay Kültür ve Sanat Şenliği, Akçay'ın önemini daha fazla artırmıştır.

Akçay Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER