Göztepe Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Göztepe Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Göztepe Otelleri

Göztepe otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Göztepe Otelleri

Kadıköy ilçesinde bulunan ve ilçenin en geniş semti olma özelliğini taşıyan Göztepe, dinlenme alanları ve tarihi mekânlarıyla siz misafirlerini bekliyor.

Göztepenin güneyinde Marmara Denizi, kuzeyinde Merdivenköy, doğusunda ise Erenköy ile Caddebostan bulunur. Kadıköy ün en işlek caddesi olan Bağdat Caddesi de Göztepe nin içinden geçer. Semtte bulunan Göztepe Araştırma Hastanesi İstanbul un en büyük sağlık kurumu olma özelliğini taşır.

Yemyeşil Göztepe Parkı, gün içerisinde bölgeyi gezen insanların dinlenme mekanıdır. Gün içerisinde kitap okuyanlar, bisiklete binenler ve yürüyüş yapanları misafir eder. Kadıköy e bağlı olmasından dolayı, ilçenin tarihi mekânlarına da oldukça yakındır.

Göztepe Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

İstanbul Oyuncak Müzesi
İstanbul Oyuncak Müzesi

Yazar Sunay Akın tarafından 2005 yılında kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, oyuncakların hikâyeleri ile dünya tarihini birleştiren bir müzedir.

Sunay Akın ın ailesine ait olan tarihi konak müzeye dönüştürülmüştür. Müze bünyesinde, 20 yılı aşkın sürede dünyanın farklı yerlerinden toplanan 1000 den fazla oyuncakla kurulmuş. Günümüzde ise sergilenen oyuncak sayısı 4000 den fazladır.

Müzede sergilenen oyuncakların tamamı da sanatçının kitaplarından, sahnelediği oyunlarından ve televizyon programlarından elde ettiği telif gelirleriyle satın alınmıştır.2010 ve 2011 yıllarında "Avrupa nın En İyi Müzesi" yarışmasında ödüle aday gösterilen müzede aynı zamanda atölye ve gösteri gibi etkinlikler de düzenleniyor. Müzeyi pazartesi günleri dışında hafta içi 09.00-18.00, hafta sonu 09.30-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.