Gümüşhane Merkez Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Gümüşhane Merkez Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Gümüşhane Merkez Otelleri

En uygun Gümüşhane Merkez otelleri hakkında bilgiler...

Gümüşhane Merkez Otelleri

Kara yoluyla ulaşımın yaygın ve gelişmiş olduğu Gümüşhane, Karadeniz ile Doğu Anadolu nu ortasında bulunur. Karadeniz deki diğer iller gibi burada da Karadeniz iklimine rastlanılsa da yer yer belirgin Doğu Anadolu nun karasal iklimine de tanık olursunuz. Gümüşhane nin bitki örtüsü ladin ağacı, köknar ve meşe gibi ağaç topluluklarından meydana gelmektedir. 

Gümüşhane nin ayrıcalıklı diğer bir özelliği ise tarihi zenginliğidir. Gezinti esnasında sizi alıp geçmişe götüren bu yapılardan; Canca Kalesi, Kov Kalesi, Akçakale, Keçi Kalesi, Torul Kalesi, Gümüşkaya Kalesi, Küçük Camii, Hagios Georgios Manastırı tarihi kalıntılarından sadece birkaçını oluşturur.

Gümüşhane de birçok arkeolog uzun çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yapılan kazı çalışmaları ve araştırmaların dolayısıyla  şehre ilk yerleşim M.Ö. 3000de gerçekleştiği bilgisi ortaya çıkarılmıştır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Gümüşhane, Hititler den Kimmerler e, Romalılar dan Bizanslılar a dek bir çok egemenliğin yönetiminde olmuştur. 

Sadece tarihi değil doğal güzellikleri yönünden de zengin bir şehirdir Gümüşhane. Şehrin özellikle yaylaları kesinlikle görülesi yerlerdir. 450 civarında yaylası bulunmakta bu yeşilliklere cenneti aratmayacak kadar eşsiz yerdir. Her ne kadar çok fazla turist çekmese de, şehirde birçok otel bulunur. Gümüşhane sınırları içindeki oteller her bütçeye ve kişiye göre değişen otelleri barındırmaktadır.

Gümüşhane Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Kromni Vadisi
Kromni Vadisi

Çok fazla bilinmeyen Kromni Vadisi il merkezine bağlıdır. Çok önceleri ticari yolların geçiş yolu üzerinde yer alan vadi, çeşitli medeniyetlere ait manastır, kilise ve şapel gibi tarihi yapılar bulundurmaktadır.
Kromni Vadisi belirli bir kitle tarafınca ziyaret edilmektedir. Fotoğraf makinenizi yanınıza alarak, tarihi yapıların eşsiz atmosferiyle geçmişe yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca dönüşünüzde yayla üzerinden daha bir çok farklı köyü ziyaret ederek yeni yerler keşfedebilirsiniz.