Davraz Dağı Otelleri

Isparta'nın en büyük turizm kaynakları arasında olan Davraz Dağı otelleri sizleri bekliyor...

Davraz Dağı Otelleri

Davraz Dağı, Isparta'nın doğusunda yer alan Toros Dağları'na bağlı 2637 metre yüksekliğinde kayak turizmi için de çok uygun bir dağdır. Halk arasında hem davraz hem de davras olarak adlandırılmıştır. Davraz Dağı'nın etrafında Gelincik Dağı, Sultan Dağları Gelincikana Doruğu yükselmektedir. Kayak turizmine son derece elverişli olan Davraz, kayak severlere yılın büyük bir bölümünde hizmet vermektedir. Davraz Dağı, Türkiye'nin en güzel pistlerine sahip Kayak Merkezi ve kış sporu merkezlerindendir. Dağcılığa gönül verenlerin, zirve yüksekliği 2637 metre olan Davraz Dağı yeni gözdesidir. Dağın yüksek yamaçlarından Isparta Ovasını ve Eğirdir gölünü değişik açılardan izleme olanağı vardır. Ayrica Dağcılık, Botanik Gözlemcilik ya da Trekking aktiviteleri gerçekleştirebilmektedir.

Davraz Kayak Merkezi 1995 yılında turizm merkezi olarak tescillenmiş günümüze kadar turistik 6 tesis ve 2 tane ise günbirlikçilerin kullanabilmesi için tesis yeri sunulmuş işletmecilere buraya ilk çalışmayı İl Özel İdare Müdürlüğü başlatmış ve alt yapı ve önemli donanımlar tamamlandığı zaman 1997 yılında kayak turizmine kazandırılmıştır.

Davraz Dağı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Davraz Dağı Kayak Merkezi
Davraz Dağı Kayak Merkezi

Davraz Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 2 metreye kadar ulaşmaktadır. Davraz Kayak Merkezinde kuzey disiplini, alp disiplini, tur kayağı, snowboard, tele mark yapılmaktadır. Bu kayak merkezinde; Saatte 1000 kişi taşınabilen 1211 m ve saatte 1000 kişiyi taşıyabilen 1155 m uzunluğunda iki telesiyej tesisi vardır.

Alt İstasyon Yükseltisi 1674 m, Üst İstasyon Yükseltisi 1961 m'dir. 4 km'ye ulaşan uzun parkurlar bulunmaktadir. Ayrıca; Davraz Kayak Merkezinde 624 m uzunluğunda teleski, kayak elbise ve ekipmanları kiralanacak noktalar, 300'er metrelik 2 adet babylift, 5 adet kar motoru, 1 adet Snowtrack, 3 Adet Dağ Kafeteryası ve çeşitli konaklama yerleride bulunmaktadır.