Antalya Otelleri

En iyi Antalya otelleri hakkında bilgiler...

Antalya Otelleri

Beş yıldızlı, resort ve herşey dahil Antalya otelleri ile meşhur Antalya ilimizin güncel verilere göre nüfusu bir milyon yüz yirmi beş bindir. Turizmde öne çıkan narenciye şehri tarım ve hayvancılıkta ilçelerde gelişmiştir. Meşhur Antalya Portakalı Türkiye içi ve dışında da ismi geçmektedir. Hatta ünlülerin akın ettiği ve kaliteli filmlerin yer aldığı Antalya Altınportakal Film Festivali'ne de isim vermiştir. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Turizm demişken, Antalya da gezilecek görülecek neler mi var? Denizi, antik mekânları, anıtları, mağaraları ve eski şehri gibi sayılamayacak güzellikler var. Denizinden başlarsak; merkezde iki tane plajı vardır kum severler için Lara Plajı, çakıl severler için Konyaaltı plajı. Ki birde kıyılarda yakın duran adaların en büyüğü olan Sıçan Adası ve onun güzergâhındaki mağaralar var. Mağaralarının, girişleri denizden ve küçük, ama içerisi devasa derece büyüktür. Denizine önem veren Antalyalılar ve belediyesi temizliğine dikkat ettiklerinden dolayı mavi bayrak kalıcılaşmıştır. Antik mekânlar olarak ünlü Aspendos, Olympos ve Zeus Tapınakları turistlerin ilgisini çekmektedir. Yanartaş da hiç sönmeyen ateşlerin dibinde ünlü çıralı sahili boy göstermektedir. Doğal ve masum güzelliklerine kıyasla daha hareketli ve heyecanlı olan şehir merkezinde ise yeşil yapı hala korunmuştur. Kaleiçi Düden Şelalesi, alışveriş alanları, aqualand ve lunaparkı gibi çeşitli yerleriyle zaman geçirmeye olanak sağlar. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Eğitimde ise Türkiye'nin önde gelen tıp fakültesine sahip Akdeniz Üniversitesi'nde ilk yüz naklini gerçekleşti. Ulaşımda ise insanlara büyük rahatlık sağlayan demiryolu, karayolu ve havayolu ulaşımına sahiptir. Merkezde nostalji olarak bilinen tramvay sahil tarafında, diğer demiryolu ulaşımı ise iç kesimde ulaşımı sağlamaktadır. Uluslararası platformda çok rahatlık sağlayan Antalya ICF Havalimanı Avrupa'nın 12. En yoğun havalimanıdır. Merkeze on km doğusundadır. Antalya Otogarı merkezin batısında ve oldukça geniştir. Sporda da öne çıkan kentte 197 adet tescilli spor kulübü ve 7,443'ü aktif 58. 395 sporcu bulunmaktadır. Bu kulüplerde futbol, basketbol, hentbol, voleybol, atletizm, güreş, judo, karate, tekvando, tenis, masa tenisi, sutopu ve yüzme başta olmak üzere birçok spor dalında faaliyet yapılmaktadır. Rusya, Almanya, İsrail, Kazakistan, Belarus, Ukrayna Çin başta olmak üzeri birçok ülkeden toplam on sekiz tane kardeş şehri vardır. Antalya'nın yakın çevresi yeraltı kaynakları bakımından çeşitli bir bölgedir. Bölgede zımpara, barit ve boksit madenlerinin yanı sıra altın, gümüş, krom, bakır, kurşun, çinko, manganez, kuvarsit, maden kömürü, dolomit, alüminyum ve olivin madenlerinin aranması ve işletilmesi faaliyetlerinde bulunulmaktadır. Deprem bölgesi olduğu halde şehir falezler üzerine kurulu olduğu için hasar bırakmamaktadır. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Eski ismi Adalya olan şehrin ikilimi tipik Akdeniz İklimi'dir. Yazları sıcak ve nemli, kışları yağmurlu ve rüzgârlı olan kentin bitki örtüsü bodur ağaççıklardan oluşan maki topluluğudur. Şehir dokuz temmuz bin dokuz yüz yirmi bir yılında İtalyanların 2. Dünya Savaşında geri çekilmesiyle kurtulmuştur. Bu zamana kadar Türkiye'nin topraklarında olan kent M. Ö. Dönemlerde Helen, persler ve Lidyalılar egemenliğinde kalmıştır. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Turistik Cennet

