Alaşehir Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Alaşehir Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Alaşehir Otelleri

Ege Bölgesi'nin nadide köşelerinden biridir Alaşehir otelleri.

Alaşehir Otelleri

Alaşehir, Ege Bölgesi nde, Gediz ovasının doğu kesiminde kurulmuş bir ilçedir. İlçede Akdeniz ve karasal iklim özellikleri görülür. Alaşehir, verimli topraklar üzerinde kurulduğu için antik dönemden günümüze dek bağcılıkla ün kazanmıştır. Çekirdeksiz üzüm yani Sultaniye burada yetiştirilir.

Alaşehir in eski adı Filadelfiya Philadelphia olup, kardeş sevgisi anlamına gelir. Attaloslar Kralı II. Attalos kardeşini çok sevdiği için kente bu ismi vermiştir. Ayrıca depremlerin sıklığından ötürü ünlü bir coğrafyacı buraya; deprem şehri lakabını vermiştir. En parlak dönemini Romalılar döneminde yaşamıştır.

Alaşehir bölgesi birinci derece deprem kuşağında yer almasından dolayı kalıntıların çoğu yıkılıp, toprak altında kalmıştır. Günümüze dek gelebilen tarihi eserler özellikle Roma ve Bizans döneminden kalmış olup, bunlar arasında; Philadephia Aziz Yuhanna Kilisesi, Yıldırım Beyazıt Camisi, Şeyh Sinan Camisi ve Türbesi, Güdük Minare Camisi, Yağhane Camisi, Kadı Şeyh Camisi ve Türbesi, Rahmanlı Dede yi sayabiliriz. Ayrıca Sarıkız kaplıca ve maden suyu yerli turistlerin oldukça ilgisini çeken ziyaret edilen yerlerdir. Sarıkız maden suyu fabrikasının yan tarafında ayrıca kaplıca mevcut olup, yorgunluğunuzu burada atabilirsiniz.

1389 yılında, Osmanlılar tarafından ele geçirilen kentin isminin; Yıldırım Beyazıt'ın yüksek bir tepeden şehre bakarak ne Ala şehir sözlerinden esinlenerek verildiği söylenmektedir.


Alaşehir Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Philadelphia St. Jean Kilisesi
Philadelphia St. Jean Kilisesi

Manisa nın Alaşehir ilçesinde yer almaktadır. M.Ö. 150-138 yıllarında yapılan kiliseden günümüze kiliseden, günümüze yalnızca, moloz taş ve tuğladan örülmüş duvar kalıntıları ile kilise yapısındaki ayaklardan, üç tanesi sağlam durumda gelmiştir. Kilise günümüzde Himaye-i Eftal Mahallesinde yer almaktadır.
İncil de adı geçen yedi kilisenin yedisi de bugün Anadolu toprakları üzerinde kurulmuştur. Hristiyanlığın ilk 7 kilisesidir. Söz konusu kiliseler; İzmir, Efes, Bergama, Akhisar, Sardes, Alaşehir ve Goncalı da bulunmaktadır. Filadelfiya Kilisesi de bunlardan biri olup, Pergamon Kralı II. Attalos tarafından Hristiyanlığın yayılması için yaptırılmıştır. 
Filadelfiya Kilisesi, Pavlus döneminde kurulmuş olup, Pavlus un müritlerinin toplandığı bir yer haline gelmiştir. M.S. 40 yıllarında önemi artan kilisenin sözcük anlamı 
Tarihi kilisenin payeleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilmiş olup, koruma altına alınmıştır. Park olarak düzenlenmiş olan kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.