Çamyuva Otelleri Toplam 18 Otel Bulundu

Harita

Çamyuva Otelleri

İstediğiniz, tertemiz doğanın içinde Çamyuva otelleri...

Çamyuva Otelleri

Akdeniz bölgesin de ilçe merkezine 8 kilometre yakınlık mesafesi ile bilen Çamyuva, Türkiye de yerli yabancı turist misafirin gözde mekanı olarak adından söz ettiren, Antalya ilimize bağlı Kemer ilçe'sinin beldesidir. Yıl ortalamasına göre 12 ayın 8 ayını çok rahatlıkla tatil yaparak geçirebileceğiniz Çamyuva otelleri olarak hizmet veren beldemiz güçlü turizm müşterisine sahiptir. Yemyeşil ormanları, masmavi deniz suyuyla siz tatilcileri geleceğe hazırlayan huzur dolu ortamlar oluşturmaya hazırlanan Çamyuva beldesi görülesi yerlerden biridir. İl merkezi olan Antalya'ya uzaklık mesafesi 50 kilometredir. Her yere ulaşımın kolay olduğu beldemizi Çamyuva otelleri konaklama yaparak yakından tanıma fırsatı bulabilir, ayrıca otele özel plaj ve su sporlarından faydalanarak tatilinizi renklendirebilirsiniz. Tüm heyecanlara merhaba demek adına resmi internet sayfasını ziyaret ederek, daha bilmediğiniz birçok imkanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Yüz ölçümü toplamı ortalama 2.000.000 olan ve bölgenin toplam nüfusu yaklaşık 10.000 civarında bulunurken, yaz aylarında havaların ısınmaya aşlamasıyla birlikte normal nüfus üç katına yükselerek 30.000 e ulaşmaktadır. Bu rakamları göz önüne alarak Çamyuva otelleri, yıl genelinde oldukça yoğun çalışmalar sürdürerek gelen turist akınına büyük bir hizmet karşılığında ev sahipliği yapmaktadır. Antalya ilimiz de turist misafirlerimizin ilgisini çeken, gezilecek görülecek olan tarihi ve doğal güzellikleri arasında çok özel seçenekler yer almaktadır. Yerli yabancı tatilci misafirlerin görmeden gitmemeleri gereken doğal oluşumun bir kaç önemlilerinden biri gösterilen Susuz Dağları, büyük bir dağ kütlesi olarak adlandırılır. Tatilcilerimizin tatilini geçirdiği Çamyuva otelleri konseptindeki spor aktiviteleri yanında, Susuz Dağları bölgesinde de spor ve yürüyüş yapabilmeleri mümkündür. Yerli yabancı her turistin, keyif alarak gezdikleri bu doğal tarihin farkında oldukları gözlemlenmektedir.


Çamyuva beldesinin bir diğer doğa harikası olan dağı ise Geyik Dağlarıdır. Beldeyi bir sur gibi çevreleyip, çok sayıda yer alan endemik bitkisinin bulunduğu Geyik Dağları, turizm bakımından önemli yere sahiptir. Bu doğa harikalarına kolayca ulaşabilmek adına yapacağınız konaklama seçeneklerin de, Çamyuva otelleri oldukça ilgi ve değer görmektedir. Hiçbir hizmetten kaçınmayan kaliteden ödün vermeyen müşteri memnuniyeti anlayışını devam ettirmeye kararlı duru ile her zaman hizmetindedir. Tatil anlayışının yeri ve özelliklerine göre değişkenlik sağladığı deniz kum güneş üçlüsünün dışında, tatilcilerimiz Çamyuva doğa yürüyüşüne de oldukça ilgi göstermektedir. Bu durumdan da anlaşılmaktadır ki tatil sadece denizden ibaret demek değildir. Tatilcilerimize farklı bir keyif kazandıran bu aktivite, hem yaz hem de kış ayların da oldukça yoğun yapılabilmektedir. Yaz ayların da ziyaretçilerimizin Çamyuva ve çevresinde yer alan, Çamyuva otelleri sezon indirimlerinden faydalanarak, yazın bunaltıcı havasından kurtulmak için çam ve meşe ağaçları ile kaplı orman da ağaç gölgeleri eşliğinde yürüyüş ve spor yapabilirler. Tatilcilerimizin normal hayatlarında ki düzenli ve sağlıklı yaşamlarını tatilde de sürdürmek adına verilen doğru bir karar olabilir.

Çamyuva Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Susuz Dağları
Susuz Dağları

Antalya'nın tarihi ve doğal güzellikleri arasında çok farklı seçenekler yer almaktadır. Turistlerin bu bölgeye ilgi göstermesi tesadüf eseri değildir.

Bölgenin çok sayıda millet tarafından kendilerini bulabilecekleri yer alan Antalya ili çok sayıda insana ev sahipliği yapmıştır.

Önceki dönemlerde çok sayıda millet bu bölgede barınmışlardır ve her milletin kendine özgü yaşam tarzı ve bölgede bıraktığı eserler yer almaktadır.

Bu doğal tarihin farkında olan yabancı turistler hem bölgeyi gezerek hemde atalarının izlerini sürerek bu bölgeye gelmektedirler.

Bu doğal oluşumların önemlileri arasında gösterilen Susuz dağları doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin spor yapabilecekleri ve çeşitli eserlerin yer aldığı doğal alanlardan biridir.

Çamyuva'nın bir kısmı denize açılıyor bir kısmı ise yüksek dağlara açılmaktadır. Kıbrık Deresi ile Avlan Gölünü de kapsayan büyük bir alana sahip olan Susuz Dağları büyük bir dağ kütlesi olarak bilinmektedir.

Bu tepelerin diğer tepelerden farklı bişr tarafıda tepenin zirvesi sivri değil düz bir alana sahiptir. Bu nedenle zirveye ulaşmak uzun bir zaman alır ve ulaşımı kolaydır.

Çok sayıda turisti ağırlayan Çamyuva beldesi sizleride ağırlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Geyik Dağı Mağarası

Dağların çok fazla olduğu Çamyuva kasabası,bir çok araştırmayada konu olmuştur. Mağara araştırma derneğinin başlatmış olduğu araştırmalarda çok sayıda bulguya rastlanmıştır.

Geyik Dağı Mağarası'nda 2003 yılında başlayan araştırmalar halen devam etmektedir. Mağaranın bu denli büyük ve gizemli olduğunu bölgede çıkan eserlerden anlamak mümkündür.

Yaklaşık olarak 500 kilometrelik bir alanda yapılan araştırmalar günümüzde de halen devam etmektedir. Geyik Dağı Mağarası'nda yapılan çalışmalar haritalandırılarak bölgenin tarihi dokusu belirlenmektedir.

Geyik Dağları Toros Dağları'nın en yüksek zirveleri arasındadır. Bu nedenle bölgeye uzaktan bakıldığında sıra dağların en üst kısımları görünmemektedir. Bulutların içerisinde yer alır.

Yapılan araştırmalaradan elde edilen bilgiler neticesinde mağaranın 1000 metreden dağa sığ bir alana sahip olduğu sanılmaktadır.

Geyik Dağı Mağarası
Geyik Dağları
Geyik Dağları

Çamyuva kasabasını çevreleyen dağlar arasında olan Geyik Dağları adeta kasabayı çevreleyen bir sur gibi beldeyi çevrelemiştir.Çok sayıda endemik bitkinen yer aldığı Geyik dağları,turizm açısından önemli yere sahiptir.Bölgeye gelen turistler tarafından denizin kumun yanı sıra farklı bir arayış içerisine girmektedir.

Bunlara karşılık olarak bölgede yer alan acentalar tarafından değişik turlar düzenlenmektedir.Geyik dağı ve dağın eteklerine yapılan günübirlik turlarda tatilciler doğanın tadına varabileceklerdir.

Macera tutkunlarıda bu turlara katılarak hem spor yapabilirler hemde bölgede yer alan farklı oluşumları görebilirler.Geyik dağlarının zirvesi adeta bulutların üzerindedir.Zirve kısmı bulutlarla kaplı olan Geyik dağları görüntüsüylede dikkatleri çekmektedir.Deve hörgücü gibi bir görünüme sahip olan Geyik dağları yaz aylarındaki serin havasıyla tatilcileri bünyesine çekmektedir.

Geyik dağlarının kuzey yamacında yaz aylarında bile kar olduğu bilinmektdir.Hava şartlarına göre yaz aylarında kayak yapmaya elverişli bir ortama sahiptir.

Sizlerde yapacağınız ziyaretler esnasında bölgenin çok sayıda zenginliğini görebilir yöre halkının sıcak karşılaması içerisinde tatilinize farklı bir anlam katabilirsiniz.

Alacadağ Mağarası

Antalya'nın doğal ve tarihi güzellikleri içerisinde tatilinizi yaparken kendinizi başka bir dünyada hissedeceksiniz. Tarihi ve doğal güzelliklerin halen yaşadığı Çamyuva Kasabası Türkiye'nin önemli tatil beldeleri arasındadır.

Çamyuva Beldesi yakınlarında çok sayıda tarihi eserlerin, mağaraların ve doğal güzelliklerin yer aldığı bilinmektedir. Bu doğal oluşumlardan biri olan Alacadağ Mağarası dikkatleri üzerine çekmektedir.Tarihi güzelliğini halen koruyan mağara bu bölgede can bulmaktadır.

Yerli ve yabancı turistlerin yaz aylarında bu bölgeye yoğunluk göstermesi tesadüf değildir.Çamyuva beldesi tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile dünyanın en çok tercih edilen tatil beldeleri arasındadır.

Turİstler bu bölgeye gelirken deniz kum güneşin tadına varabilecekleri gibi tarihi ve doğal turlara katılarak da tatillerini farklılaştırabilirler.

Çamyuva beldesi Kohu dağı eteklerinden başlayarak güneye doğru uzanan bir bölgede yer alan Alacadağ mağarası, turistlerin ilgisini çekmektedir.Bu mağara ve dağın eteklerine düzenlenen günübirlik turlar sayesinde bölgenin tanıtılmasına olanak sağlamıştır.

Alacadağ Mağarası
Çamyuva Doğa Yürüyüşü
Çamyuva Doğa Yürüyüşü

Kemer'in önemli tatil beldeleri arasında olan Çamyuva, birçok turistik bölge içerisinde önemli özelliklere sahiptir. Bu özelliklerden biri olan dağların zirvesinden dağın eteklerine doğru ve denizle birleşen muazzam bir görünüme sahip olmasıdır.

Bu nedenle denizin oksilenli havası dağların eşsiz güzelliğinden almaktadır.

Tatil anlayışının değiştiği dünyamızda deniz kum ve güneşin yanı sıra alternatif olarak tatilciler Çamyuva Doğa Yürüyüşü'ne büyük ilgi duymaktadır. Çamyuva beldesinin bu aktivite anlayışına karşılık verdiği güzel havasıyla tatilcilere hizmet etmekten memnuniyet duymaktadır.

Ağırlıklı olarak yabancı turistlerin bu bölgeye yaptığı tatillerde alternatif olarak doğa yürüyüşüne katıldıkları ve sağlıklı bir yaşam için spor yaparak güne başlıyorlar hemde doğanın bütün güzelliklerini bir arada görebilirler.

Tatil anlayışına farklı bir boyut kazandıran bu aktivite hem yaz aylarında hem kış aylarında yapılabilmekle birlikte doğanın her anının yaşanabileceği anlaşılmaktadır.

Yaz aylarında turistlerin Çamyuva bölgesindeki otellerde konaklayarak yazın kavurucu sıcağından kurtulmak amacıyla çam ve meşe ağaçları ile çevrili ormanda ağaç gölgeleri arasında spor yapabilirler.

Kış aylarında ise yağmurların çok fazla olduğu Çamyuva beldesinde dağın eteklerinde dolaşabilirler.

Doğanın ve tarihi güzelliklerin bütün olanakları Çamyuva da turistlere sunulmuştur.Bölgede tatil yapan turistler bu güzelliği bilerek genellikle her sene aynı bölgeye tatile gelmektedirler.