Avcılar Otelleri

Sanayinin Yükselen Yüzü ve Avcılar otelleri...

Avcılar Otelleri

Avcılar 10 mahalleden oluşmaktadır bunlar ise sırasıyla şöyledir. Avcılar Merkez Mahallesi, Ambarlı Mahallesi, Cihangir Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Denizköşkler Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Firuzköy Mahallesi, Tahtakale Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Avcılar ilçesinde sanayinin gelişmesiyle birlikte.

Tarım, balıkçılık ve bağcılık tarihe karışarak yerine sanayileşme ticaret , eğlence ve dinlenme merkezleri yer almıştır. Avcılarda bir çok eğitim merkezi yer almaktadır. Bu eğitim kurumların içerisinde İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü büyük öneme sahiptir. Kampüs içerisinde Veterinerlik. Mühendislik, İşletme Fakülteleri ve Teknik yüksek okulu bulunmaktadır. Istanbul avcılar nüfus olarak oldukçya yüksek bir ilçedir. Türkiyenin pek çok bölgesinden göç edenlerin yaşamak için en çok tercih ettiği ilçelerden birisidir.

Avcılar Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Avcılar Atatürk Evi Müzesi
Avcılar Atatürk Evi Müzesi

Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evin birebir benzeri de Avcılar Semtinde yer almaktadır. Müze olarak kullanılan Atatürk Evi yıl içerisinde birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.
Avcılar Atatürk Evi Müzesi, balıkçı barınağı ile deniz otobüsleri iskelesinin batısında yer almaktadır. Denize karşı yapılmış olan müze 5 dönümlük bir araziyi kapsar. Müzeye giren yürüyüş yolunda Erzurum ve Sivas kongrelerinin ve meclis binasının maketleri bulunmaktadır. Maketlerin önlerinde yazılı tabelalar da yer alıyor.

Haluk Perk Müzesi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Haluk Perk, kültür varlıklarını koruma üzerine yaptığı çalışmalarıyla ve seminerleriyle tanınıp bilinmektedir. Tarihi değerlere önem veren Haluk Perk adına Avcılar, Gümüşpala da bir müze yapılmıştır. Londra Asfaltında bulunan müzede Urartular dan Hititlere ve Bizanslılara uzanan eserler sergilenmektedir. Haçlar, çanlar, kalıplar, muskalar, Hitit heykelleri, İslam tılsımları, kandiller, koku kapları sergilenen eserler arasında olup; Selçuklu ve Urartu eserleri de müzedeki koleksiyonda yerini almıştır. 

Haluk Perk Müzesi