Çıralı Otelleri

Sesiz, sakin bir cennet olan Çıralı Otelleri, bölgedeki en uzun sahil şeridine sahiptir...

Çıralı Otelleri

Sessiz, sakin, huzurlu bir tatil cenneti olan Çıralı, aynı zaman da bölgenin bozulmamış en uzun sahil şeridine sahiptir. Akdeniz Bölgesinin sayılı incilerinden olan ve Akdeniz ikliminin hakim olması ile muhteşem güzelliklere sahiptir. Çıralı, Antalya iline bağlı Kemer ilçesinin Ulupınar Köyünün 5 mahallesinden biridir. Ulaşımın kolay olduğu beldemizde tatilcilerin en çok tercih ettiği Çıralı Otelleri müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımıştır. Antalya iline 80 kilometre, Kemer'e 30 kilometre, Olimpos'a ise 23 kilometre yakınlıktadır. 1960 yılların da 3 ailenin yaşadığı Çıralı da, şimdilerde ise 130 aile yaşayarak artışın sağlandığı görülmektedir. Beldemize gelen tatilcileri rahat ettirmek adına her şeyi düşünen Çıralı Otelleri, değişik konsepti ile farklılık yaratmaktadır. Doğal güzelliklerini sergileyerek Akdenizin Kemer ilçesini renklendiren Çıralı, Kemer'e yarım saatlik kadar bir kısa mesafede yer almaktadır.


Çıralı beldemiz, ev sahipliği yaptığı aynı zaman da nesli tükenmekte olan kaplumbağalardan dolayı 1. dereceden sit bölgesi ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Çevrenin çok fazla zarar görmemiş olmasının nedeni inşaatın yasaklanmış oluşudur. Değişik güzelliklerin bir arada bulunduğu beldemiz de konaklama yapmak isteyen tatilci misafirlerimize özel hazırlanan Çıralı Otelleri eşliğinde sunulan birçok aktivite yer almaktadır. Deniz manzaralı odaları, tam pansiyon eşliğinde oda kahvaltısı, açık yarı olimpik yüzme havuzları, plajda adınıza ait şezlong yerleri ayırtarak güneşin ve denizin tadını çıkarmanıza yardımcı olan Çıralı Otelleri fırsatları saymakla bitmez. Çıralı beldemiz ismini Olimpos yanar taşından almıştır. Buradaki doğalgaz ateşi hala sürekli yanmakta olduğu için bu özelliği ile yerli yabancı tüm misafirlerin ilgi odağı haline gelmiştir.


Tatilci misafirlerimizin gezi turları programlarına eklemiş olduğu aktivitelerden biri olan Balık Turu, Akdeniz Bölgesinin bereketli sularında yapılan en keyif verici balık tutma hobisidir. Misafirlerimiz bu sayede irili ufaklı birçok farklı balığı görme imkanına sahip olurlar. Şehrin kalabalığından uzak olmak ve kafa dinlemek isteyen misafirlerimiz için Beycik Yaylasına yakın Çıralı Otelleri tercih etmeleri tam isabetli karar olabilir. Daha çok yürüyüş parkurlarının çoğunlukta olduğu Çıralı Beycik Yaylası, Antalyadan yaklaşık olarak 60 kilometre kadar uzaklıktadır. Tatilcilerimizin akşam yürüyüşlerini sohbet eşliğin de yaparak zaman geçirdikleri bu yayla misafirlerimize oldukça iyi gelmektedir. Yürüyüşlerini bitirdikten sonra misafirlerimize iyi gelecek Çıralı Otelleri içinde yer alan, Türk hamamı banyosunda bir kaç saat geçirerek günü sonlandırabilirsiniz. Farklı güzelliklerin bir arada olduğu tatil hayallerini gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey resmi internet sayfasını ziyaret etmektir. Online işlemlerin gerçekleştirildiği bu sayfada aradığınız her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Oda seçeneklerinden, taksit seçeneklerine kadar, gezi rehberinden, animasyon programına kadar her şey mevcuttur. Dilerseniz daha önce konaklama yapmış gerçek kişilerin yorumlarını okuyarak da yakından bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çıralı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Balık Turu
Balık Turu

Antalya Çıralı'da tatil ve kültürel açıdan yaptığınız ziyaretler dışında bir de Balık Turu yapılmaktadır. Kafa yorgunluğuna ve unutacağınız birçok sorunun yegane huzur kaynağından ibarettir Balık Turu. Akdeniz Bölgesinin o bereketli sularında yapabileceğiniz bu aktiviteye mutlaka zaman ayırmanız gerekmektedir.

