Erzurum Otelleri

Köklü Tarihi İle Dadaşlar Diyarındaki Erzurum Otelleri hakkında bilgiler...

Erzurum Otelleri

Coğrafi konum olarak bir kısmı Doğu Karadeniz Bölgesine doğru taşan ama genel anlamda bakıldığında Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzurum, Anadolu için son derece önem teşkil eden illerden biridir. Geçim kaynağını tarım ve hayvancılıkla elde eden bu bölgede, aynı zamanda kış sezonu turizm de ciddi ölçüde gelir sağlamaktadır. 3125 mt rakımlı Palandöken dağı ve oldukça sert kışı ile akıllara kazınan Erzurum, kış mevsiminde donan musluklar, kapı boyuna varan kar yoğunluğu gibi olumsuzluklardan ötürü yerli halkı bir hayli zor şartlar altında yaşamını sürdürmektedir. Ancak muhteşem bir görselliğe ve tarihe sahip olması, Erzurum Otelleri ile de oldukça gözde iller arasında yer almasını sağlamıştır. Yaz- kış ayrı bir güzelliğe şahit olacağınız Erzurum ilinde pek çok görülesi güzel yerler bulunmaktadır. Yaz tatilini bu bölgede geçirmek isteyenler Erzurum Otelleri ile anlaşma sağlayıp, gece otelinde istediği konforu sağlarken gündüz de Erzurum Arkeoloji Müzesi, Nene Hatun Milli Parkı ve Tortum Şelalesi gibi tarihi bölgeleri ziyaret ederek, farklı bir atmosfer içine girebilirler.


Bunun yanısıra yazın yeşile kışın ise beyaza bürünen Erzurum, son yıllarda Palandöken Kayak Merkezi ile de oldukça popüler bir bölgedir. Kış mevsiminde sıklıkla kayak yapmayı tercih edenler için Erzurum Otelleri en iyi konaklama alanı ve şehrin ideal kayak merkezlerinden biri olacaktır. Son derece lüks içeren mimariyle tasarlanan Erzurum Otelleri, siz konuklarına ihtiyacınız olan her konforu sunmuş ve yaz tarihi güzelliklerden kışın ise kayak merkezinden faydalanmanıza ön vererek, her dem ziyarete açık hale gelmiştir. Kendi ve çocuklarınızın tarihi kültürünü zenginleştirmek isterseniz, en doğru adreslerden biri Erzurum Otelleri bünyesinde konaklamak ve sizlere sunulan şehir turlarına katılım yapmak olacaktır.


Ayrıca yemek kültürü yönünden de bir hayli zengin olan Erzurumu ziyaret ettiğinizde, küflü peynir, tandır ekmeği, çağ kebabı, kadayıf dolması gibi pek çok lezzeti tatma fırsatınız olacaktır. Bu lezzetler Erzurum Otelleri içinde bulunan otelin kendine özel restoranlarında bulunduğu gibi otel dışı çeşitli restoranlarda da bulunmaktadır. Dilerseniz otelinizde dilerseniz de şehir turunda birbirinden lezzetli tatları deneyebilir, çevrenizdekilere de tavsiye de bulunabilirsiniz. Bununla beraber Oltu taşıyla da ünlü olan Erzurum, yerli halkın kadınlarında bilekleri süslerken, erkelerin de tesbih olarak vazgeçilmez bir aksesuardır. Sizlerde burada tatil yaptığınızda çeşitli takı ve süs eşyaları satan dükkanlardan sevdiklerinize küçük hediyeler alabilir, kendinizden bir hatıra kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra hem yaz mevsiminde hem de kış mevsimindeki güzelliğine şahit olmak isterseniz, o halde sizlerin erken rezervasyon işlemiyle Erzurum Otelleri arasından bir seçim yapmanız gerekecektir. Bu sayede uygun fiyata istediğiniz mevsimde bu bölgede konaklayabilir, şehrin muhteşem manzarasından ve lezzetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için sitemizi takip edebilir, kendinize uygun bir fırsat yakaladığınızda online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Erzurum Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Erzurum Arkeoloji Müzesi
Erzurum Arkeoloji Müzesi

Narman Peribacaları

Narman Peribacaları
Nene Hatun Milli Parkı
Nene Hatun Milli Parkı

93 Harbinde büyük cesaret ve özgüven ortaya koyan Nene Hatun ismini ölümsüz hale getirmek amacıyla bölgede var olan tarihi tabya ziyarete uygun bir şekilde düzenlenerek Nene Hatun Milli Parkı olmuştur. 1955 yılında yılın annesi olarak seçilen Nenen Hatun adını tarihe altın harflerle yazdırmış ve büyük simge olmuştur. Bu cesaret örneği Türk halkının ve Türk kadının ne kadar cesaretli olduğunu bir kere daha gözler önüne sermiştir. Erzurum sınırları içine 10 km2'lik bir alanda olan parka geldğiniz zaman o yıllardaki insanların vatani için neler yaptıklarını görebilirsiniz. Sizlerin de bu anlamlı parka gelmeniz tavsiye ederiz.

Tortum Şelalesi

Tortum Şelalesi, Türkiye'nin en heybetli ve görkemli şelalesi olmasından dolayı çok önemli bir yere sahiptir. Aynı ismi taşımakta olduğu Tortum çayından oluşmakta o kadar güzel bir duruşu vardır ki görenleri hemen etkisi altına almaktadır. Türkiye'nin en yüksek olmasa bile en heybetli ve yüksek debisiyle görenlerin yetirince doyurmakta doğanın o bölgeye verilmiş en büyük hediyesi, hiç durmayan enerjisiyle izlerken sizde bu şelaleyi dinlenecek ve tertemiz bir nefes alarak yenileneceksiniz.

Tortum Şelalesi