Avşa Adası Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Avşa Adası Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası otelleri, temiz havası ile meşhur bir yerde sizleri bekliyor.

Avşa Adası Otelleri

Marmara'nın Balıkesir iline bağlı bir yerleşim olan Avşa Adası'nın diğer adı Türkeli adasıdır. Türkeli ismi değişmiş ve Avşa olmuştur. Avşa Adası, Marmara ve Paşalimanı adalarından sonra gelir. Uzunluğu 7 km, genişliği ise 4 km'dir. 

Avşa Adası, Ege turizminin önde gelen adalarından biridir. Geçmiş tarihi çok eskilere dayanmakla birlikte Hristiyanların sürgün yeri olarak düşünülmektedir. İçerisinde bir tane de manastır vardır. Avşa ismi de türkçeleşmiş  hali olarak günümüze gelmiştir.

Avşa Adasına tek ulaşım yolu deniz yoludur. Erdekten sadece 2 saatlik bir deniz yolculuğuyla bu eşşiz güzellikle baş başa kalabilirsiniz.Bunun haricinde ulaşımda çeşitli alternatiflerde bulunuyor. Karaköy iskelesinden, İstanbuldan , ve Tekirdağdan da deniz yolunu kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Avşa Adası'nın ikliminde hem Karadeniz hem de Akdeniz iklimi etkisi görülmektedir. Ortalama sıcaklık il en soğuk ayı Ocak'tır. 

Avşa Adası'nın neredeyse bütün çevresi kumsallarla kaplıdır. Egede turizminin gelişmesinde katkıda bulunan, iş ortamından, stresten uzaklaşmanın en güzel bahanesi olan ve deniz kum güneş isteğinizin yanında gece hayatınızında hareketli geçeceği ender yerlerden biridir.

Marmara Denizi'nin ortasında, üzümleri ve şarabıyla ünlü olan, her sene binlerce ziyaretçiyi ağırlayan ada, kalabalığı ile cıvıl cıvıl bir renk cümbüşü içindedir.

Avşa Adası Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Tanz Arena Liatris Disko
Tanz Arena Liatris Disko

Avşa Tanz Arena Liatris Disko bölgenin en iyi diskolarından biridir. Bölgede gezebileceğiniz birçok tarihi mekan dışında tekne turlarıyla da keşfedebilirsiniz. Ada çok büyük olmadığından münferit geziler her zaman tercih edilmektedir. Yanınıza alıcağınız pusula ve küçük bilgilere sahip olabileceğiniz ada hakkında bilgi sağlayacağınız el kitapçığıyla bunları gerçekleştirebilirsiniz.

Gezileriniz bitiminde akşam eğlence yerlerinde güzel vakit geçirmek isterseniz tam aradığınız yer Tanz Arena. Çeşitli aktivitelerede yer veren Disko güzel görsel show larla gelen misafirlere sezon boyunca hizmet vermektedir.

Eğer yolunuz Avşa Adası na düşerse tekne turlarına da katılmanızı tavsiye ederiz. Bölgede görebileceğiniz birçok yer bulunmakta. Yaz aylarının vazgeçilmez eğlenceleri diskolar bölgede eğlence için tercih edilmektedir. Tanz Arena Liatris Disko güncel birçok parçadan etnik müziklere kadar her türlü parçaya yer vermektedir. 

Türkeli Köyü

Avşa Adasında yer alan Köy, batı tarafında kıyı ovası civarında kurulmuştur. Ada da her yer olduğu gibi bu köy için de daha çok Avşa ismiyle anılmaktadır.

Bu köyde Gedeon, batıl bir inanıştan dolayı  söz ettiği Triniti kilisesinin yıkıntılarının bulunduğunu, ada Rumlarının çok yoğun rüzgarlarla yolundan kalan gemici yakınlarının bu yıkıntıları eğer dolaşırlarsa rüzgarın daha dingin olarak değişebileceğine inandıklarını anlatmıştır.

Adada böyle bir kiliseye rastlanmamıştır. Köyün biraz dışında, yakşaık 1,5 km güney batısında bir manastır kalıntısı mevcuttur. Köyü Rumlar savaşlardan ve doğal olaylardan dolayı terketmişlerdir, köyün günümüzdeki halkı yerli ve göçmen olarak yaşamaktadır ve hepsi Türk tür. Üzümleriyle ürettikleri şaraplarla balıkçılık köy halkının geçim kaynaklarındandır.  Fakat turizmdeki farklı patlamalar balıkçılığı birazcık olsun yavaşlatmıştır. Aksine şarapçılık biraz daha artmıştır. Halen şarapçılığı sürdüren köy halkı bulunmaktadır.

