Ayder Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Ayder Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Ayder Otelleri

Karadeniz'in İncisi, Ayder otellerinde konaklama bilgileri...

Ayder Otelleri

Doyulmaz manzarası, heybetli Kaçkar Dağları ile Karadeniz in incisidir Ayder...

Ayder, Halılar tarafından 1300l ü yıllarda, ladin ve kayın ağaç topluluklarının oluşturduğu yaylada kurulmuştur ve rakımı yaklaşık 1350 m dir.

Ayder Yaylası, 1987 de Turizm Merkezi, 1994 de ise Milli Park ilan edilmiştir. Ayder de aynı zamanda bir kaplıca mevcut olup, kaplıcanın kuruluşu 1700 lü yıllara uzanmaktadır. Şifalı kaplıca suları; romatizmal hastalıklar, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Kaplıca suyunun, 55 derece sıcaklığı bulunana kaplıca sularından faydalanmak için havuza girebilir, özel banyo alabilir veya içebilirsiniz. 

Geçmişten günümüze popüler tatil yerlerinden olan Ayder, son yıllarda dağcı ve sporcu grupların da katılımıyla, turist sayısı artmıştır. Ayder yaylalarında doğanın kucağında huzur dolu bir tatil geçirebilir, kaplıcalarından yararlanarak şifa bulabilirsiniz.

Ayder Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Kaçkar Dağları Milli Parkı
Kaçkar Dağları Milli Parkı

Kaçkar Dağları Milli Parkı Çamlıhemşin ilçesi ve Ayder Yaylası ile komşu olup, ikisinin ortasında yer almaktadır.1994 de Milli Park ilan edilen alan, 51.500 hektar olup, devlet tarafından koruma altındadır. 

Kaçkar Dağları Milli Parkı,Burada bulunan türüne ender rastlanır bitki ve hayvan türleri dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Bu özelliği ile oldukça önemli olup, pek çok kişinin ilgisini çekmektedir.

Milli Park ta çayır, orman, buzul göl ve vadi ile çeşitli hayvan türleri vardır. Yüzlerce turistin ilgisini çeker.

Kavrun Yaylası

Ayder de yer alan Kavrun Yaylası 2240 m yükseklikte olup, Rize nin en büyük yaylasıdır. Kaçkar Dağının eteklerinde bulunan Kavrun Yaylası araç yolunun çıktığı en yakın yayladır. Bölge, yayla turizminde ilk sırada yer almaktadır.Rize de üç turizm merkezi bulunup, bunlardan birisi de Kavrun Yaylası dır. Yaz aylarında nüfus değişmekte olup yaylada 240 civarı ev mevcuttur.


Kavrun Yaylası