Alanya Merkez Otelleri Toplam 21 Otel Bulundu

Harita

Alanya Merkez Otelleri

En güzel Alanya Merkez otelleri hakkında geniş bilgiler...

Alanya Merkez Otelleri

Antalya'nın ilçesi olan Alanya'nın can damarı olan Alanya Merkez sizlere her türlü imkanı sunmaktadır. İster deniziyle olsun ister alış veriş merkeziyle ister doğal güzellikleriyle isterse göz alıcı otelleriyle olsun etkisi altına almayı muhakkak ki başaracaktır.

Bölgede bulunan halkın bir bölümü meyve ve sebze üretimi yaparken bir bölümü ise açtıkları butik tarzda otellerle geçimini sağlamaktadır.

Herkesin gönlüne ve bütçesine hitap edecek  istediği tarzda bir otel bulabileceği Alanya Merkezde otellerin çoğu denize yakın konumda yer almaktadır. Bulunan oteller gün boyu harcamış olduğunuz enerjinizi toplamanız için sizlere rahat bir dinlenme imkanı sunacaktır.

Çevrede bulunan restoranlarda gün içerisinde yöresel lezzetleri tadabilir ve midenizi enfes tatlarla buluşturabilirsiniz. Doğanın süslediği yemyeşil alanlarda sevdiklerinizle keyifli bir yolculuğa da çıkabilirsiniz.

Tabi birde bayanların vazgeçilmez alışkanlıklarından olan alış veriş için çevrede bulunan dükkanlar mükemmel bir tercih olacaktır. Hem yöreye ait anılarınızı somutlaştırmak için yöresel ürünler alabilir dilerseniz sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Alanya Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Alanya Doğu Plajı (Keykubat Plajı)
Alanya Doğu Plajı (Keykubat Plajı)

Alanya yarımadasından başlayan ve Gazipaşaya kadar uzanan Alanya Doğu Plajı göz kamaştırıcı bir görüntüye sahiptir. Unutulmaz anlara tanıklık etmek için siz değerli misafirlerini beklemektedir.

Antalya'nın Alanya ilçesinde yer alan 1226 tarihinde Alaaddin Keykubat tarafından Alanya fethedildiği için Keykubat Plajı olarak da adlandırılmıştır. Beklediklerinizden fazlasını bulacağınız plaj tüm isteklerinize cevap verecektir.

Yazın hergünü tıklım tıklım dolu olan plajda arkadaşların eğlenebileceği yeni arkadaşlıkların kurulacağı eski günlerin anılacağı bir yerdir.

Yazın kavurucu sıcağında serinlemek isteyenler için mükemmel bir yerdir. Kendinizi plajın serin sularına bırakmak sizlere huzur verecektir. Hayal ettiğiniz bir tatilden fazlası için kaçınılmaz fırsattır.

Alanya Doğu plajı birden derinleşmediği için de çocuklar için güvenilirdir. Hem kendiniz için hem de çocuğunuz için bu eşsiz plaja uğramayı ihmal etmemelisiniz.

Bütün bunların yanı sıra hem denizde hem de plajda yapılan aktiviteler tatilinizi renklendirecektir. Gezmeden görmeden tatilinizin tadınıçıkarmazssınız.

Alanya Kalesi

Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan Alanya Kalesi bölgenin en önemli yapıtlarından biridir. 13. yüzyıl Selçuklu eseri olan Alanya Kalesi Alaaddin Keykubat tarafından yeniden onarılmıştır. Denizden 250 metre kadar yükseklikte olan kalenin tarihi Helenistik döneme kadar dayanmaktadır.

Kentin su ihtiyacını karşılamak için yapılan 400'e yakın sarnıçtan günümüze sadece bir kaçı gelebilmiştir. 83 kulesi ve 140 burcu bulunan kale, Tersaneden Tophaneye İçkaleden Ehmedeke kadar sergilediği muazzam görüntüsüyle sizleri beklemektedir. Surların uzunluğu 6.5 kilometreyi bulmaktadır.

Alanya Kalesi, Kanderi adıyla da bilinmektedir. Alanya Kalesindeki yerleşim günümüzde de devam etmektedir ve Alaaddin Keykubat da sarayını bu bölgeye yaptırmıştır.

Küçük bahçelerinde otantik yemek servisinin yapıldığı, ahşap evlerin önünde tahta tezgahların üzerinde pamuk ve ipekli dokumalar tatilinize farklı renkler katmaktadır. Taşıt trafiğine açık bulunan kalede damağınızı tatlandırmak için çeşitli kafeteryalar ve restoranlar bulunmaktadır. Tarihi bir hazine olan kalede Kanuni Sultan Süleyman Camii, Arasta, Bedesten, Aya Yorgi Kilisesi, Sitti Zeynep Türbesi, Akşabe Sultan Türbesi, Selçuklu Hamamı, Sultan Alaaddin Sarayı, sarnıçlar, zindan ve deniz fenerinden oluşmaktadır. Uzun bir tarihe tanıklık eden bu eşsiz kale şimdi siz değerli misafirlerinin de bu tarihi kalıntılara şahitlik etmesi için en güzel haliyle sizleri beklemektedir.

Alanya Kalesi
Alanya Müzesi
Alanya Müzesi

Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan Alanya Müzesi, Yunanlılar, Romalılar, Lidyalılar ve Bizanslılar başta olmak üzere birçok medeniyetin değerli kalıntılarını bünyesinde barındıran ve bölgedeki görülmeye değer yerlerden biridir.

Alanyada yapılan Arkeoloji ve Etnoloji olmak üzere iki bölümden oluşan yapı 1967 yılında inşa edilmiştir. Oldukça geniş bir koleksiyona sahip olan müze sizleri unutulmaz bir tarihi yolculuğa çıkaracaktır. Devamlı yapılan arkeolojik çalışmalarda elde edilen eserlerin müzede yerini alması sayesinde her yıl gittiğinizde farklı bir tarihi yapıya şahit alacaksızınız.

Müzenin arkeolojik bölümünde çeşitli çiçekler arasında sergilenen Roma, Yunan, Selçuk ve Osmanlı dönemlerinden kalan mezarlar göz alıcı bir görüntüye sahiptir. Etnolojik bölümünde ise Roma, Lidya ve Osmanlı dönemlerinden kalan tarihi paralar müzedeki yerini almış durumdadır. Bunların yanı sıra Herkülün bronzdan yapılmış heykeli, antik testiler, silah koleksiyonu, el dokuması halılar ve eski ev mobilyaları müzedeki muazzam yerini almış durumdadır. Değerli tarihi dokulara tanıklık etmek ve bu görsel şovla gözlerinizi renklendirmek isteyenlerin adresidir. Tarihi bilgilerinize yenileri eklemek için bu görkemli müze şimdi siz değerli misafirlerini ağırlamak için beklemektedir.

Çimeniçi Mağarası

İçerisinde birbiriyle bağlantılı birçok odası bulunan Çimeniçi Mağarası Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Mağaranın havası oldukça serindir. Aynı zamanda içerisinde bulunan travertenler hayranlık uyandıracak bir güzelliğe sahiptir. İki katlı olan mağara Alanya'nın görülmeye değer önemli yerlerinden biridir.

Çevresinde bulunan doğal güzelliklerin yanı sıra Romalılardan kalan tarihi kalıntılar da kesinlikler görülmesi gereken alanlardan biridir. Mağarada yapılan araştırmalarda yazılı herhangi bir parçaya rastlanmamıştır. Toplam uzunluğu 10 metre olan mağara bir dik çıkış dışında geriye kalan kısmı yataydır. Ortalama sıcaklığı 17-20 derece olan mağara dışarıya nazaran daha serindir.

Kullanıma henüz yeni açılan mağara şimdiden pek çok turiste ev sahipliği yapmıştır. Sadece iç güzelliği değil çevresinde bulunan doğal tarihi güzelliklerde göz alıcı görünüme sahiptir. Tatilinize unutulmaz anlar eklemek isteyenlerin adresi alnaya Çimeniçi Mağarasıdır.

Alanya'da bulunan mağaraya yakın yerlerde konaklaya bilir ve bir sonraki güne yeni keşif bölgelerinizle devam edebilirsiniz. Huzuru ve ferahlığı son demine kadar hissedeceğiniz nefes kesen yerler sizleri bekliyor.

Çimeniçi Mağarası
İotape Antik Kenti
İotape Antik Kenti

Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan İotape Antik Kenti, bir Kilikya kentidir. Adını Kommagene Kralı olan IV. Antiochus'un karısından almaktadır. Kentin akropolü konumunda olan denize doğru uzanan bir burun bulunmaktadır. Sular bu durumda bir kale görevini üstlenmiştir. Akropolün karaya bağlandığı kısımda bir Liman Caddesi bulunmaktadır. Bu caddenin her iki ucunda üç basamaktan oluşan krepis olduğu ve bunların arasında yer yer heykellerin olduğu kaidelerden anlaşılmaktadır. Başarılı sporculardan ve kentin hayır sever insanları hakkında bilgi veren heykellerin yazıtları aynı zamanda akropolün doğusundaki koyda üç nefli, dikdörtgen planlı bir bazilika görülmeye değerdir. Geçmişten güzümüze ayakta kalmayı başarmış kentteki en önemli yapılardan birisi de hamadır. Hamama ait kanalizasyon sistemi de günümüze dek koruna gelmiş yapılar arasındadır. Bölge halkı tarafından Aytap olarak bilinen kentte ki kalıntılar Roma ve Bizans özellikleri taşımaktadır. Antalya'nın 33 km doğusunda bulunan yapı bütün görkemiyle siz değerli misafirlerini beklemektedir. İsterseniz çevresinde bulunan otellerde konaklayabilir ya da eğer bir doğa tutkunuysanız bölgede kamp kurup doğayla baş başa kalıp kafanızı dinleyebilirsiniz. Seçim sizin

