Ataşehir Otelleri

Uydu Kent Ataşehir ve Ataşehir otelleri hakkında geniş bilgiler...

Ataşehir Otelleri

Diğer ilçelerin aksıne Düzgün ve planlı bir yapılaşmaya sahip olan Ataşehir yüksek konutların yanı sıra alış veriş merkezleri, hastaneler, iş merkezleri ve plazalar da yer almaktadır. Istanbul ataşehir son yıllarda çok hızlı bir gelişim göstermekle bilrikte buraya olan yerleşim ve gezme talebi artmıştır.

Yüksek yüksek binaların plazaların ve iş merkezlerinin arttığı ve yer aldığı bir bölgedir Ataşehir. Günümüzde Anadolu yakasının en modern görünümlü ve gelişmiş bölgelerinden biri olan İstanbul Ataşehir düzenli yapılaşması, alışveriş merkezleri, yüksek katlı binaları, kafe ve restoranları, yürüyüş parkurları, spor alanları, merkezi konumu ve çok yönlü ulaşım ağı ile İstanbul sakinlerine ideal bir yaşam alanı sunmaktadır.

Ataşehir bir yandan da sırtını Kayışdağı Ormanı na yaslamıştır. İlçeye doğal güzellik katan Kayışdağı Ormanı sayesinde Ataşehir hem şehir içinde hem de doğa ile iç içedir. Aynı zamanda Ataşehir in içinde de pek çok yeşil alan, park ve bahçe ve gezi alanları bulunmaktadır.

Ataşehir doğal çevre olarak da çok gelişmiştir. Bir sürü yeşil parkları, inişli çıkışlı bisiklet parkurları ve piknik alanlarına sahiptir. İlçenin arkasında bulunan 438 metre yüksekliğindeki Kayış Dağı yamaçlarındaki KayışDağı ormanı ise bu ilçeye ayrı bir güzellik katar. Özellikle park yapımına çok önem veren Ataşehir Belediyesi kaldırım ve yolların onarımını da başarıyla yapmaktadır.  

Ataşehir Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER