Ankara Gaziosmanpaşa Otelleri Toplam 9 Otel Bulundu

Harita

Ankara Gaziosmanpaşa Otelleri

Lüks cafelerin yanı sıra ofis binaları ve Ankara Gaziosmanpaşa otelleri ile ticaret merkezi...

Ankara Gaziosmanpaşa Otelleri

Ankara, Çankaya ilçesine bağlı olan Gaziosmanpaşa semti Ankaranın geçmişi boyunca gösterişli kafe ve restoranlarıyla Ankara'nın en canlı, en hareketli bölgelerinden birisi olmuştur.

Ankara'nın merkezinde Çankaya'da olan Gaziosmanpaşa semti iş ve ticaret merkezi olarak oldukça tercih edilmektedir. Bu yüzden yaşam olanakları olarak Ankara'nın en pahalı semtleri arasındadır.

Daha önceki yıllarda burada yaşamak diğer semtlere göre daha ayrıcalıklıydı. Yakın zaman da Ankara'da yerleşim Ümitköy ve Gölbaşı civarına kaydığı için eskiye nazaran daha yaşanabilir hale gelmiştir. Fakat yine de Gaziosmanpaşa her zaman elit olma özelliğini korumuştur. İnsanı ve yapısıyla belli bir kaliteyi temsil eden semtte birbirinden şık mağazalar, kafeler ve restoranlar bulunur.

Ankara Gaziosmanpaşa Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Arjantin Caddesi
Arjantin Caddesi

Cafe, bar, gece kulüpleri ve restoranların yer aldığı oldukça nezih mekânlara sahip ünlü bir caddedir. Genelde elit kesimlerin uğrak noktası olarak bilinir. Konumu itibariyle de ön plana çıkan cadde aslında sokak adıyla da anılmaktadır. Ankara'da diğer ünlü caddelerinden Reşit Galip Caddesi ve Nene Hatun caddesine de bağlantılıdır. Bu yüzden ünlü markaları, lüks restoranları, cafe, bar ve gece kulüplerini bir arada bulabilirsiniz.
Çok kısa bir caddedir, işletmeler ara sokaklaraca dağılmıştır. Restoranların muftak yelpazesi çok geniştir. Türk Mutfağından, Meksika Mutfağına, Çin ve Japon Mutfağına kadar. Sizler için önerebileceğimiz ünlü mekânlardan birkaçı; Gar Lokantası, Big Chefs, The House Cafe ,Flat X2 Gece Kulübü, Satsuma Bar ve Gitanes Bar  olarak sıralayabiliriz.
Karum Alışveriş Merkezine 400m mesafededir. Cadde üzerinde ve yakın çevresinde birçok mağaza ve otel de mevcuttur. Ankara Gaziosmanpaşa otellerinde ya da Kavaklıdere otellerinde konaklayanlar için yürüyüş mesafesindedir.

Papazın Bağı

1963 yılında faaliyete geçmiş toplamda 14.000 m2 yeşil alan üzerine konumlandırılmış bir cafedir. Ünü Ankara'nın en uç noktalarına kadar ulaşmış, 4 mevsimi de aynı heyecanla yaşayabileceğiniz Ankara'da ender rastlanan işletmelerden birisidir.
Papazın Bağında meşhur el açması gözlemeleri, mantıları ve ızgara çeşitlerini tadabilir,  sevdiklerinizle semaver çayını yudumlarken nargilenizi içebilir ve mutluluğunuzu fotoğraf karelerine saklayabilirsiniz.
Ağaçların arasında yeşilliklerle sarmalanmış mekân Ankaralıların deyimiyle Ankara'nın kalbinde sakladığı bir cennet bahçesidir.
Şehrin göbeğinde, şehirden uzak bir gizli bahçe. Ankara Çankaya'da Gaziosmanpaşa otellerinde konaklayan misafirlerimiz için görülmeden dönülmemesi gereken bir yer.

Papazın Bağı
Yeşil Vadi Parkı
Yeşil Vadi Parkı

Yeşil Vadi Parkı, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, Gaziosmanpaşa mahallesinde, Kırlangıç sokakta bulunmaktadır, yaklaşık 3 bin metrekare alana sahiptir. Çeşitli ağaçlara bezenmiş yeşil alanı ve oturma alanları ile yazın ağaç gölgeliklerinde serinleyebileceğiniz, banklarında oturup kitap okuyabileceğiniz, yiyeceklerinizi getirip küçük piknikler yapabileceğiniz, şehrin alışılan apartman manzarasından bir an olsun kaçabileceğiniz, hoş vakitler geçirebileceğiniz bir yer. İçerisinde küçük bir çocuk oyun alanıda bulunmaktadır. Çevresinde parkla birlikte anılan, bir birinden farklı mutfaklara sahip, iş toplantılarından, özel gün etkinliklerine kadar farklı tarzda, kaliteli hizmet veren bir çok lokanta da bulunur.

Filistin Caddesi

Turgutlu Sokak ile Arjantin Caddesi arasında bulunan, Nenehatun Caddesi ve Reşit Galip Caddesi ile kesişen Filistin Caddesi lüks restoranlar ve kafelerle hem buluşma ve yemeğin merkezi, üzerindeki ve çevresindeki mağazalarla ise alışveriş merkezi konumundadır. Cadde olarak anılsada esasen bir sokaktır.

Filistin Caddesi