Çayeli Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Çayeli Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Çayeli Otelleri

Botanik Çay Bahçeleri İle Çayeli otelleri hakkında bilgiler...

Çayeli Otelleri

Yeşilin her tonu ile karşılaşabileceğiniz, Doğu Karadeniz'in sevimli ilçesidir Çayeli...

Çayeli, Rize ye 22 kilometre uzaklıktadır ve kolaylıkca ulaşım sağlayabileceğiniz araçlar bulunmaktadır. Şanslı ilçelerden olan Çayeli ne deniz kenarından geçen karayolu ile oldukça keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. İlçenin ekonomisi çaycılığa dayanmaktadır ve bölgenin kültürünü etki altında bırakmıştır. Yemyeşil çay bahçeleri ile sadece kültür değil, gezip görülecek yerler arasında da özellikle doğa sevenleri cezbedici bir güzelliği vardır.

Karadeniz Bölgesi yağmurları ile ünlü olup, doğada birçok şelale ve tarihi eser bulunmaktadır. Görülesi doğal güzelliklerinden Şairler Deresi ni ziyaret edebilir, üzerinde bulunan Ağaran Şelalesi nin muhteşem manzarasının görsel etkisi altında kalabilirsiniz. Ayrıca, Artvin Rize karayolunda bulunan tünelin üzerinde ise Çayeli Kalesi mevcuttur ve günümüze dek sağlam kalamamış, harabe şeklindedir.

Çayeli gezinizde orman içinde birçok dinlenme ve piknik alanı ile karşılaşırsınız. Yorgunluğunuzu buralarda bir bardak çay eşliğinde atabilirsiniz. Yeşillikler içerisindeki Karadeniz bölgemiz eşsiz doğası ile, ülkemizin en cazibeli bölgesidir, ziyaretçilerine görsel şölen sunmaktadır.

Çayeli Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER