Antakya Harbiye Otelleri

En uygun Antakya Harbiye otelleri hakkında bilgiler...

Antakya Harbiye Otelleri

Antakya Harbiye şehir merkezine uzaklığı 7 kilometre civarında olan ve Suriyeye olan yakınlığından dolayı ve ulaşım yönünden kolay olmasından bölgede turist çekmekte hiç de zorlanmamaktadır. Adını tüm dünya bilmekte bunu sebebi ise Daphne antik kentinden dolayıdır. Ayrıca sınırları içeresinde şelaleleri, yeşil bitki örtüsüyle cennetten köşeler sunmakta ve geldiğinizde buraya bir kere hatta defalarca gelmek isteyeceğiniz bir yer olmaktadır.

Harbiye bir çok yönüyle de gelişim göstermekte tesisler, yeme içme sektöründe ve alt yapısal konumuyla kendini ileriye götürmekte her türlü sebze ve meyve bulacağınız bölge size en iyi imkanları sunmaktadır.

Hatay'a özgü olan mutfağı Harbiye de alternatif olarak siz zengin bir çeşit sunmakta hem yeme-içme hemde gezilecek yerleri ile bölgede lider olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Antakya Harbiye Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Asi Nehri
Asi Nehri

Antik dönemde Orontes olarak adlandırılan Asi Nehri'nin toplam uzunluğu 380 kilometredir. Türkiye sınırları içinde de geçmekte olan bu nehir Lübnan daki Bekaa Vadisi nden doğar. Özellikle Türkiye sınırlarında olan Antakya çevresindeki tarım alanları için büyük bir öneme sahiptir. Her noktasında derin hisler yaratmayı başaran Asi Nehri, konumlandığı coğrafyada eşsiz bir parça haline gelmiştir. Gezilip görülmesi gereken o kadar fazla yeri vardır ki; günlerce gezseniz yine de bitiremezsiniz bu güzelliği.Antakya Harbiye de sabah kahvaltınızı yaparken yorgunluğunuzu büyük bir keyifle atacaksınız. Buranın manzarası öyle bir içinizi açacak ki bu geziye son vermek istemeyeceksiniz.