Çanakkale Otelleri Toplam 43 Otel Bulundu

Harita

Çanakkale Otelleri

Çanakkale otelleri hakkında bilmek istediğiniz herşey...

Çanakkale Otelleri

Çanakkale, mutlaka gidilip görülmesi gereken bir şehirdir. Türkiye'nin en önemli şehirlerinden bir tanesi denilebilir. Çanakkale öyle bir yerdir ki, hem tarihi, hemde doğası, aynı zamanda denizi ile kendisini çok iyi anlatmaktadır. Birçok turist, her yıl Çanakkale'ye gitmektedir. Çanakkale'yi kış veya yaz, hiçbir zaman boş bulamazsınız. Bütün otelleri ve pansiyonları dolu olmaktadır. Feribot ile adalara gidip şehitlikleri görebilirsiniz. Çanakkale'de görülecek o kadar çok yer var ki, siz bile şaşırırsınız. Yabancı turistler Çanakkale'ye geldikleri zaman, şehrin güzelliğine şaşırıyorlar fakat en ilginç tarafı ise, birçok Türk insanının daha Çanakkale'ye gitmemiş olması ve Türklerin bile Çanakkale'nin güzelliği karşısında şaşkın bir şekilde kalması. Çanakkale'ye gidilmesi en güzel zaman, bahar veya yaz aylarındadır.

Türkiye'nin en büyük üç şehri, İstanbul, Türkiye'nin eski başkenti, İzmir ve Ankara, Türkiye'nin başkenti olarak bilinir ve kabul edilmiştir fakat, Çanakkale manevi değeri o kadar yüksek olan bir yer ki, Türkiye'yi ziyaret edip Çanakkale'ye gitmemek bir hata olur. Çanakkale'ye adım attığını an, her yer turist ile doludur. Tarihi bol ve birçok gezilecek yer vardır, hatta hediyelik eşyalar satan küçük dükkanlar ve kitapçılar, fakat o kadar çok turist var ki, sadece Türkçe değil, her yerden farklı diller duyabilirsiniz. Oteller ve pansiyonlar o kadar güzel şekilde inşaa edilmiştir ki, içine girerken resmen nostalji ve tarih kokusunu alabilirsiniz. Gerçekten, Türkiye'nin en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Sadece yabancılara değil, Türklere bile, Çanakkale'ye gitmek her zaman tavsiye edilir.

Çanakkale'nin gezilecek yerlerinden bir tanesi ve aynı zamanda bilirsiniz ki Truva filminde kullanılmış bir yer, Truva'dır. Hem Truva atını görebilirsiniz, hemde Truva'nın tarihi kentini gezebilirsiniz. Şuanda araştırma ve arkeolojik kazılar yapılan bir yer olarak, birçok kalıntılar görünür ve gezerken, o dönemin nasıl olduğunu çok iyi görebiliyorsunuz. Elbette bazı şeyler kaybolmuş, fakat tarihin o kadar büyük bir değeri var ki, insanlar sadece kazı yerlerini bile görmeye geliyorlar. Okullar genel olarak şehitlikleri görmeye gelirler. Öğrenciler, feribota binerek güzel bir vakit geçirir ve gruplar halinde arkadaşlarıyla gezerler. Bazı yerler için deriz ya, birkaç gün gezmeniz yeterli diye, Çanakkale için bir hafta bile az gelir.

Çanakkale Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER