Armutlu Otelleri

Şifalı Suları İle Meşhur Armutlu ve Armutlu otelleri hakkında herşey...

Armutlu Otelleri

Yalova merkeze 55km uzaklıkta olan Armutlu, tertemiz denizi ve kaplıca suyu ile ünlü bir tatil beldesidir. 1320 yıllarında Osmanlı topraklarına katılan bu bölge, şimdilerde yerli ve yabancı turistlerin sıkça uğradığı gözde tatil beldelerinden biridir. Marmara denizi kıyısında olup, çam ağaçlarının yoğun olduğu bu bölgede tatilinizi geçirmek isterseniz Armutlu otelleri sizleri ağırlayacak ve bol oksijen eşliğinde güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Su sporuna elverişli olan Armutlu yarımadası, doğal olarak konuklarına gerekli ortamı hazırlamakta ve istedikleri gibi eğlenmelerine ön vermektedir. Su sporlarıyla ilgilenen bireyler gündüz bu aktivitelerini gerçekleştirip, akşam üzeri Armutlu otelleri bünyesinde konakladığı otelde günün tüm yorgunluğunu konfor içeren odasında atabilirler. Ayrıca dinlendikten sonra Armutlu yarımadasının muhteşem ferahlıktaki sahilinde yürüyüşe çıkabilir, dilerlerse de birbirinden keyifli çay bahçelerinde güzel bir mola verebilirler.


Bunun yanı sıra Armutlu otelleri tüm konuklarına oldukça lüks içeren bir hizmet anlayışıyla yaklaştığı gibi konum itibariyle çevreden faydalanmaları adına tur gezileri düzenlemektedir. Bu gezilere katılabilir, kendinizi bambaşka bir atmosfer içinde çok daha mutlu ve huzurlu hissedebilirsiniz. Ayrıca Armutlu Otelleri tatilcilerine tavsiyemiz, ilçe merkezinde yer alan Antik Taş Çarşı Köprüsü?nü ziyaret etmeleri olacaktır. Burada tarihin izlerini görebilecekleri gibi aynı zamanda Armutlu?nun meşhur zeytin ve zeytinyağının tadına bakabilirler. Armutlu denildiğinde saymakla bitmeyen özelliklerinin en önemlisi kaplıca suları olup, çok eski zamanlardan günümüze kadar insanlar bu şifalı sulardan faydalanmaktadır. Bu kaplıcalara ulaşım sorunu yaşamdan Armutlu Otelleri arasından birinde konaklayabilir, hem tatil yapıp hem de vücudunuzda oluşan bazı sıkıntılara son verebilirsiniz. Bildiğiniz gibi kaplıca tedavisi uzman hekim kontrolünde yapılmakta olup, karaciğer, safra kesesi, romatizma, cilt problemleri ve kadın hastalıkları gibi pek çok sıkıntıya iyi geldiği tıbbi açıdan kanıtlanmıştır.


Bu nedenle aileniz için tatil planlarken bunu göze almalı ve başta doğal güzelliğiyle sizleri büyüleyecek olan Armutlu Otelleri ile arası sadece 3km olan ve sürekli ulaşım aracı bulunan kaplıcalardan faydalanmalısınız. Konaklama konusunda birden fazla seçenekle karşınıza çıkacak olan Armutlu otelleri arasından birini seçmek veya avantajlarını takip etmek isterseniz, sitemiz bu konuda sizlere en iyi şekilde hizmet verecektir. Tek bir tuşla otellerin hizmet detayına erişebilir ve tarafınıza sunulan fırsat kampanyalarını rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda birkaç ay öncesinden yapacağınız erken rezervasyon işleminden ne denli kazanç sağlayacağınızı da görebilecek ve bu doğrultuda daha uygun koşullarda tatilinizi geçirme fırsatı yakalayabileceksiniz. Deniz, doğa, kaplıcalarıyla eşsiz bir sunum yapan Armutlu otelleri, yeşille birleşen görkemli manzarasıyla sizlere huzur dolu bir ortamda dinlenme ve kendinizi yenileme olanağı vermektedir. Tüm bu özelliklerden yararlanmak ve otellerin gerek konaklama gerekse yaptığı etkinliklerden haberdar olmak için tek yapmanız gereken sitemizi takip etmek olacaktır. Bu sayede hızlıca online rezervasyon yaptırabilecek ve yaz sezonunda önceden yerinizi ayırttıracağınız gibi kış mevsiminde de dilerseniz kaplıca tedavilerinden faydalanabileceksiniz.

Armutlu Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Armutlu Kaplıcaları
Armutlu Kaplıcaları

Armutlu Kaplıcaları sıcak su kaynakları yönünden zengin olan Yalova nın Armutlu ilçesinde bulunur. Kaplıca, Armutlu ilçe merkezine sadece 3 km mesafede yer almaktadır. Ulaşımı oldukça rahat olup, ilçe merkezinden saat başı minibüs bulabilirsiniz. Ayrıca İstanbul dan feribotlarla da ulaşım sağlayabilirsiniz.
Armutlu Kaplıcaları ndan 6. yüzyıldan bu yana yararlanılmaktadır. Antik çağlardan bu yana gelen bu kaplıcalar, Therma, Pythia ve Pythion isimleri ile anılmışlardır. Mitolojiye göre Yeraltı Tanrısı Hades in bu bögede yaşdığına inanılır ve sizi fantastik bir dünyanın içerisinde hissetmenizi sağlar.
Sunduğu hizmet ve  doğal güzelliğiyle, görülesi gereken bir yerdir. Armutlu nun dinlendirici sularında tüm yorgunluğunuzu atabilmeniz atlanmaması gereken bir niteliktir. Armutlu Kaplıcalarının karaciğer, kalp, damar, safra kesesi, cilt, bağırsak, romatizma,  kadın hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Seans sayısı rahatsızlıklara göre değişmekte olup, 12 ile 24 banyo arasıdır. 
Armutlu Kaplıcaları Termal ilçesinin Gökçedere ve Üvezpınar köyleri arasında bulunur ve size mutlu bir tatilin kapılarını sonuna kadar açıyor. Günübirlik ve konaklamalı olarak bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.