Assos Antik Liman Otelleri

Assos Antik Limanı otelleri, bölgenin ufak ve etkileyici yerlerindendir...

Assos Antik Liman Otelleri

Assos Antik Limanı, bölgenin ufak ve etkileyici bir yeridir.Bölgedeki eski palamut depolarının restore edilmesi ile ortaya çıkan butik oteller ve kamping alanları bulunmaktadır.Sit alanı olduğu için burada yeni bina yapılması yasaktır.

Assos Limanı daha çok konaklama ve restoranları için tercih ediliyor.Denize sıfır tesislerin önünde tahtadan basit iskelelerde bulunmaktadır.Üzerlerine şemsiye, şezlong ve yastıklar konularak konforlu bir ortam yaratılmış. İskelelerden atlayarak ya da merdivenlerini kullanarak denize rahatlıkla girebilirsiniz.Assos Limanından denize girebiliyor,limanın sakinliği insana huzur veriyor. Yüzerken karşınızda kayalık bir tepenin eteğine kurulmuş görkemli taş binalardan ve zeytin ağaçlarından oluşan bir manzara var. Kendinizi mitolojiden bir karakter gibi hissetmeniz mümkün...Deniz suyu havuz gibi, ama dibi taşlık. Üstelik antik limanın batık olan kısımlarının üzerinde yüzüyor da olabilirsiniz. Deniz suyu için her mevsim soğuk diyebiliriz.

Assos Liman kentinde halk zeytincilikle uğraşmaktadır. Halk kendilerine yetecek kadar sebze-meyve yetiştirmekte ve küçükbaş hayvan beslemektedir.Liman Kenti halkının denize bu kadar yakın olmasına rağmen sosyal ve ticari anlamda deniz ile hiçbir bağları yoktur. Köyde sadece iki aile balıkçılık ile uğraşmaktadır. Kentin halkı turizmlede son 10-15 yıldır uğraşmaktadır. Bu liman kenti ziyaret etmek için dilerseniz günübirlik konaklamalar da yapabilirsiniz. 

Assos Antik Liman Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER