Ataköy Otelleri

Türkiye nin İlk Uydu Kenti Ataköy ve Ataköy otelleri hakkında detyalar...

Ataköy Otelleri

Bakırköyde bulunan örnek bir semttir. 11 kısımdan oluşan apartman blokları, ulaşım kolaylığı, kaliteli ve modern yapıları, yeşil alanlarıyla İstanbul un en gözde semtlerinden biri haline gelmiştir.

Tarih sayfalarında Jeptimun, Makrohori, Makriköy anılan ve nihayet 1925 de Bakırköy adını alan ilçede bulunan Ataköy de Marmara İklimi hüküm süre gelmektedir.

1960 lı yıllarda kurulmaya başlanan Ataköy semti, diğer semtlere nazaran daha hızla gelişerek mimari açıdan ve şehircilikte diğer bölgelere emsal duruma gelmiştir.

Bir zamanlar Ataköy plajı, eski adıyla Baruthane Plajı yaz aylarında İstanbulluların en çok rağbet ettikleri plajların başında gelirdi. Günümüzde Ataköy sahilinde bizlere miras tarihi binalar ile insanları cezbetmektedir.

Ataköy mahalleleri kısım olarak anılmakta olup 1. kısımdan 11. kısma kadar kültürel ve sosyal tesisleri, yeşil alanları, dinlenme yerleri, gezi pistleri, alışveriş merkezleriyle bir bütün olarak örnek yerleşim alanlarıyla kaplıdır.

Doğusunda Zeytinburnu, batısında Küçükçekmece, kuzeyinde Güngören ve Bahçelievler, güneyinde Marmara Denizi bulunan Bakırköy de bir semt olan Ataköy e İstanbul şehir içi seferleri düzenleyen hatlardan birini seçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ataköy Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER