Alsancak Otelleri Toplam 15 Otel Bulundu

Harita

Alsancak Otelleri

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Alsancak Otelleri hakkında aradığınız bilgiler...

Alsancak Otelleri

Alsancak, İzmir'in Konak ilçesine bağlı bir semtidir. Eski adı Punto olan Alsancak yıllar boyunca İzmir'in simgesi olmuştur. Alsancak denilince akla gelen yerlerin başında; İzmir Alsancak Stadı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Mustafa Bey Caddesi, Alsancak Garı ve Gül Sokak gelmektedir. 

Alsancak'a geldiğinizde herkes tarafında bilinen bu yerleri mutlaka gezmenizi öneririz. İlk olarak Alsancak gezinize Kıbrıs Şehitler Caddesiyle başlayabilirsiniz. Kıbrıs Şehitleri Caddesi Kordon'a kadar uzanmaktadır. Buraya yürüyüp İzmir Kordonu da mutlaka görmeniz gerekir. Gündoğdu Meydanı yine İzmir Konak'a geldiğinizde gezip görebileceğeniz popüler yerler arasındadır. 

Alsancak'ta ayrıca birçok kilisede bulunmaktadır. Mimarisi ile sizleri büyüleyecek bu kiliseleride giderek yakından görebilirsiniz. Tarihi açıdan büyük bir önem arz eden Alsancak Garıda, görülmeye değer yapılar arasındadır. Alsancak Garı, Türkiye'nin Kemer istasyonundan sonra en eski ikinci tren istasyonudur. 

Alsancak Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Alsancak Garı
Alsancak Garı

Halen günümüzde hizmet vermeye devam edenİzmir Alsancak Garı Türkiyenin en eski tren istasyonlarından biridir. 1858 yılında yapımına başlanan İzmir Alsancak Garı, Türkiyenin en yoğun istasyonlarından biridir. Tarihi garın yapımını İngiliz iş adamı ve girişimci Wilkin ve arkadaşları üstlenmiş olup İzmir-Aydın demiryolunun başlangıç kısmıdır. 1857 yılında Wilkin tarafından Osmanlı Devletine yapımı devredilen İzmir Alsancak Garı 1858 yılında hizmete açılmıştır.

İzmir otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, İzmirin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. İzmir çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. İzmir gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. İzmir seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için İzmir gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.