Çökertme Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Çökertme Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Çökertme Otelleri

Milas ın gizli güzelliklerinden olan Çökertme otelleri, sizleri bekliyor...

Çökertme Otelleri

Milas ın gizli güzelliklerinden biri olan Çökertme, tarihte Vasiliko olarak adlandırılmaktaydı.
Çökertme, Muğla nın Milas ilçesine bağlı bir köy statüsündedir. Çökertme, Muğla ya 79 km, Milas a ise 50 km uzaklıkta olup, Ören tatil beldesine 17 km lik bir mesafede yer alır. Çökertme, tipik Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz aylarında sıcak ve kurak, kış aylarında ılık ve yağışlıdır.
Ören ile Mazı sahilleri arasında bulunan Çökertme, yaz aylarında yatların uğramadan geçmediği bir noktadır. Pırıl pırıl deniziyle ve tertemiz havasıyla harika bir tatil bölgesidir aynı zamanda. Yeşilin her tonunu görebilmeniz mümkündür.
Ünlü Çökertme türküsünün bu yöreye ait olduğu tahmin edilmektedir. Çökertme türküsünün bir de hikayesi vardır. Gülsüm ile Halil in aşk hikayesi. Gülsüm ile Halil, birbirlerine aşıktır ve nişanlanmışladır. Fakat sonradan köye gelen kaymakam Gülsüm e aşık olur ve Halil in öldürülmesini ister. Halil bir gün gemiyle Bitez e armut taşırken öldürülür. Derler ki Çökertme türküsünü Gülsüm Halil in ölümünün ardından söylemiştir. Hikayeyi en iyi Çökertme ye gittiğinize hissedeceksiniz.
Milas Çökertme nin 2000 yılında turizm değeri artmaya başlamış ve günümüzde yerli-yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Küçük bir köy olsa da, doğasıyla ve oksijen dolu havasıyla dinlendirici ve huzur verici bir tatil isteyenler için oldukça ideal bir bölgedir.
Çökertme de bulunan birkaç restoran vardır. Dilerseniz öğle ve akşam yemeklerinizi muazzam bir doğa manzarası eşliğinde buradaki restoranlarda yiyebilirsiniz.
Çökertme ye Milas ve Bodrum dan kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz. Çökertme Köyü nün ulaşım yolu asfalttır.
Çökertme de otel ve pansiyon bulabilirsiniz. Çökertme de yer alan konaklama tesisleri hem ekonomik hem de huzurlu günler sunar.
Çökertme deki otellerin birinde konaklamayı planlıyorsanız eğer, erken rezervasyon önemlidir. Çünkü Çökertme de bulunan oteller hem az sayıdadır hem de yaz sezonunda doluluk oranına ulaşmaktadır. Dilerseniz ailenizle dilerseniz arkadaşlarınızla çıkacağınız tatilinizde, Çökertme otellerinin birinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Çökertme Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER