Aytepe Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Aytepe Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Aytepe Otelleri

Aytepe otelleri hakkında bilmek istediğiniz her şey...

Aytepe Otelleri

Aytepe İstanbul a yakın konumu ve enfes doğasıyla birçok misafiri ağırlıyor.Aytepe, Kocaeli ilinin Yuvacık ilçesine bağlı küçük bir beldesidir.
Bu şirin belde, bol oksijenli doğası ve yürüyüş alanlarıyla dikkat çekmektedir. Özellikle İstanbul a olan yakın konumu buraya günü birlik gezileri de elverişli kıldığı için özellikle son yıllarda ziyaretçi sayısında büyük artışlar yaşanmıştır.
Aytepe de özel kamp alanlarının yanı sıra otel ve pansiyon gibi yerlerde bulunmaktadır. Aytepe ye gitmek için en uygun mevsimler ilkbahar yaz ve sonbahardır.
Bölgenin bitki örtüsü ormanlık ve çayırlık alan, orman, gürgen, meşe ve kayın ormanları oluşturur.
İstanbul a uzaklığı 135 kilometre olan Aytepe ye Kocaeli ve Yuvacık tan kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz.
Samanlı Dağları nda bulunan Aytepe nin rakımı ise 950 metredir. Aytepe beldesi, geniş bir alana kurulmuştur ve bol çayırlıklı bir mevkidir.
Kanyona hakim konumundaki Aytepe den 10 dakikalık bir yürüyüşle kamp alanlarına ulaşabilirsiniz. Buradaki kamp bölgesi turizm için oldukça elverişlidir. Kamp alanın etrafında ise mağaralar, kanyonlar ve trekking alanları mevcuttur.
Bölgede özel kamp alanlarının yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ne ait Soğuk Su tesisleri ve yararlanabileceğiniz diğer birkaç mesire yeri bulunmaktadır. Temiz su kaynağı ve tuvaletler de ayrıca mevcuttur.

Aytepe Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER