Ardeşen Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Ardeşen Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Ardeşen Otelleri

Fırtına Deresi ile Ünlü Ardeşen Otelleri...

Ardeşen Otelleri

Yemyeşil doğası, hırçın Fırtına Deresi ile görülesi yerlerdendir Ardeşen...

Karadeniz Bölgesi nde Rize ye bağlı olan ilçenin toplam nüfusu yaklaşık 42000 dir. Tarihi geçmişi hakkında kesin bilgi bulunmamaktadır. Bizans ın hakimiyeti altında uzun yıllar geçirmiştir. Sonraki dönemde Trabzon Rum Pontus İmparotorluğu hakim olmuştur. 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet döneminde bir süre özerk bölge olan Ardeşen, daha sonra Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Ardeşen in adı şuradan gelmektedir; Dönemin hükümdarı Yavuz Sultan Selim, Osmanlı tahtına sahip olmak istemektedir. Bu amaçla Kepa sancak beyi olan oğlundan yardım almaya giderken, Fırtına Deresinde ağaç parçalarını fark eder ve bölgenin yüksek kısımlarında yerleşim birimlerinin olduğunu ifade etmek için 'Bu bölge tenha değildir, bakın yere yonga taşıyor. Bu bölgenin ardı şendir.' şeklinde konuşur.

Böylece bölgenin adı Ardışen olarak kalır. Hikayesinin böyle olduğu rivayet edilen ilçenin adı zaman içerisinde Ardeşen olarak değişmiştir. Ardeşen de eğlenceli aktiviteler yapmak mümkündür. Ardeşen ziyaretiniz sırasında yapabileceğiniz aktiviteler; Fırtına Deresinde rafting, tracking, snowboarddur.  

Ardeşen Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Fırtına Deresi
Fırtına Deresi

Çeşitli su sporlarını yapabileceğiniz,  doğa ile iç içe, büyüleyici çevrede pek çok ziyaretçiyi ağırlar Fırtına Deresi...Adrenalin ve doğa tutkunu iseniz Fırtına Deresi ilk tercih ettiğiniz yerler arasında gelmelidir. Ardeşen e sadece 2 kilometre uzaklıkta olup, uzunluğu 57 kilometredir.
Özellikle su sporlarıyla ilgilenen, yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak yeridir. Ülkemizde raftinge en uygun parkurlara sahip olan bölgedir. Yıl boyunca su sporları yapabileceğiniz ender yerlerden biridir. Parkur, Çamlıhemşin in bir kilometre ilerisinde başlamaktadır. Fırtına Deresi Karadeniz e dökülmeden önce parkuru tamamlamak gerekmektedir. 
Fırtına Deresi ne çok yakın olan Ardeşen ilçe merkezindeki Zil Kalesi ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Fırtına Deresi nin civarında bulunan; Polakcur Yaylası ve Çeymakçur Yaylası nı da keşfedebilirsiniz.