7

Akdeniz Bölgesinde tutabileceğiniz irili ufaklı en güzel balıkları görmeye burda şahit olabilirsiniz. Olta balıkçılığının en güzel örneklerini yaşayabileceğiniz ve yer yer adrenalin yaşayacağınız güzel bir aktivitedir. Balık Turu hakikaten özel bir meziyet isteyen, sabır isteyen bir aktivitedir. Ruhunuz balıkçılığa uygun olmasada birkaç atıştan sonra sizde alışacaksınız. Kesinlikle ruhunuzun arınacağı bir aktivite. Bunu ilk başta anlamasınızda, balığın oltaya takılma anına kadar geçen zaman aralığında hissedeceksiniz. Balığın oltaya takılma anına kadar etraftaki doğa manzarasını, maviyle yeşilin buluşmasını izlemek sizi dinginliğin son zevkine ulaştıracaktır.

Mevsimde en fazla avlanan balıklar Akya, Sarıkuyruk (yörede her ikiside Kuzu diye anılıyor) Orfoz, Sinarit, Lahoz, Yazılı Orkinos, Torik, Palamut, Baraküda (İskarmoz), Mercan, Zargana dır. Özellikle 5 ila 40 kg arasında değişen ağırlıklarıyla Akya, Sarıkuyruk, Orfoz, Lahoz ve Sinarit balıklarını yakalamak mükemmel bir adrenalin yaşatacak.

Beycik Yaylası

Daha çok yürüyüş parkularının bol olduğu bir mevkide olan ve Antalya'dan yaklaşık 60 km uzaklıkta bir yerdir Çıralı Beycik Yaylası. Bölge adeta bir keşif alanından ibaret, burda her yaş ve kondisyona uygun Kollinsky ailesini görmeden gitmeyin.

Bölgenin profesyonel rehberlerindendir Christian Kollinsky. Beycik yaylasının muhteşem ve esrarengiz doğası, çeşitli kazılardan günümüze gelen kalıntılarıyla gezip görebileceğiniz güzelliklerdendir burası. Şehrin kalabalığından ve yoğun iş temposundan biraz olsun uzak kalmak istiyorsanız burayı mutlaka görmeniz gerekir. Konaklama düşünüyorsanız Kollinsky ın eşi Sibel hanımın işlettiği Sibel s 4Seasons da kalabilir ve değişik kültürel ve yerel lezzetlerden tadabilirsiniz.

Beycik Yaylası tam anlamıyla huzurun kol gezdiği, arınabileceğiniz mekanlardan biridir. Beydağlar ulusal parkı mevcuttur, burda yürüyüş yapabilir, fotoğraflarla anılandırabileceğiniz, vahşi yaşamı gözleyebileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Doğanın, huzurun ve mutluluğun tek adresi olan Beycik Yaylası nı mutlaka görünüz.

Beycik Yaylası
Çıralı
Çıralı

Olympos Antik Kentinin doğusunda yeralan Çıralı yerleşimine, Olympos Antik Kenti sahilinden 300 m doğuya giderek veya Antalya Kaş karayolu üzerindeki Çıralı yol ayrımından 11 km sonra ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Caretta ların çoğunlukla bölgeyi tercih ettiği ve yumurta bıraktığı muhteşem kumsalı, bölgenin muhteşem sahillerinden biridir. Pek çok bitki örtüsüne sahip olan sahil kumsalları ve bölge tamamen sit alanı olarak çevrilmiştir. Tamamen doğallığın ön planda olduğu bir yerdir. Çıralı girişindeki köprüden sonra portakal bahçeleri arasından geçen yoldan yaklaşık 3 km sonra bölge halkı tarafından ismi YANARTAŞ olarak anılan ve isimlendirilen Khimaira ören yerine ulaşılır.