Antalya, beş yıldızlı, resort, herşey dahil otelleri, doğal güzellikleri, enfes palmiyeleri ve muhteşem manzaralarıyla Türkiye'nin turizm cennetidir. Bilinen tatil mekanları dışında gezip göreceğiniz her yer bir doğa harikasıdır. Son yapılan sayıma göre bir milyonun üzerinde kişi yaşamaktadır. Bu rakam yaz aylarında büyük bir katlama yaşamaktadır. Özellikle yaz sezonu iş olanakları düşünüldüğünde ulaşacağımız rakam bir hayli fazladır. Tatil amacıyla bölgeye yapılan ziyaretler yaz kış devam etmektedir. Bunu bilen turizmciler de Antalya'ya bir hayli yatırım yapmışlardır. Büyük oteller, moteller, her bütçeyi düşündüklerini gösteren pansiyonlar... Antalya'lılar bu tatilci akının pek memnun olmasalar da ülkeye gelen döviz ve sermayeden yeterince memnundurlar. Herkesin tatil yaptığı bir yerde yaşamak şüphesiz onları mutlu etmektedir.

Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. İklimi gibi insanlarıyla da sıcak olan Antalya Akdeniz ikliminin bütün özelliklerini sergilemektedir. Yaz aylarında bunaltıcı bir sıcak kış aylarında ise bolca yağmurlu olsa da ılıman bir iklim yaşamaktadırlar. Nem oranının yüksek olması sebebiyle yaz ayları Antalya da zor geçmektedir. Yaşayanlar bilir. Antalya da yaz aylarında öğle saatlerinde dışarı çıkılması önerilmez. Kıyı bölgelerinde bu şekilde olan iklim iç kesimlere gidildikçe biraz daha soğuklaşır. Yine de bir iç Anadolu havası elde etmeniz mümkün değildir.

Antalya'nın en büyük özelliklerinden birisi de akarsularıdır. Doğusunda bulunan Aksu Çayı ve kuzeyinde bulunan Düden Çayı ile elde edilen görüntü bir doğa harikasıdır. Tabi ki üzerindeki şelalaler ile birlikte. Düden Şelalesi Antalya ya giden herkesin mutlaka gezdiği bir doğa güzelliğidir. Yan tarafında bulunan güvenli bölgeden izlenilen ve fotoğrafı çekilebilen Düden Şelalesi Antalya'nın en bilinen yerlerindendir. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Tarih boyunca çeşitli şekillerde fethedilen Antalya sürekli el değiştirilmiştir. Bütün devletler sahip olmak istemiş ve Osmanlı zamanında fethedilmesi ile birlikte bizim elimizde kalmıştır. Yurt dışından gelen turistlerin uğrak mekanı olan bu şehir milli gelire yaptığı katkılarla ilk sıralarda yer almaktadır. Antalyanın ilçesi olan Alanya ağırlanan turistlerin neredeyse yarısını ağırlamaktadır. Bir turizm beldesi olarak görülen Alanya yaz kış turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu yönden geliştirilen Alanya otelleri, plajları ile ortalamanın üzerinde bir belde olmaktadır. Antalya'nın biraz dışarısında kalan Kemer de enfes manzarası, hem doğa hem de sakin yaşamın güzelliğini tattırmasıyla Alanya ile yarışan bir güzelliktedir. Hem yurtiçi hem yurtdışından gelen çoğu turist bu beldeleri gezerek Antalya nın gerçek güzelliği hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yüz ölçümü olarak da büyük bir ortalamaya sahip olan Antalya hafif Akdeniz yemekleriyle de ünlüdür. Yiyeceğiniz yemeklerle bunu destekleyebilirsiniz. Çoğu turizmcinin büyük masraflar harcayarak kurduğu tesislerde yok yoktur. Her şey dahil tatil seçenekleriyle hem Antalya'nın güzelliğine varabilir hem de buranın tarihi dokusunu hissedebilirsiniz. Dilerseniz küçük pansiyon bulup az bir bütçeyle enfes güzellikteki plajlarında denize girebilirsiniz. Plajları kumsal şeklinde olan ve arabasıyla giderken kenarda durup denize girebilecek kadar yakın sahilleri olan Antalya size kapılarını açıyor ve misafirperverliğini göstermek için bir şans istiyor. Bu sene Antalya ya uğramaya ne dersiniz? Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Akdeniz'in İncisi

Türkiye de her bölge kendi çapında büyük önem taşır. Taşıyla toprağıyla oldukça zengin ve kıymetli bir ülkeyiz konumunuz bakımından ise çevre ülkeleri kıskandıracak konumdayız. Bir köprü gibi batı doğu'yu Avrupa ile Asya'yı birbirine bağlayan Türkiye'de yalçın dağlar ile geniş ve verimli vadiler sakin koylar ise sarp kıyılar vb. olağanüstü görünümler büyük bir çeşitlilik oluşturur. Ayrıca ülke cilalı taş devrinden kalma yıkıntılarla görkemli Osmanlı anıtlarına kadar eşsiz hazinelerle doludur. Üstelik bütün bunlara bol yağışlı serin Karadeniz kıyılarından, kurak ve sıcak Akdeniz iklimi kıyılarına kadar birçok iklim tipinin çeşitliliği de eklenir. Antalya'da yaşam ve atmosfer oldukça farklıdır. Olması gerekenin dışına çıkan yaşam şartlarında gelişme gösteren turistlik bölgelerin başında gelme özelliği göstermektedir. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Eski zamanlarda çok fazla tercih edilmeyen Antalya keşfedildikten sonra akına uğramıştır. Ve hala uğramaya devam etmektedir. Ulaşımı zor olduğu için Antalya ve dalaman illerine havalimanı yapılmıştır. Bu oldukça ulaşımı kolaylaştırmış gidip gelme olanaklarını arttırmıştır. İnsanlarımız Antalya'da aşkı tatmış huzuru görmüş sakinliği ve mutluluğu yakalamıştır. Sahilleriyle olsun dükkânlarıyla gezilecek ve görülecek yerleriyle en önemlisi deniziyle oldukça tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Antalya'da tatil yapmak farklı yüzler görmek farklı ortamlara girmek oldukça insanları sosyalleştiren türlerdir. Her zaman akıllarda kalacak bir güzelliğe sahip olması Antalya'nın alıcılığını arttırmıştır. Toros dağlarının kıyıya uzandığı bir yerden bahsediyorum muhteşem manzaraya sahip her zaman doğallığını ve sadeliğini korumuş bir yer. Güzel koylara sahip olması ise size farklı bir keyif katacak buralarda gezerken alacağınız hazzı hiçbir yerde alamayacaksınız. Eski çağın anılarını her zaman korumuş olan bu yer herkese ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyacaktır. Nefes kesici güzelliklere sahip olması sizi huzura boğacaktır. Trafiğin olmadığı yeşilliklerin oldukça sıklıkla bulunduğu bu yer tatilinize renk katacaktır. Beyaz kumsallar boylu boyunca size yürüme zevkini tattıracaktır. Şafak vaktinde edinilen güzellik gibi başka bir güzellik bulmak oldukça zordur. Antalya'da geceleri de başkadır. Her sokağında başka bir eğlence her barında başka bir dans ve tempo bitmek bilmeyen sohbetler köpük partileri sizi sizden almaya yetecektir. Günümüzde böyle yerlerin sayısı oldukça fazladır. Fakat dile getirmek istediğim kaliteli eğlencedir. Eğlenmek her zaman olur fakat akılda kalırcasına eğlenmek mümkün olmayacak kadar zordur. Oldukça tarih kokan bu turistlik ilimiz değişik köprüler üstüne kurulu çay bahçelerinin verdiği keyfi ve hazzı da giderken düşlerinizde götüreceksiniz. Antalya'da olmak hayatını anlamak gibidir. İnsanların farkına varıp eğlenceye doymak gibidir. Unutulmaz gecelere ayak basmak ise her zaman gerçekleştiremeyeceğiniz türdedir. Akarsular etrafında şekillenmiş Antalya mağara ve karstik mekânlarıyla da turistlerin ve yetişkin insanların dikkatlerini çekmektedir. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Tatil yapmak doğru tercihtir. Stres atmak rahatlamak dinlenmek için başka bir seçenek düşünülemezdi fakat Antalya'da tatil yapmak gerçekten başka bir eğlence başka bir zevk başka bir aşktır. Bunu Antalya ya gitmeden denizine girmeden orman kokusunu içine çekmeden anlayamazsınız. . . Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Muhteşem Güzellik İnanılmaz Deniz Kokusu