Sapadere Kanyonu

Sapadere Köyünde bulunan Sapandere Kanyonu 750 metre uzunluğunda göz alıcı bir görünüme sahiptir. Yüksekliği ise 400 metreye kadar çıkmaktadır. Alanya'ya sadece 40 km mesafede bulunan kanyon mükemmel doğal manzarasıyla siz değerli misafirlerini beklemektedir. Oldukça bakımlı olan parkurda yapacağınız yürüyüşün tadına doyamayacaksınız. Tertemiz havası içinizi ferahlatırken yemyeşil doğasıyla da huzuru hissedeceksiniz. Yıl içerisinde pek çok turiste ev sahipliği yapan kanyon görenlerin hayranlığını kazanmış naçizane bir yerdir. Hava sıcaklığı sizleri bunalttığında şelalenin döküldüğü yerde kendinizi kanyonun serin sularına bırakabilirsiniz. Son yıllarda gösterilen ilginin arttığı Sapadere Kanyonu çevresinde bulunan otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Herkesin bütçesine ve gönlüne göre bir yer bulacağı bölge her yönüyle gidilmesi gerekilen bir yerdir. Sizlere unutulmaz bir tatil yaşatacak olan Alanya mükemmel bir seçim olacaktır. Gezi listenize ekleyebileceğiniz başka güzellikler arasında Damlataş Mağarasını ve Dim Çayını tavsiye edebilirim.

Sapadere Kanyonu
Sinek Kalesi
Sinek Kalesi

Bir taraftan denizin kumun tadını çıkarmak diğer taraftan da acıktığınızda kendi mangalını kendi yapıp yemek isteyenler ve bütün bunların yanında bir de tarihe tanıklık etmek isteyenlerin adresidir Sinek Kalesi. İnce kumu ve berrak suyuyla pek çok konuk ağırlamıştır. Aynı zaman da ailesiyle hoş bir anı geçirmek içinde çok kişinin uğrak yerlerindendir. Tabii tarihi yolculuk yapmak isteyenleri de ihmal etmemiş bir yerdir. Bu eşsiz güzelliklerle dolu bölge her yönüyle görülmeye değerdir. Hamaksia olarak da bilinmektedir. Güzelliği ile bütün dünyaya ün yapmış olan M. Ö 6930 yıllarında yaşamış Mısır Kraliçesi ile VII. Cleopatra Antonius'la evlenmesi üzerine, Antonius Ardıç ağaçlarıyla kapalı Xamoxia Sinek Kalesi 'ni eşine hediye eder. Sinek Kalesi veya da Direkli Çeşme olarak adlandırılan bu yer Elikesik Köyü hudutlarında bulunmaktadır. Burada bulunan bir de ada vardır. Bu adada vaktiyle bir çakal doğum yapmıştır. Karaya çok yakın olan bu adaya çakal her gün yavrularına yiyecek ve içecek götürürmüş. Bu sebepten olsa gerek bu adaya Çakal Adası denmektedir. Turizm ve Kültür Bakanlığı'nın yürüttüğü çalışmalar neticesinde yapılacak olan yol sayesinde konukların daha rahat bir şekilde ulaşması planlanmaktadır. Sakladığı tarihi kalıntılar ve muazzam manzarası göz alıcıdır. Ayrıca bulunan çeşme soğuk suyu ile sizleri serinletmeye hazır.

Ulaş Plajı

Yılın stresini denizde kulaç atarak ortadan kaldırmaya ne dersiniz? Bir yandan denizin tadını çıkarırken bir yandan da dilerseniz piknik alanlarında ailenizle eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz, Ulaş Plajı'nda. Alanya'nın 5 km batısında bulunan plaj genellikle yerli halk tarafından yoğun ilgi görmektedir. Denizi ve plajı kum olan Ulaş Plajının arkasındaki yamaç kesme taştan istinat duvarı ile örülerek kale görüntüsü verilmiştir. Muazzam bir manzaraya sahip olan plaj sizlerin isteklerine fazlasıyla cevap verecektir. Günübirlik tekne gezisine çıkanların da uğrak yerlerinden biridir. Piknik alanlarında siz değerli misafirlerini memnun etmek için oturma yerleri, doğal masa ve yemek pişirme ocakları vardır. Denizde harcadığınız enerjiyi eşsiz bir mangal keyfiyle yeniden depolaya bilirsiniz. Keyifli zaman geçireceğiniz plaj da özel araçla gelenler için otopark alanı mevcuttur. Dinlenmenin tam merkezi olan Ulaş Plajında huzurun tadına varabilirsiniz. Çevresindeki otellerde de konaklayabilir ve böylece ulaşımı daha kolay hale getirebilirsiniz.

Ulaş Plajı