Çıralı da doğal yapıyı bozmayacak yapıda pek çok pansiyon ve restaurantlar bulunmaktadır. Çeşitli ihtiyaçlarınızı buralardan temin edebilirsiniz. Eğer daha önce buralara gelme fırsatı bulamadıysanız mutlaka gelip görmeniz gereken yerlerdendir. Türkiye de böyle yerlerin varlığını ancak gördükten sonra anlayacaksınız.

Olimpos Antik Kenti

Yüzyıllar önce birçok konuya ve efsaneye sahip olan Çıralı Olimpos Antik Kenti, varlığını günümüze kadar sürdürmüştür. Antalya ilinde yer alan tarihi kent bölgede en popüler yerlerden biridir. Bu güzellikten mahrum kalmamanız için en kısa zamanda görmeniz gereken yerlerden biridir.

Bir Likya bölgesi kenti olarak da geçer. Kemer bölgesine yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Yapacağınız bir Likya turunda Kentin güzelliklerini görme şansına erişebilirsiniz.Çok köklü bir tarihe sahip olan kentte çok fazla kazı çalışmaları yapılmadığı için yer altında kalan birçok kalıntısı bulunmaktadır. Bölge bitki örtüsü bakımından zengindir, bu zenginlik hem iyi yönde etkisi vardır hem de kötü yönde. İyi yanı zaten bilindiği üzere doğanın ve insanların yaşam kaynağı olan oksijeni sağlamak ama kötü yanı ne yazıkki bu yer altında kalan kalıntıları gün geçtikçe daha fazla kaplaması.

Bizans ve Roma İmparatorluk dönemlerinden kalma kilise ve tarihi yapılardan kalma birçok eseri burda görme şansına erişebilirsiniz. Olimpos Antik Kenti bu güzel özelliklerine günümüzde sahipken, umarım ileriki dönemlerde de aynı duyarlılığı göstererek doğal güzelliğini yok etmeyeceğimizi temenni ediyorum,mutlaka gezi rehberinize kesinlikle not ediceğiniz bir yer.

Olimpos Antik Kenti
Türkmen Ağaç Evleri
Türkmen Ağaç Evleri

Çıralı bölgesinde kaçış mekanı arayanların ve günümüz sorunlardan uzak kalabileceğiniz yegane yerlerden biridir Türkmen Ağaç Evleri.

Ağaç evlerde daha önce konaklama yapmadıysanız müthiş bir deneyim olacak siz konuklar için. Yaşayabileceğiniz en güzel deneyimleri, arkadaşlıkları, gökyüzünün maviliğini, yıldızları ve bir bardak şarap ve müzik eşliğinde tatilin tadına sonuna kadar varabileceğiniz ender yerlerden biridir Türkmen Ağaç Evleri. Ülkemizde böyle yerlerin varlığını korumamız gerekmektedir ve önemini artırmak için elimizden geleni yapmamız gerektiğine inanıyorum. Nedense yurtdışı misafirlerinin rağbet ettiği bölge inanılmaz turist ağırlamaktadır. Bu da verdiğimiz önemi bir kere daha ortaya çıkarmaktadır.

Özgürlüğün, temizliğin ve huzurun dile geldiği Ağaç evlerde çok cüzi miktarlarda sezonda konaklama yapabilme şansına erişebilirsiniz. Rezervasyonunuzu daha önceden yapabilirseniz yer sıkıntısı çekmezsiniz. 5 yıldızlı bir konforu sunan Türkmen Ağaç Evleri mutlaka ziyaret ediniz.

Yanartaş

Antalya Fethiye karayolunun 55. km mesafesinde yer alan Tekirova ilçesi doğal güzellikleriyle tatilcileri bekliyor. Antalya'nın doğal güzellikteki plajlarına sahip olan Tekirova ilçesi, Çıralı mevkiinde yer alan Yanartaş Çıralı'nın girişinde yer alıyor. Tarihi dokusunu halen yitirmemiş ender volkanik dağlardan biridir. Antalya'nın göz bebeği olan Çıralı kasabası Tekirova ilçesine yaklaşık 10 dakika mesafededir. Tekirova merkeze çok yakın olmasından dolayı bölgeyi çok sayıda turist ziyaret etmektedir ve bölgenin tarihi eserleri antik kentleri rahatça gezebilirsiniz.

Yanartaş