Çanakkale-Güzelyalı Otelleri Toplam 0 Otel Bulundu

Harita

Çanakkale-Güzelyalı Otelleri

Çanakkale merkeze 15 km uzaklıkta yer alan Güzelyalı otelleri, hakkında bilgiler...

Çanakkale-Güzelyalı Otelleri

Çanakkale ilinin merkez ilçesine bağlı bir köydür Güzelyalı...Çanakkale'nin merkezine 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Karanlık Liman ve Dardanos'un arasında yer almaktadır. Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir. 

Güzelyalı Osmanlı zamanında Avrupada ki veba salgını nedeniyle gemilerin Karantinada bekletilerek boğaza alındığı bölgedir. Güzelyalı'nın tarihi antik çağa kadar uzanmaktadır. Çanakkale ile Güzelyalı arasındaki mesafe tarihte ''Zeus'un yeryüzündeki bahçesi'' olarak bilinir. 

Güzelyalı ızgara sardalya balığı ile ünlüdür. Sardelyeler içi temizlenmeden denizden çıktığı ızgarada pişirilir balık çorbası..Güzelyalı lokantaları ve çay bahçeleri ile de bilinmektedir. Köyde birkaç tane market ve büfe de bulunmaktadır. 

Güzelyalı Köyü'nün nüfusu kış aylarında 500 civarında iken, bu sayı yazları 5.000'e kadar çıkmaktadır. Köyde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin kampüslerinden biri de yer almaktadır. Bir adet camii'si olan Güzelyalı'da otopark ve muhtarlığa bağlı sosyal tesislerde vardır. 


Çanakkale-Güzelyalı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER