Akseki Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Akseki Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Akseki Otelleri

Antalya'nın bir başka cennet köşesi de Akseki otelleri hakkında herşey...

Akseki Otelleri

1288 yılında kurulan Akseki ilçesinin tarihi Roma İmparatoluğu dönemine kadar uzanmaktadır. Akseki ismi Alanaya'ya bağlı iken daha sonra Antalya'ya bağlanmıştır. Eski ismi Marulye olan Akseki, batı torosların güneyinde yer almaktadır. Bölgede eski çağlardan kalma bazı kalıntılar bulunmaktadır. Bunlar arasında köprü, burçlar ve kadim şehir kalıntıları bulunmaktadır.

Roma devleti tarafından M.Ö 395 yılında ele geçirilen bölgeye süreç içerisinde pek çok devlet hakim olmak istemiştir. Bunun en önemli sebebi ise büyük ve keresteli ormanlık alanlara sahip olmasıdır. Bu tabiatın armağanı güzel ilçe neredeyse bütün devletleri cezp etmiştir.

1471 yıllarına gelindiğinde ise Gedik Mehmet Paşa tarafından Alanya ilçesi ile birlikte Osmanlı himayesi altına alınmıştır.

Ulaşım açısından da oldukça kolay bir yere sahip olan Akseki, il merkezi Antalyaya 130 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gittiğinizde gözlerinizi büyüleyecek olan bu beldeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Çevresinde bulunan otellerde konaklama yaparak ulaşımı daha da kolay bir hale getirebilirsiniz. Gören herkesin beğenisini kazanan belde sizlerinde hayranlığını mutlaka kazanacaktır. Yöre halkının başlıca geçim kaynakları arasında; ormancılık, ticaret ve hayvancılık gelmektedir. Oldukça taşlı olan bu bölgenin sulanabilen arazilerinde meyvecilik ve sebzecilikte yapılmaktadır.

Antalya ilinin tüm doğal tarihi güzellikleri hakkında bilgi bulmak istiyorsanız sitemizden Antalya Gezilecek Yerler başlığı altında küçük bir araştırma yapabilirsiniz.

Akseki Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER