Çandarlı Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Çandarlı Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Çandarlı Otelleri

Çandarlı otelleri hakkında geniş bilgiler...

Çandarlı Otelleri

Geçmişi M.Ö. 4000 yıllara kadar uzanan Çandarlı, Amazon kadın savaşçılarının hakim olduğu bir bölgeydi. Amazon Kadınlar Pitane Kentini kurmuşlardır.Kadın kenti anlamına gelen Pitane ismi de buradan gelmiştir. Daha sonraları Hititler, Lidyalılar, Persler, İyonlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Saruhanoğulları, Karesioğulları ve Osmanlıların egemenliği altına girmiştir. Bölge ismini Çandarlı Halil Paşadan almaktadır.
Çandarlı Halil Paşa II. Murat zamanında sadrazamdır ve Pitanede bulunan M.Ö. 6. Yüzyıla dayanan tarihi kaleyi yeniden yaptırmıştır. Top atışlarına dayanıklı olan taş blokları ve temel payandaları da kaleye Halil Paşa yaptırmıştır. Sağlam ve korunaklı bir hal alan kaleye o zamandan sonra Pitane yerine Çandarlı ismi ile anılmaya başlamıştır.

Çandarlı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Çandarlı Kalesi
Çandarlı Kalesi

Çandarlı, İzmir Dikili'nin bir sahil beldesidir. Amazon kadın savaşçılarının egemen olduğu Çandarlı Kalesi, geçmişten günümüze sağlam bir şekilde gelmiştir. Denize karşı yapılan bu kale, kentin dış saldırılardan korunmasını sağlamıştır. Tam olarak hangi tarihte yapıldığı bilinmemekle beraber bugün ki son yapısında Cenevizlilerin katkısı vardır. İzmir, Dikili tatilinizde bu kaleyi görmeden gitmemenizi tavsiye ederiz. Sadece dış yapısı ile değil, iç yapısı ile de sizi kendine hayran bırakacaktır.