Artvin Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Artvin Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Artvin Otelleri

Artvin otelleri hakkında bilmek istediğiniz her şey...

Artvin Otelleri

Karadeniz'in mutlaka gezilmesi gereken yeşilin bin bir tonunu görebileceğiniz eşsiz doğası binlerce yıllık tarihi köklü kültürü, hamaratlı insanı ile sizleri kucaklayan sıcacık bir şehirdir Artvin. Yemyeşil ormanları, heybetli dağları, zengin bitki örtüsü ile adeta yeryüzünün cennetidir. Şehri adeta ortadan ikiye ayıran Çoruh nehri, balta girmemiş ormanları, yüksek dağları, kemer köprüleri, geleneksel mimarisi ve festivalleri ile turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. İklim çeşitliliğin fazladır ve yüzey şekilleri engebelidir. Bu şehirde nadide doğal güzelliklerin örneği olarak kamp yapma şansını sizlere sunan Karagöl Sahara Milli Parkı, yaşlı orman adıyla anılan anıt ormanların bulunduğu Camili Gorgit Tabiatı Koruma Alanı ve Hopa'nın gözbebeği olan Çamburnu Tabiat Koruma Alanı bulunmaktadır. Artvin yayla turizmi ile meşhur bir ilimizdir. Keyifli doğa yürüyüşünün ardından göllerinin kenarında pikniğinizi yapabileceğiniz Arsiyan Yaylası, içinden su çıkan kayaların bulunduğu Beyazsu Yaylası, bungalovlarda konaklama imkânına sahip Kafkasör Yaylası görülmeye değer yaylalar arasındadır. Şelaleler ve kanyonlar ise bölgedeki diğer doğa güzellikleri. Yükseklerden dökülen yemyeşil doğanın arsasında bulunan bu şelaleler ise görülmeye değer. Turistlerin en çok ilgi gösterdiği yer ise Mançura Şelalesi'dir. Hem şelaleyi gezebilir hem de şelalenin eteklerinde bulunan mesire yerlerinde güzel bi piknik yapabilirsiniz. Kartpostalları süsleyen ve gördüğünüzde fotoğraflamadan geçemeyeceğiniz yer ise Maral Şelalesidir. Dünyanın ender kanyonlarından olan Cehennem Deresi Kanyonu ürkütücü yapısıyla sizleri etkisi altına alacaktır.
Artvin damak zevkinizin gelişeceği birçok yemek tadabilirsiniz. Yaylalarında yetişen hayvanların etinden ve sütünden yapılan yemeklere lezzet katan ise dağ kekiği ve otları olmuştur. En önemli yöresel yemeği ise Kara Lahana Sarması ve sebze yemeği olan Puçukodur. Gendime ile yapılmış yemeklerin yanında, laz böreği şival, hasuta yöresel yemeklerdir. Eğer yolunuz bu şehre düşerse doğal güzelliklere doyduktan sonra karnınızı da doyurmayı ihmal etmeyiniz.

Artvin Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Artvin İskender Paşa Cami
Artvin İskender Paşa Cami

Karadeniz in muhteşem atmosferinde büyülenecek,oksijen dolu havasında ve doğal güzelliklerinin arasında kendinizden geçebilirsiniz.Tarhi güzellikleriyle de bilginizi artırabilirsiniz.

Artvinin kimi yerlerinde  camiler kimi yerlerinde kiliseler bazı yerlerinde ise arkeolajık alanlar görebilirsiniz. İskender Paşa Camii ,Artvinin Ardanuç ilçesinde bulunan tarihten günümüze gelen eserlerden birtanesidir. Şehrin ilk camilerinden olduğu sanılan  İskender Paşa Camii, 7. Yüzyılda Hz. Osman döneminde inşa edilmiştir.

Tekkale Manastrı

Artvin ilinin büyülü havasında ve doğal güzelliklerin arasında yer alan Tekkale Manastırı,sağlam duruşuyla , köklü tarihiyle ve mimari özellikleriyle şehrin en çok gezilen ve turistlerin de ilgi gösterdiği bir mekan durumundadır.

Tekkale Manastırı, Artvin Yusufeli ilçesine bağlı olan Tekkale Köyünde bulunmaktadır.Tekkale manastrı Dörtkilise olarak da bilinmektedir. Manastırın yapı taşları arasında ; şapel, trapeza ve seminer odası yer almaktadır. Artvine yapılan turistik gezilerde yerli ve yabancı turistler mutlaka bu Tekkale manastrınada götürülmektedir.

Tekkale Manastırın tarihi tam bilinmemekle birlikte bölgede çıkan eserlerden tahmin edilerek  9. yüzyılda Bagratlılar tarafından inşa edildiği sanılmaktadır. Doğanın tüm güzelliklerinin arasında yer alan Tekkale  manastırı, aynı zamanda tarihide ilgi çekmektedir.

Tekkale Manastrı
Çoruh Nehri
Çoruh Nehri