Ankara Oran Otelleri

Ankara Oran otelleri hakkında geniş bilgiler...

Ankara Oran Otelleri

Oran, Ankara Çankaya'nın en elit ve en popüler semtlerinden biridir. Lüks konutlara sahip bu semtin evleri son derece lükstür. Oran zamanla gelişmiş ve Panora AVM'nin yapılması ile daha önemli hale gelmiştir. Pek çok kişinin bildiği ve tercih ettiği bu avm de birçok markayı bulmak mümkündür. Ayrıca lüks restoranları, sinema ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi ile de diğer avm'lerden farklı bir öneme sahiptir.

Merkezi bir konumda bulunan Çankaya Oran'da herhangi bir ulaşım sorunu da yaşanmamaktadır. Her saatte dolmuş ve otobüs bulmak mümkündür. Bu yüzden de trafiği biraz daha yoğundur.

Ankara Oran Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

ODTÜ Ormanı
ODTÜ Ormanı

Nahid Sırrı Örik tarafından, 1930'lu yıllarda alınan seyahat notlarında, Eymir Gölü çevresinin kıraç araziden oluştuğu, herhangi bir bitki örtüsünün bulunmadağı belirtilmiş. 1956'da özel kanunla temelleri atılan Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ne tahsis edilen 45 kilometrekarelik arazi Eymir Gölü'nü de kapsamaktaydı. 1960'larda Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin rektörü olan Kemal Kurdaş'ın çabalarıyla tüm bu arazi ağaçlandırılmaya başlanmıştır. Bugün orman içerisinde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kürek Takımı Kayıkhanesi'ne yakın bir mesafede, pek çok kişinin bilmediği - görmediği, 1963 yılında yapılmış, anıt çeşme, Barış Çeşmesi de yer almaktadır. ODTÜ Ormanı'nı en çekici kılan şey ise tabii ki  Eymir Gölü'dür. Orman, Ankara Çankaya Oran mahallesine yürüyüş mesafesindedir. TRT Genel Müdürlüğü yanından ormana ve göle giden yol bulunmaktadır. Ayrıca İmrahor Vadisi'nde bulunan Yeşilkent Mühye Köyü'nden ormanın dağu kapısına, Ankara Gölbaşı'nda bulunan Tedaş - Teaş lojmanları arasından geçen yoldan batı kapısına ulaşabilir, dört mevsim farklı güzelliğe sahip bu ormanda, uzun yürüyüşler yapabilir, kuş gözlemleyebilir ya da sadece şehrin uğultusundan uzakta, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Ankara Çankaya Oran otellerinde konaklayan misafirlerimize duyurulur.

Türk Japon Vakfı

Türk Japon Vakfı, Süleyman Demirel'in talimatıyla Mart 1993'de kamuya yararlı tüzel kişilik olarak kurulmuştur. Vakfın ihtiyaç duyduğu bina için gerekli arazi ve inşaat giderlerinin büyük bir kısmını Türk tarafı üstlenerek ve Japonya'dan da edinilen kaynaklarla 3 Mayıs 1998'da açılmıştır. Amaç iki ülkenin dostluk ve işbirliğini geliştirmek olsada, esas amaç Japonlar'a Türkler'i, Türkler'e Japonlar'ı tanıtmaktır. Bu amaca hizmet etmek için yıl içerisinde bir çok etkinlik, eğitim, özel gün ve gece düzenlenmektedir. Japonca Kursu, konuşma klubü, origami kursu, ipek pentur boyama kursu, resim kursu ve Türk Sanat Müziği Korosu çalışmaları yapılmaktadır ve bu çalışmaların paylaşıldığı sergiler, konserler yapılmaktadır. Uygun zamanı olan herkesi Türk Japon Vakfı'na bekleriz.

Türk Japon Vakfı
Panora
Panora

Ankara Oran'da alışılmışın dışında farklı bir alışveriş merkezi. Alışveriş merkezleri denilince akla gelen, mağazalar, markalar, sinemalar, restoranların yanında, yeşil alanları, bu yeşil alan içerisinde spor alanlaları, oyun alanları, içinde Hint Okyanusu'ndan köpek balıkları bulunan resif akvaryumu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi, spa merkezi, Panora'ya has cam gök kubbesi, orjinalinin 240 katı büyüklüğünde Piri Reis Haritası ile bir çok ilk ve farklı deneyime evsahipliği yapıyor. Terasta ise Akdeniz, İtalya ve Çin mutfağından hem lezzetli hem sağlıklı yemekler sunan 10 farklı restoranda yemek yiyebilir, kahve içebilir, hoş sohbetler edebilirsiniz. Joyland'de ise bowling, bilardo, video oyun, eğlence makineleri, çocuk oyun alanları, restoranı ve kafeleriyle, çocuklarla çocuklar gibi eğlenebilirsiniz.