Çatalköy Otelleri

Çatalköy otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Çatalköy Otelleri

Çatalköy, Türkiye'nin sloganı haline gelmiş ikinci ülkesi olan yavru vatanı Kıbrıs da bulunan, önemli şehirlerinden bir tanesi olan Girne ilinde bir köy'dür. Akdeniz'in en berrak temiz suları ve üç kıtanın birleşme noktası olan anavatandan bir parçadır Kıbrıs. Kıbrıs gibi bir vatan'ın köy'ü olma şerefini taşıyan Çatalköy, ortalama 5000 nüfuslu olup aynı zaman da Neolotik döneme ait bir yerleşim alanıdır. Gün geçtikçe nüfusunda artış gözlenmesi Turizm misafirlerinin artması ile birlikte Çatalköy otelleri oldukça tercih edilmektedir. Sosyal medyada oldukça adından söz ettiren, hemen hemen her hafta magazin programlarına konuk olan Kıbrıs gece hayatı, ünlü misafirlerinin birçoğunu Çatalköy otelleri ağırlamaktadır. MÖ 3000-4000 yılları arasında, Anadolu'daki Kilikya bölgesinden göç eden insanlar tarafından kurulmuştur ve bölgede yapılan kazılar sonucu ekonominin tarımdan kazanıldığını göstermektedir.


Çatalköy köyünde bulunan evlerin birçoğunda, evler arası birbirine bağlantıyı sağlayan dehlizl'er bulunmaktadır. Her sene yaz kış yerli yabancı turist ağırlayan ağırlamaya doymayan yavru vatan, Çatalköy otelleri konseptini günden güne geliştirmeyi başarmıştır. Yaz sezonlarında güneşin ve denizin tadını çıkarmak için doğru adres olan tatil köyümüz, şehrin uzağında sakinlik huzur isteyenlere çok ideal bir tercihtir. Kışın yorucu yorgunluğunu atmak, Girne'nin kilometrelerce uzanan plajlarında deniz'e girmek isteyen tatilcilerimiz akşam yorgunluğunu atabilmek adına, Çatalköy otelleri zengin mutfağı ile karşılayarak romantik anlar yaşamanızı sağlamaktadır. Denize gitmekle yetinmek istemeyen turizm misafirlerimiz, tesislerin su kaydırağı, muz, Ringo, Jet-ski gibi aktivitelerinden yararlanabilirler. Bu güzelliklerden faydalanmak için geç kalmış değilsiniz, hemen resmi internet sayfasından online işlemler bölümünden istediğiniz oda seçenekleri ile tatil paketinizi uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.


Eğlence merkezlerinde sınır tanımayan konserleriyle, gece hayatında disko- bar- gazinosu ile, yöreye özgü alışveriş fırsatları dışında gezilmesi gereken tarihi yerleri de mevcuttur. Girne de bulunan Girne Kalesi, Akdeniz kıyılarında Ortaçağda bugüne kalan en önemli en etkileyici kalelerden biridir. Turizm misafirlerinin Çatalköy otelleri tercih etme sebeplerinden birisi de bölgeye hakim olup gezilecek görülecek yerlere ulaşımı kolayca sağlayabilmektir. Girne kalesi her gün mutlaka yüzlerce yerli yabancı misafirlerin hayran bakışlarına şahit olmaktadır. Güzelliği ile büyüleyen kale, sıcak kanlılığıyla da memnuniyet göstermektedir. Turizm patlaması yaşayarak misafir nüfusunun artması Çatalköy otelleri adına pek sorun teşkil etmemekle birlikte hiçbir misafirini geri çevirmemektedir. Mutlaka her kes için her dakika konaklama sağlamak mümkündür. Gezi rehberi hakkında bilgi paylaşımları resmi internet sayfasından yayınlanmakta, oteller hakkında bilmediklerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tatil cennetine hiç gelmemiş, hakkında anlatılan güzel yerleri gezme fırsatına sahip olmadıysanız eğer daha fazla kendinizi bu güzelliklerden mahrum etmeyin. İlk tatil programınızı yavru Vatan Kıbrıs'tan yana kullanmanız ileriki seneler için de tatilinizin ikinci evi çatalköy olabilir. Kolay ödeme seçenekleri ile tatilinizi taçlandırabilir güzel zaman geçirebilirsiniz.

Çatalköy Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

St. Hilarion Kalesi
St. Hilarion Kalesi

Kıbrıs adası Girne sınırları içerisinde yer alan Saint Hilarion Kalesi, Girne Beşparmak dağları üzerinden bulunan Kantara ve Bufavento  kaleleri gibi adanın Arap saldırılarından korunması amacıyla  yapılmış kalelerden bir tanesidir. Sarp iki tepe üzerine kurulmuş olan Saint Hilarion kalesinin denizden 700 metre yüksekliği bulunmaktadır.

Kıbrısa göç eden ve hayatının  son dönemlerini burada  ibadetle geçiren Hilarion ismindeki bir azizden kalenin isminin alındığı bilinmektedir. Kalenin olduğu bölgeye 10.yüzyılda bir kilise birde manastır inşaa edilmiştir. Girne de yer alan Saint Hilarion Kalesinin isimlerine ilk kez 1191 senesindeki kayıtlarda rastlanmaktadır. Daha sonraki yıllarda ateşli silahların icat edilmesiyle birlikte bölgedeki diğer iki kale gibi burasıda önemini yitirmiştir.1489 senesine kaleyi Venedikliler ele geçirmiş ve bu şekilde kale yanlızlığa mahkum edilmiştir.

Girne de yer alan Saint Hilarion Kalesi üç ayrı bölümden oluşmakta olup  ana girişi koruyan savunma yeri olarak adlandırılan kısım Bizanslılar tarafından 11. yüzyılda güçlendirilmeye çalışılmıştır.Aşağı bölüm ise askerler ve atlar  için kullanılmış olup daha üstteki bölümde ise mutfak,kilise ve kral sarayı yer almaktadır.Ayrıca bu bölümde birde su deposu bulunmaktadır.Girne de yer alan Saint Hilarion kalesinin yukarı kale girişinde bir Lüzinyan kapısı bulunmaktadır. Buranın doğu bölümünde soyluların ikamet ettiği yerler batı bölümünde ise diğer odalar bulunmaktadır. Girne de yer alan bu tarihi yapı kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.