Altınkum Otelleri Toplam 25 Otel Bulundu

Harita

Altınkum Otelleri

Eşsiz denizi ve kumsalları ile Altınkum otelleri...

Altınkum Otelleri

Türkiye?nin ender illeri arasında bulunan Aydın, muhteşem görselliğe sahip birden fazla plajı bünyesinde barındırmaktadır. Bunlardan biri de Didim ilçesine bağlı olan Altınkum plajıdır. Yerli ve yabancı turistlerin her yıl akın ettiği Altınkum otelleri bünyesinde yaz sezonunda yer bulmak oldukça zordur. Genelde sezon açılmadan erken rezervasyonla dolan bu beldenin otelleri, doğası ve deniziyle yoğun bir kitle tarafından tercih edilen beldeler arasındadır. Özellikle sayısız İngiliz turistlerin görüldüğü Altınkum otelleri bünyesinde, aynı zamanda otel dışı İngilizlere rastlamak da mümkündür. Çünkü beldeyi bir hayli fazla beğenen İngiliz turistlerin birçoğu, buradan ev satın alarak yerleşmiş ve bazıları yaşamlarını burada sürdürürken bazıları ise her yıl kendi evlerinde tatillerini geçirmektedir. Dolayısıyla yabancıların dahi akın ettiği bu bölgede sizlerde Altınkum Otelleri arasından birinde konaklayabilir ve beldenin muazzam güzelliğinin keyfini sürebilirsiniz.


Bunun yanı sıra Didim?e 9km Aydın?a ise 108km olan Altınkum otelleri, bunun yanı sıra Bodrum havaalanına 1,5 saat uzaklıktayken, İzmir?e 1 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yani özellikle aracıyla bu beldede konaklamaya gelen bireyler ortalama 1-2 saat yolculukla birçok alanı gezebilir ve oldukça keyifli bir tatil süreci geçirebilir. Şehir merkezine yürüme mesafesinden kalkan otobüslerle, Altınkum otelleri içinden konakladığınız otelden çıkıp merkezinde bir gezi yapabilir ve tatilinizin her anını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca yabancılara özel kurulan restoranlarda başka kültürlerin lezzetini tadabilir veya Türklere özel olan otantik mekanlarda kendi kültürünüzden bilindik lezzetler ile damağınızı şenlendirebilirsiniz. Yemek kültürü, aktiviteleri, denizi ve doğasıyla birlikte hem eğlenmenizi hem de vücut ve beyin olarak dinlenmenize olanak veren Altınkum otelleri, mutlaka görmeniz gereken tatil beldelerinden biri olduğunu unutmamalısınız.


Bembeyaz kumu ve özenle temizlenen plajlara sahip Altınkum otelleri, şezlongunuza uzanıp güneşin keyfini çıkarmanızı sağlamaktadır. Ayrıca bazı otellerin bünyesinde olimpik havuz, su kaydırakları, spa, masaj, aroma terapileri, çamur banyosu gibi pek çok aktivite yer almakta ve sizler bu aktivitelere sahip Altınkum otelleri arasından en uygun konaklama fiyatı sunan tesisi bu site üzerinden kolaylıkla bulabilirsin. Bununla birlikte her otelin oda içi özelliği ve tesis iç ve dış aktivite hizmetiyle birlikte sezonunda ve sezon öncesindeki indirimli fiyatlarını görebilir, bu doğrultuda kendinize bir plan çizebilirsiniz. Unutmayınız ki, doğru planlama ile her insan tatile çıkabilecek bütçeyi ayırabilir. Dolayısıyla buradan takip edeceğiniz Altınkum otelleri, belli aralıklarda sizlere sunduğu avantajları inceleyerek bütçenize uygun bir indirim fırsatıyla kolaylıkla tatilinizi yapabilirsiniz. Özellikle her otel faklı oranla tarafınıza sunmuş olduğu erken rezervasyon seçeneğinde, bazı zamanlarda ciddi bir kar sağlayabilir ve sezon fiyatında konaklayacağınız bedelin neredeyse yarı fiyatına önceden anlaşma sağlayabilirsiniz. Bu gibi fırsatların var olduğu günümüzde sizlere düşen bu fırsatları takip etmek ve zamanınızın uyduğu sırada bavulunuzu hazırlayarak muhteşem bir tatile imza atmaktır.

Altınkum Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Didim Altınkum Plajı
Didim Altınkum Plajı


Aydın birbirinden güzel birçok plaja ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan biride Altınkum Plajıdır. Plaj Mavi Bayrak ödülü almıştır. 

Aydın Altınkum Plajının plaj uzunluğu 500 metre olup, havaalanına 80 km, şehir merkezine ise 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Plaja toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mavi Bayraklı bu güzel plaj bir halk plajıdır. Burada dilerseniz denizin tadını çıkarabilir, dilerseniz de şezlongta kitap okuyabilir ve  dinlenebilir. Aydın Altınkum plajının tadını çıkartabilirsiniz.

Aydın İlinin Güzel bir konumunda bulunan bu harika plaj küçük yaştaki çocuklar ve yüzme bilmeyenler bile rahatlıkla denize girebilmektedir. Kumsaldan yaklaşık 300 metre açıldıktan sonra bile su seviyesi boyu aşmamakta hatta bazı yerlerde su dizinize gelmektedir. Aydın Altınkum Plajında kışın oluşan gelgitler nedeni ile arada bazı kumul boşlukları yürürken birden bire bu boşluklara denk gelip düşenlerde panik durumları oluşabilmektedir.

Türkiye nin ve dünyanın sayılı plajlarından Biri olan ve Aydın İlinde yer alan Altınkum Plajı. Bugün ki İsmini altın gibi kumlara olan benzerliğinden almıştır. Gerçektende güneş ışınları geldiği zaman altında ışıl ışıl parıldayan ve altına benzeyen kumlar yer almaktadır.

Gerga Antik Kenti

Aydın ilinin kadınlar plajı mevkiine bağlı Deliktaş bölgesinde yer alan bu kent Tarihi antik kentlerin 13 km kuzeyinde yer almaktadır. Kentin tarihi arkaik dönemine kadar uzanmaktadır.
Kent içerisinde yer alan tarihi eserler Roma ve Arkaik dönemlerine ait olduğu bilinmektedir. Gerga Antik kenti Tamamen Karia kültürünü yansıtan önemli bir tarihi başyapıttır. Dağlar arasında kalan ve uzmanlıkla korunup günümüze kadar ulaştırılmış olan Gerga Kenti hala eski tarihini yansıtmaktadır.

Kentin kuzeydoğusuna doğru ilerleyip daha da yükseklere çıktığımız zaman şehir merkezine ulaşılmaktadır. Bu şehir çok ilgi çekici kültürel yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Bu şehir merkezi Karia kültürünü benimsemiş işlemelerle ve kültürel inşaatlarla benimsenmiştir ve kavisli teras duvarlarıyla inşa edilmiştir. Bu terasın üzerinde bulunan eserler bir nevi eşi benzeri yoktur. Bu yapı harika bir şekilde korunmuştur. Bu korunan harika yapı bir tapınağa aittir.

Terasın üzerindeki bir grup eser tam anlamıyla eşsizdir. Gözler ilk önce çatısıyla beraber mükemmel bir şekilde korunmuş yapıya takılır. Bu hiç şüphesiz bir tapınaktır. Çatı, ahşap taklidinde yassı taşlardan ve taş kirişler inşa edilmiştir.

Gerga Antik Kenti
Harpasa
Harpasa

Aydın şehir merkezi Kadınlar Plajı mevkii Esenköy sınırları içerisinde yer alan bu tarihi yapı Köyün arka tarafında kalmakta olan asar tepelerin üzerinde bulunmaktadır.

Arkaik döneminden kalmış olan surların kuzey tarafındaki yapıtların ve surların çoğu günümüze kadar ulaşmayı başarmışlardır.  Bu şehirde uzun süre yerleşim olmuştur. İçerisinde yer alan tiyatro daha çok Helenistik dönem özelliklerini taşımaktadır. Bu kent teras yapıların üzerine inşa edilmiştir.

Osmanlı dönemi, Bizans dönemi, Roma dönemlerinde burada yerleşim alanı olarak kullanılmış bu İmparatorlukların iskan yeri olduğu kalıntılardan anlaşılmaktadır. Bizans döneminde yaşanmış olan dönemde kent daha da geriye çekilmiş ve tepede bulunan kale içerisinde yaşamışlardır. Osmanlı döneminde ise Arpaz Beylikleri ve Askeri merkez olarak kullanılmıştır.

Magnesia Antik Kenti

Aydın ilinin Kadınlar Plajı mevkiinde Tekin köyü sınırları içerisinde yer alan Magnesia Antik Kenti anlatılan bir efsaneye göre Thessealidan göç etmiş olan Magnetler tarafından inşa edilmiştir.

Apollon kehaneti ve yol göstermesiyle birlikte Anadolu ya göç eden Magnet halkının kurdukları ilk tarihi yapı Magnesia nın yeri asla bulunamamıştır. Menderes ve Diador Nehri sürekli yatak değiştirip taşmasıyla birlikte meydana gelen salgın hastalıklar sonucu ve yaklaşan Pers tehlikesine karşı Atinalı Thibron kenti yaklaşık olarak milattan önce 399 lı yıllarda başka bir yere taşıdığı bilinmektedir.

Daha sonraları ise Thibron kenti yeni bir kent olmaktan çıkmış olmakla birlikte daha sonra yeniden gümüş dağları eteklerinde kurulmuş olup, Yeni Magnesia çevresi tamamen surlarla çevrilmiş olup yaklaşık 1400 m2 alana yayılmış bir kent olmuştur. Bu kent ticari strateji açısından oldukça büyük bir öneme sahip olmuştur.

Magnesia Antik Kenti
Mastuara Antik Kenti
Mastuara Antik Kenti

Aydın Kadınlar Plajı mevkii Bozyurt Köyü yakınlarında ve batısı ile doğusu yüksek ve dik tepelerle çevrilmiş olup alan içerisinden Mastaura deresinin geçtiği dar vadi kuzeyinde esas tepenin güney eteklerine kurulmuş olan küçük ve tarihi bir Antik yerleşim alanıdır.

 Antik yol üzerine inşa edilmiş olan bu kent incir, zeytin ve üzüm bahçeleri ile çevrilmiş olan tarım arazisi olarak kullanılmakta olup tamamı şahıslara aittir. Günümüzde görülebilen yapı kalıntıları şehrin daha çok kuzeybatısında yer alan ve iki aşamalı teras üzerine inşa edilmiş olup gözle görülebilen bir yapı olan Sahne binası günümüze kadar kısmen korunmuş olup orkestraya ait olan bölgenin tamamı Zeytin ağaçlarıyla çehreleşmiştir. Kısmen tahrip edilmiş ve yer yer dolgu malzemeleri yer almaktadır.

Kentin orta yerinde yer alan kireç, taş ve harç malzemeleri ile inşası tamamlanmış olup yüksek bir teras duvarı yer almaktadır. Bu teras duvarı incir ve üzüm bahçeleri içerisinde yer almaktadır. Kentin bulunduğu ve kenti oluşturan vadi doğu alanda kalan tepenin kuzeyinde yer alan ve en üst noktada kurulmuş olan bir kalıntı yer almaktadır. Güneydoğusunda ise nekropol alanı içerisinde yer alan yarı açık mezarlar Roma dönemine ait özellikler taşımaktadır.