Çamlıhemşin Otelleri

Kaçkar Dağları ve Fırtına Deresi İle Çamlıhemşin otelleri sizleri bekliyor...

Çamlıhemşin Otelleri

Kaçkar dağları eteklerinde doğal güzellikleri olsun, tarihi varlıkları olsun oldukça cezbedici, Doğu Karadeniz'in göz bebeğidir Çamlıhemşin...

Çamlıhemşin, Doğu Karadeniz Bölgesi nde Rize İline bağlı bir ilçe olup, nüfusu 6100 dür. 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ile birlikte Selçuklu Devleti hakimiyetine giren bölge, 1184 yılında Trabzon Pontus Rum İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. Sonrasında da Osmanlı hakimiyet sürmüştür.

Eski adı Vicealtı olup, 27 Haziran 1957'de Çamlıhemşin ismini almış ve İlçenin kuruluşu 1960 lara dek sürmüştür. İlçede bulunan Fırtına Deresi, dört ayrı derenin karışımından sonra Ardeşen den Karadeniz e dökülmektedir. Çamlıhemşin in ekonomisi turizme dayanmaktadır ve bunun yanında arıcılık ve kültür balıkçılığı da gelişmiştir.

Çamlıhemşin de tarihi eser niteliğinde mimari eserler bulunmaktadır. Camiler ve eski şehir evleri, serenderler, taş kemer köprüler, Çamlıhemşin evleri ve Çamlıhemşin konaklarını ziyaret edebilirsiniz. Civarda çeşitli konaklama tesisleri mevcut olup, buralarda dinlenebilirsiniz.

Çamlıhemşin Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Mikron Köprüsü
Mikron Köprüsü

Osmanlı döneminde 19. yüzyılda yapılmış köprü, civardaki diğer köprülerle aynı mimari özelliklerde inşa edilmiştir. Köprünün yapım malzemesi kesme ve moloz taşları kullanılmış olup, uzunluk 30 m civarıdır.