Çanakkale Merkez Otelleri

Bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış bir bölgedeki Çanakkale Merkez otelleri...

Çanakkale Merkez Otelleri

Çanakkale bugünki ismini bölgede bulunan Çanak Kale sinden almaktadır.Boğazlardaki ticari faaliyetlerin yoğunluğundan önemli bir liman kenti özelliği taşımaktadır.Bölge ekonomik faaliyetlerin yoksun olduğu bir yer olmasının yanında çevresindeki Kazdağları,Gökçeada,Bozcaada,Assos, Saros Körfezi ve Eceabat ile de önemli bir turizm merkezidir.

Çanakkale, Güney Marmara'nın Bursa, İnegöl, Balıkesir ve Bandırma'dan sonra 5. büyük şehridir. Antik Çağdan kalma Troya kalıntıları halen il sınırları içierisinde yer almaktadır. Çanakkkale'nin en eski merkezi aslında Biga'dır. Fakat Cumhuriyet döneminde kazanılmış olan başarılardan sonra ilin ismi ve merkezi Çanakkale olarak değiştirilmiştir. 

Bozcaada ve Gökçeada'yı barındıran Çanakkale  tarihi bir sit alanıdır aslında Çanakkale  tarihi boyunca bir çok uygarlığın egemenliği altında kalmıştır. Bunun etkisi de halkın yaşam tarzına yansımıştır.Cumhuriyetin ilk yıllarında Biga ve Gelibolu sancaklarının kaldırılmasının ardından Çanak köyünün il ilan edilmesinden hemen sonra  şehir Çanakkale adını almıştır.  Şehirde uzun yıllar boyunca yapılan çanakçılık mesleği sonucunda şehrin adı Çanakkale olarak kalmıştır.

Çanakkale'de her yıl Ağustos ayında Truva Kültür ve Sanat Festivali gerçekleşmekte, çeşitli sanatsal faaliyetler de yapılmaktadır. İlde yer alan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi de Çanakkale açısından oldukça önemlidir. Üniversite öğrencileri, Personel sayıları ile de Çanakkale'nin nüfusu oldukça artmıştır. 

Çanakkale ili aslında doğal güzellikler ve tarihi eserler bakımından oldukça zengin olmasına rağmen, turizm açısından henüz istenilen kapasiteye ulaşamamıştır. Çanakkale'nin büyüyememesinin ana sebeplerinden birisi de bölgenin pek çok yerinin sit alanı olması ve yeni yapılanmaya çok az izin verilmesidir.

Çanakkale Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Aynalı Çarşı
Aynalı Çarşı

Çanakkale türküsüne dahi konu olmuş Aynalı Çarşı, Çanakkale açısından büyük öneme sahiptir. Yıl içerisinde yerli ve yabancı birçok turist ziyaret etmektedir. 1890 yılında kurulan Çarşı, Musevi Eliyau Hallio tarafından yapılmıştır. 

Çanakkaledeki bu çarşı ismini kapısında bulunan aynalardan almıştır. Evliya Çelebi, ünlü eseri Seyahatname'de Aynalı Çarşı'dan bahsetmiştir ve Çarşı iki katlıdır ve dışarısında sıra halinde dizilmiş dükkanlar bulunmaktadır.

Pek çok tarihi olayları barındıran bu Çarşı, Anzakların ve diğer ülkelerde konuya hakim olan bütün yerli yabancı misafirlerin uğrak yeridir. Askerliğini Çanakkale'de yapmış olan gençler askeri birliklerin sürekli olarak gezdirdikleri mekanlardan biridir Aynalı Çarşı.

Çanakkale otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Çanakkalenin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Çanakkale çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Çanakkale gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Çanakkale seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Çanakkale gezi rehberi ve Tarihi mekanlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Çanakkale Arkeoloji Müzesi

Çanakkale de yapılan müzecilik çalışmaları 1936 yılına dayanmaktadır. Çanakkale den toplanan tarihi eserler ilk olarak eski bir kilise de depolanmıştır. Çanakkale 1984 yılında Atatürk Caddesi üzerine yapılan müze binasına eserler taşınmış ve müze aynı yıl hizmete açılmıştır. Çanakkale Arkeoloji Müzesi, toplam 6 salondan oluşmaktadır ve Birinci salonda; Helenistik ve Roma dönemine ait taş eserler ve etnografik eserler, ikinci salonda Paleolitik ve Neolitik çağlardan günümüze kadar gelen taş eserler, üçüncü salonda sikke örnekleri, dördüncü salonda Dardanos Tümülüsü nde bulunan ahşap, bronz ve seramik eserler, beşinci salonda sualtı buluntuları ve altıncı salonda seramik eserler, bronz aletler sergilenmektedir.

Çanakkale otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Çanakkale nin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Çanakkale çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Çanakkale gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Çanakkale seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Çanakkale gezi rehberi be Tarihi mekanlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çanakkale Arkeoloji Müzesi
Çanakkale Deniz Müzesi
Çanakkale Deniz Müzesi

Birinci sınıf askeri müze konumunda olan Çanakkale Deniz Müzesi, 1982 yılında Çanakkale de hizmete açılmıştır. Çanakkaledeki Müzede büyük bir park, Çimenlik Kalesi, çeşitli silahlar ve denizaltı gemisi parçaları bulunmaktadır.

Müzede Çanakkaledeki Osmanlı donanmasına katılan Nusret mayın gemisinin maketi de sergilenmektedir. Çanakkale tatiliniz sırasında denizin tadını çıkarırken şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini de ziyaret etmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz. Çanakkale Deniz Müzesi'ni gezi listenize dahil ettikten sonra Neandria Antik Kenti, Gargara Antik Kenti, Çanakkale Kent Müzesi, Kabatepe Orman Kampı, Aynalı Çarşı, Çimpe Kalesi ve Bayraklı Baba listenize dahil olabilecek diğer noktalar arasındadır.

Çanakkale otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Çanakkalenin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Çanakkale çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Çanakkale gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Çanakkale seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Çanakkale gezi rehberi be Tarihi mekanlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Çimenlik Kalesi


Çanakkale'de Tarihin önemli olaylarına tanıklık etmiş bir kale olan Çimenlik Kalesi, günümüzde tatil bölgesi olarak da çokça tercih edilen bölgelerden biridir. 

Çanakkale tatilinizde Çimenlik Kalesi yakınında bulunan otellerin birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz.Çimenlik Kalesi, hem denize hakim manzarasıyla hem de tarihi değeriyle ziyaretlerinizi bekliyor olacak. Çanakkale de geçirdiğiniz günlere; Bayraklı Baba, Çanakkale Deniz Müzesi ve Aynalı Çarşı'yı da dahil edebilirsiniz.

Çanakkale Çimenlik Kalesi 1462 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul un korunması amacıyla Boğazın en dar bölümüne Anadolu yakasında inşa edilmiştir. Çanakkale'deki Kale oluşabilecek herhangi bir saldırı için 19.yüzyıl zamanında boğaza paralel bölümündeki duvarlar yıkılarak çağın silah teknolojisine uygun silahlar yerleştirilmiştir.

Çanakkale otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Çanakkalenin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Çanakkale çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Çanakkale gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Çanakkale seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Çanakkale gezi rehberi ve Tarihi mekanlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Çimenlik Kalesi
Truva Antik Kenti
Truva Antik Kenti

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bulunan Truva Antik Kenti, dünyanın en ünlü arkeolojik kazı kenti özelliğini taşır. Truva halkı ve Akhalılar arasında yaşanan 10 yıllık Truva Savaşı'nın olduğu bu nokta hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağıdır Çanakkale.

Çanakkale tarihte önemli bir savaşa tanıklık eden antik şehirde Truva Atı en önemli kalıntıdır. Çanakkale Truva da ilk kez 1871 yılında Heinrich Schliemann tarafından arkeolojik kazı yapılmıştır, büyük bir tarihe tanıklık eden Truva Antik Kenti aynı zamanda Dünya Miras Listesi nde yer alıyor. Bir de Çanakkale Türk yurdu olduğuna dair söylentiler bulunmaktadır. Çanakkale'yi ziyaret edenlerin ilk uğrak yeri olan Truva Antik Kenti, sizin de Çanakkale gezinizin başlangıç noktası olabilir.

Ezine Truva Antik Kenti yakınlarındaki otellerde konaklayabilir ve çevresindeki restoranlarda Çanakkale ye özel tatlar deneyebilir keyfinize keyif katabilirsiniz.

Çanakkale otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Çanakkalenin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Çanakkale çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Çanakkale gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Çanakkale seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Çanakkale gezi rehberi be Tarihi mekanlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Dardanos Plajı

Küçük bir yerleşim yeri olan Dardanos, Çanakkale'ye bağlıdır. Kepez'e 6 km, Güzelyalı'ya 14 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çanakkale şehir merkezine ise 3,5 km mesafededir. 

Çanakkale'deki bu şirin yerleşim alanını tertemiz de bir plajı vardır. Çanakkale Dardanoz Paljı hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesi konumundadır. Çanakkale Dardanos Plajı Rüzgar sörfü yapmak için oldukça ideal bir yerdir ve Plajda şemsiye, şezlong, şemsiye gibi hizmetlerde vardır.

Çanakkale Dardanos Plajı turizm açısından önemli bir konumda bulunmaktadır, fakat Türkiye çapında bölgenin yeterince reklamı yoktur. Özellikle rüzgar sörfü gibi sporların ön plana çıkması için gerekli sponsorlu anlaşmalar, reklamlar ve gerekli teşvikler hem bakanlık tarafından hem de münferit veya grup olarak temin edilmelidir.

Çanakkale otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Çanakkalein tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Çanakkale çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Çanakkale gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Çanakkale seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Çanakkale gezi rehberi ve Tarihi mekanlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Dardanos Plajı