Arsuz Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Arsuz Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Arsuz Otelleri

Arsuz otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Arsuz Otelleri

Arsuz, tarihte birçok isimle anılan bunun sebepleri hüküm süren devlerin değişik isimler koymasıdır. Arsuzlar'a dönemin en güçlü devleri yönetmiş bunlar Bizans, Romalılar ve Selçuklulardır.

Hıristiyan dünyası için çok önemli yer teşkil eden Senpiyer Kilisesine giderken aynı istikamet üzerinden bulunan Arsuz, Dünya'nın en eski kiliselerinden Maryo Hanna Kilisesi ve Meryem Ana Havuzunu bünyesinden barındırmaktadır.

Bölgenin güneyinde antik dönem kalıntılarına rastlanmıştır. Liman ve sur kalıntılarının bulunduğu bölgeye Sütunlu Liman ismi verilmiştir.

Arsuz Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Meryem Ana Havuzu
Meryem Ana Havuzu

Meryem Ana Havuzu, Arsuz Hacıahmetler Köyüne yakın bir konumda, bölgenin kendine has yeşil doğası ile seyahat tutkunlarını karşılamaktadır. Hıristiyan inanışına göre Meryem Ana Kudüsten Efese yürürken Hacıahmetler köyünde yani Meryem Ana Havuzunun bulunduğu bölgede konakladığı varsayılmaktadır. İnanışa göre bölgede bulunan gölde yıkandığı ve burada oruç tuttuğu, orucunu sudan göl kenarındaki taş üzerine zıplayan bir balığın güneş ışığı ile pişmesi sonucu açtığı anlatılmaktadır. Bu inanış doğrultusunda her 14 Ağustos günü Meryem Ana Havuzunda ibadetler yapılmaktadır. Ayrıca buraya gelmek bir nevi hac ibadeti olarak sayılmaktadır.