Türkeli Köyü
Yiğitler Köyü
Yiğitler Köyü

Avşa Adası doğu bölümünde yer almaktadır. Bundan yıllar önce eski ismiyle anılırdı köy, yani Araplar olarak. Köyde önceleri Araplar ikamet ediyorlardı. Savaş döneminde 672 ve 678 yıllarında Arapların İstanbul u kuşattıkları bu dönemde buralarda konakladıklarını ve bu konaklamarda bazı Arap büyüklerinin köye yerleştiklerinden bahsedilmektedir.

Araplar çeşitli nedenlerden dolayı, özellikle doğal afetler ve bunun gibi etkenlerden dolayı köyü terketmişlerdir, yerlerine Rumlar ve onlardan sonra Trakya göçmeni Türkler yerleşmiştir. Özellikle bölgede turizm patlaması olduktan sonra Şarapçılık, balıkçılık ve taşçılık gibi işlerle uğraşan köy halkının yaşam standardı daha da fazla yükselmiştir.

Yaptıkları ve sattıkları ürünlerle hem adını hem de geçim kaynağını buradan sağlayan köy ahalisi daha da iyi hizmet vermek için ellerinden gelen bütün misafirperverliliğini göstermektedirler.

Avşa Tavşanlı Plajı

Avşa da yer alan plaj ülke genelinde çok büyük bir popülerliğe sahip. Hatta sıralama olarak şu anda 3. sırada bulunmaktadır. Koyun masmavi sularla beraber güzel bir ahenk oluşturması insanı adeta büyülemektedir.

Avşa Tavşanlı Adası yeşillikler arasında çok güzel bir koya sahiptir ve ismi burdaki tavşanların zamanında bol olmasından almıştır. Günümüzde çok fazla tavşanın yer almadığı adayı yeniden eski görünümüne kazandırmak için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Denizi oldukça sığdır ve herkesin girebileceği seviyededir. Sahili hakikaten 3. sırayı alıcak kadar kıskandıracak bir kumsala sahiptir, kumu ince tanelidir.
Manzarasıyla, doğasıyla ve deniziyle sizi bambaşka yerlere sürükleyen plajda dinlenip aileniz ve dostlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayacağınız hizmet alabileceğiniz bir de kır gazinosu bulunmaktadır. Bu güzel kır gazinosunda midye tava ve diğer deniz mahsüllerinin tadına bakabilirsiniz.

 Plaj halk plajı oldugu için herhangi bir ödeme yapmamaktasınız. Şezlong ve şemsiye ücretsiz kullanabilirsiniz. Plajda sadece deniz için değil otoparkını kullanarak piknikte yapabilirsiniz.
Ulaşımınızı merkezden kalkan dolmuşlarla sağlayabilirsiniz. Yalnız merkeze ulaşımınızı en son 19:00 civarı bitirebilirsiniz.Sezonda rahatça servis imkanı bulabilirsiniz fakat sezon sonunda ulaşım konusunda sıkıntı çekebilirsiniz.

Avşa Tavşanlı Plajı
Avşa Beyaz Saray Oteli
Avşa Beyaz Saray Oteli

Avşa Beyaz Saray koyunda  Avşa Beyaz Saray Oteli dışında üç adet yazlık ev bulunmaktadır, koydaki tek konaklama tesisi olarak hizmet vermektedir.

Avşa Beyaz Saray oteli müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için elinden geleni yapıyor, kendine ait kumsalı ve plajı, masmavi denizi, büyük granit kumu kumsalıyla gelen misafirlere unutulmaz tatil anıları bıraktırıyor. Akşamları yakamozun denize vuruşuyla izleyeceğiniz mükemmel manzara karşısında adeta büyülleneceksiniz

Çeşitli aktivitelerin olduğu, animasyonların sergilendiği otelde vakit geçirmek keyiflidir. Çocuklarınızın da sıkılmayacağı birçok aktivite de sergilenmektedir. Bazı zamanlar günübirlik gezilerinde organizasyonunu da sağlayan otel, sizin en konforlu şekilde tatil geçirmeniz için elinden geleni yapmaktadır. Bir sonraki tatilinizde başka bir oteli seçmemeniz gerektiğine inanacağınız bir otel. Çünkü çalışanlarıyla ve işletmesiyle Avşa Beyaz Saray Otel hizmette sınır tanımamaktadır.