Nefes kesici güzelliklere sahiptir Antalya değişik havasıyla vazgeçilmez tarih kokusuyla unutulmaz anılarıyla eğlencesiyle deniziyle başkadır ne tarif edilebilir ne de anlatılabilir ancak kelimelere bu şekilde dökülebilir. Yılların getirdiği güzellikleri görmemek için kör olmak gerekir. Tatil yapmak için akdenizden hele ki Antalya dan başka bir yer tercih etmek yanlış olur pişman olmamak için seçimlerin doğru yapılmasında her zaman yarar vardır. Antalya'nın kokusu bile bir başkadır görüntüsünde huzur vardır. Her ilçesi turizmi yansıtmaktadır. Daima yansıtmaya devam edecektir. Eski şartlarda Antalya ya ulaşım oldukça zordu fakat şimdi havalimanın yapılmasıyla çevre illerden gelme süresi 1 saate düşmüştür. Bu demek oluyor ki keyifli ve huzurlu bir tatil yapmak oldukça kolaylaşmıştır. Aileniz veya dostlarınızla unutulmaz anılara burada ayak basacaksınız her bir karesi unutulmayacaktır. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Akdeniz akşamları bir başkadır demiş sanatçı bestesinde çok da doğru söylemiş her bir zerresi başka olan Antalya'nın sahillerinde uzanmak sahillerinde yürümek kadar keyif verici bir şey yoktur. O sahilde akşamüzeri ay ışığı eşliğinde ateş yakılması gitar eşliğinde şarkıların söylenmesi Antalya ya özgü bir durumdur. Bu tür daha bir sürü şey sabah uyandığınızda başka sabaha uyanır gibi olursunuz organik meyve veya sebzelerle kahvaltı yapmak ise ayrı bir mutluluk kaynağıdır. Tarih kaynağını yüksek dağlardan ovalardan Olympos'tan şalelerden mağaralardan almaktadır. Her zaman doğal güzelliklerini koruyan bu tarihi yapılar insanlar tarafından oldukça rağbet görmektedir. Her yıl turistlerin akın ettiği bir yer olan Antalya milyonlarca insana ev sahipliği yapmaktadır. Bizanslı dönemlerine dayanan birçok kalıntılara sahip olması Antalya'nın çekiciliğini arttırmaktadır. Hıristiyanlar tarafından kutsal sayılan yerler de vardır bu yerler her yıl yabancılar tarafından ziyaret edilmektedir. Antalya ya geldiğiniz de yabancı turist görmemek imkânsızdır. Yer altı mağaraları ise farklı bir hava katmaktadır. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerin arasındadır. Bu mağaraların bulunduğu yer oldukça merkezi konumdadır. Kurşunlu şelalesiyle süslenmiştir. İçersinde alışveriş yerlerinin ve develerin bulunduğu yerler vardır. Romalılar tarafından yapılan tiyatro ise hala işlevini korumaktadır. Akşamları şovların yapıldığı yer olarak kullanılmaktadır. Denizini konuşmaya gerek bile duymasam da değinmek istiyorum oldukça temiz ve renk olarak mavimsi olan deniz serinletici olması bakımından Antalya'nın sıcağından kurtarıcı yöndedir. Tüm vücudunuza iyi gelecek tuz oranına sahip olan deniz plajları bakımından da dikkate alınmış temizlik ön planda tutulmuştur. Kısacası hem tatil yapmak hem de tarihle iç içe olmak istiyorsanız Antalya dan başka bir yer düşünmek olanaksızdır. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Antalya değişik ilçelere sahip olmasıyla ünlenmiştir. Bunlardan bazıları şunlardır; Patara, Perge, Selge, Phaselis, Termessos, Ksanthos, Myra, Olympos, Kaunos, Side, Kaş, Datça, Kemer, Lara gibi yerlerdir. Buralar oldukça güzel ve gezilip görülmesi gereken yerler arasında gelmektedir. 19. yy da yapılan kazılarda oldukça değişik olgulara rastlanmış gerçekten buraların para ile alınamayacak değere sahip olduğunu gözler önüne sermiştir. Antalya aşk yeridir. Huzur mutluluk yeridir. Kaçıp saklanma yeridir. Tarihi anlama yeridir. Denize doyma sahilde gitar çalma yeridir. İyimser olma gülümseme yeridir. Şimdiden iyi tatiller. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Huzuru Koklamak

Her zaman tatil yerlerini seçmekte zorlanırız nereye gideceğimize karar veremeyiz. Ya deniz isteriz ya da doğa fakat ikisini bir arada bulmak oldukça uzak gözükür bize fakat öyle bir şey olmadığını Antalya'ya ayak bastığınızda anlıyorsunuz hem doğasıyla hem havasıyla hem de tarih kokusuyla sizleri kendine aşık edecek özelliklere sahiptir Antalya. Ailenizle keyifli zamanlar geçirmek farklı ortamlar solumak burada oldukça kolaydır. Her köşesinde tatilde olduğunuzu anlayacak her adım attığınızda doğru tercihinizden ötürü kendinizle gurur duyacaksınız. Öyle bir yer hayal edin ki hem sessizliği barındırsın içinde hem de deliler gibi eğlenceyi her zaman dozunu korumayı bilmiştir. Antalya'ya gelmek stresi sıkıntıyı unutmaktır. Trafiği geride bırakmak iş sorunlarını arka plana atmaktır. Değişik gezilecek yerleri ise size keyif verecektir.

En başta gelen ilçeleri arasında Lara, Kemer, Kaş, Kaunos, Fethiye , Myra gibi yerleridir. Buralar tarih kokar denizden çok yosun kokusunu merkezi yerlerde hissetmek daha kolaydır. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Değişik tepeler üstüne kurulan ilçelere sahip olması gezi turlarınızı oldukça farklılaştıracaktır. Tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz bu yeri akıllarınızdan söküp atmakta oldukça zor olacaktır. Günlük tutuyorsanız günlüklerinizde makale yazarı iseniz makalelerinizde gazeteci iseniz köşe yazılarında şair iseniz şiirlerinizde yazar iseniz romanlarınızda mutlaka yer vereceksiniz. Mesala Kaş ilçesi çok güzel bir koyun etrafında kurulmuştur. Merkezi olarak 500 metre yükseklikte olan bu yer yerleşik hayat olarak çok eskilere kadar dayanmaktadır. Eskiden balıkçı kasabasıyken yakın zamanımızda turizm merkezine dönüşmüştür. Oldukça turistlerin dikkatini çeken bu yerler kesinlikler kendi milletimizde görmesi gerekecek güzelliktedir. Görmesek büyük ayıp etmiş oluruz. Huzurla dolmak istiyorsak Antalya'ya uğramakta burada konaklamakta büyük fayda vardır. Oldukça uygun fiyatlarda olan bu yer her zaman konaklamaya açıktır. Seneler öncesinde ilk Türk çağlarında Akdeniz bölgesi oldukça önem teşkil etmekteydi. Genelde tiyatroların ve şölenlerin burada yapılması özelliğini arttırmıştır. Halen daha doğallığını koruyan Antalya her zaman da koruyacak gibi görünmektedir. Akdeniz tuzluluk oranı bakımında güneyde kaldığı için biraz yoğundur. Fakat bu rahatsızlık verici yönde değildir. Aksine denizin tuzlu olması birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Değişik aktiviteler de bulunmak Antalya da çok kolaydır. Balık tutmak isteyenler balık tutabilir. Eğlenmek isteyenler diskolardan çıkmayabilir. Doğayla içi içe olup kitap okumak isteyen insanlar için mesir yerleri vardır. Denize girmek isteyenler için ise oldukça temiz ve doğal kumsallar bulunmaktadır. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Arkeolojik olarak da genelde çalışmaların yapıldığı ve yapılmaya devam ettiği bir yer olan Antalya tarih kokmaya devam etmektedir. Antalya'ya gelmek burada yeni bir yaşam çizgisi belirlemektir. Hayata bakış açısını değiştirmektir. Olumlu bakmak her zaman olağan şeydir fakat karamsar insanları bile iyimser yapabilecek özelliklere sahip bir yerdir. Yüzyıllar öncesinden şimdiki zamana kadar bu böyledir. Antalya'ya gelmek huzuru koklamaktır. Antalya'daki beş yıldızlı, resort ve herşey dahil otellerin fiyat listesi ve uygun indirim fırsatlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Antalya Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Abdal Musa Türbesi
Abdal Musa Türbesi

Antalya her ne kadar doğal güzellikleriyle ön plana çıksada, plajlarıyla ve tarihi kalıntılarıyla ünlü bir şehir olarak da ibadethanleriyle ve türbeleriyle de önemli yer sahibidir. Antalya'da yer alan Abdal Musa Türbesi'nden biraz söz edelim ve bu güzel bir o kadar da şirin şehrin mistik atmosferi arasında da kısa yolculuklar yapmayı ihmal etmeyin. Elmalı ilçesine bağlı olan Tekke Köyü'nde bulunur Abdal Musa Türbesi. Yapım yılı hangi tarihete olunduğu bilinmese de yakınında bulunan Abdal Musa dergahında bulunan kitabesine göre XIII. yüzyılda inşa edildiği düşünülmektedir. Yenilenip onarımın olduğu ve bakım edildiği yıllar ise 1835, 1910 ve 1968'dir. Türbe bu sebepten dolayı orijinalliğinden birazda olsa uzaklaşmıştır. Yaz aylarında Antalya'da denizin tadını çıkarırken Abdal Musa Türbesi gibi diğer tarihi ve dini meknalar gezilecek ve görülecek yerleri de ziyaret etmeyi unutmayın. Hadrian Kapısı, İotape, Kesik Minareli Camii ve Yivli Minare gibi bir çok gezilecek ve görülecek yerler vardır buraları görmeden gitmenizi tavsiye etmeyeiz.

Antalya Plajları

Antalya'da kıyısı boyunca uzanan birçok plajlar yer alır ve bu plajlar dünyanın hemen hemen her yerinden turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Bu doğal Antalya Plajları, şehrin her ilçesinde kendini göstermektedir. Şayet yaz sezonunda güzel bir tatil planlıyorsanız ve Antalya otellerinin birinde şimdiden rezervasyonunuzu yaptırdıysanız, şehrin en gözde plajlarında serinlemenin tadını doyasıya yaşyıp yılınızın tüm yorgunluğunu Akdeniz'e bırakmanın keyfini doyasıya çıkarın. Tabii ki ilk olarak bahsetmek istediğimiz Kleopatra Plajı'nda başalayarak Alanya'da bulunan birçok plajdanda söz edicez. Kleopatra Plajı yaklaşık 2 kilometrelik uzunluğuyla ve turkuaz rengi sularıyla kalbinizi fethedecek. Kleopatra bu plaja uğrayıp geçirdiği yer olarak bilinir ve aynı zamanda Mavi Bayraklı plajlarımız arasında yer almaktadır. Gören herkeste hayranlık yaratan bir başka plaj ise Phaselis Plajı Kemer ilçesinde bulunan Phaselis Plajı ve incecik kumsallarda denizin tadını çıkarabileceğiniz bir noka olmaktan çıkıp sizin fenomeniniz haline gelecektir. Şehrin en popüler plajları arasında yer alan Büyük Çakıl Plajı da sizleri yani tatil deniz, kum ve güneşi sevenleri Kaş'ta bekliyor. Büyük Çakıl Plajı'nın içinden kaynak suyunun çıkması ve deniz suyunun serin olmasını sağlıyor ve güneşin sıcaklığından bir nebzede olsun sizleri önlüyor. Alanya Doğu Plajı, Ulaş Plajı, Lara Plajı, Boğaz Plajı ve Konyaaltı Plajı ise Antalya'nın en güzel plajlarını oluşturuyor. Antalya plajında serinlemek sizin elinizde. Unutmayalım ki çok okuyan değil, çok gezen bilir.

Antalya Plajları
Kıbrıs Kanyonu
Kıbrıs Kanyonu

Kıbrıs Kanyonu Antalya'da görüp ve yaşayabileceğiniz mükemmel maceralardan biridir. Elmalı ile Kaş ilçeleri arasında bulunan Kanyon, doğayla baş başa kalabileceğiniz yerlerden biridir. Kanyon birçok yerli ve yabancı turistin akın ettiği, adrenalin duygusunun tavan yaptığı müthiş güzellikteki bu yer her sene ilgisini daha da artırmaktadır.

Yürüyüş için gidilecek güzergah Kaş'tan yola çıkılıyor ve Sütleğen Köyü yakınında bulunan Sinekçi Beli'ne geliniyor ve yaklaşık 4 kilometrelik bir bölümde 6-7 saat sürecek olan kanyon hayatınızda müthiş izler bırakıyor. Güvenliğiniz için yürüyüş başlamadan önce özel kıyafetler giyiliyor ve gerekli bütün malzemeler bele bağlanıyor ve ardından grup rehberi gerekli teorik bilgilerden bahsettikten sonra heyecan dolu amansız yolculuk Kanyonun içinde başlıyor.

Sadece sizin hayatınızda yer edinmesini istemeyin,olabildiğinizce kişiye ulaşarak bu inanılmaz yeri herkesin görmesini sağlayınız.