Güvercinlik Otelleri

Güvercinlik otelleri, Muğla ilinin Bodrum ilçesine ait olan köyde bulunmaktadır...

Güvercinlik Otelleri

Muhteşem güzelliğiyle herkes tarafından bilinen Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik köyü, bugün Bodrum tatilcilerinin daimi uğrak yerlerinden biridir. Bodrum merkeze 20km uzaklıkta olup, gece hayatını kapsayan eğlence merkezinin az olduğu Bodrumun ışıltılı yaşamının dışında oldukça sessiz ve huzurlu bir yapıya sahiptir. Sahil boyunu çevreleyen Güvercinlik Otelleri, ziyaretçilerini her yıl aynı titizlikle karşılamakta ve memnun kalmalarını sağlamaktadır. Deniz ile doğanın birleşimiyle ortaya çıkan manzaranın tadına varmak isteyenler, tepesini zeytin ağaçlarının kapladığı ve duru denizine bakmaya doyulmayan Güvercinlik Otelleri, siz sakinliği seven tatilcilerini beklediğini bilmelisiniz. Güvercinlik köyünün karşı kıyısında yer alan Salih adası bulunmakta olup, burada Antik Karyanda Kenti olduğu söylenmektedir. Ancak bu bölgede eski yaşama dair kayda değer bir tarihi kalıntıya rastlanmamıştır. Güvercinliğin Güneydoğusuna doğru kıyı kesimde herkes tarafından bilinen beyaz bir ev vardır ve etrafı oldukça güzel bir görüntü sergileyen ağaçlarla kaplıdır.


Akdeniz iklimine sahip bu bölge, geçimini turizm ve balıkçılıktan sağlamaktadır. Dolayısıyla Güvercinlik Otelleri içinde konakladığınızda hayatınızda yediğiniz en leziz balıkları tadacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Bunun yanı sıra Bodrumun saklı cenneti olarak nitelendirilen Güvercinlik Köyü, karşı kıyısında bulunan Pina yarımadasıyla da oldukça ün kazanmıştır. Ağaçlarla çevrili adanın orta kısmından yükselip Güvercinlik Otelleri kervanına katılan ve güçlü mimari yapısıyla göz kamaştıran bir görsel şölen sunan otel, birçok kişi tarafından tatilde konaklama tercihi arasındadır. Sahilinde çeşitli balık restoranlarına ve çay bahçelerine yer veren Güvercinlik, her adımınızda rahatça dinlenmenize imkan vermiştir. Konuklarına tertemiz bir plaj içinde yüzme fırsatı veren Güvercinlik Otelleri, aynı zamanda çiçeklerle benzenmiş teraslarında denizi izleme şansını da sunmaktadır.


Güvercinlik Köyünün sizlere avantajı, çevre köylere ve Bodrum merkezine yakın ulaşım mesafesinde olmasıdır. Şöyle ki, sizler Güvercinlik Otelleri içinde konakladığınızda istediğiniz zaman tek vesaitle Bodrum merkezine ulaşabilir hatta dilerseniz Muğlaya dahi gidebilirsiniz. Bodrumun dillere destan gece kulüplerini ziyaret edebilir, eğlenceniz sona erdiğinde Güvercinlik Otelleri arasında konakladığınız otelinize geri dönerek sessizlik içinde odanızda dinlenebilirsiniz. Aynı zaman gerek Güvercinlik de gerek se Bodrum merkezinde kendinize veya yakınlarınıza hediye alabileceğiniz birçok küçük büyük obje satan dükkanlar bulunmaktadır. Bu dükkanları gezebilir, Bodrum anısına bütçenizin el verdiği şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra pek çok otelin standart oda hizmetinde odaları küçük ve bunaltan bir havaya sahipken, Güvercinlik Otelleri sizlere geniş ve ferah oda sunumuyla eşsiz hizmete imza atmaktadır. Tatil anlayışınız hem dinlenmek hem de eğlenmeye yönelikse, Güvercinlik Köyü sizlerin en doğru adresi olacaktır. Sitemiz üzerinden tüm otellerin hizmet kalitesini inceleyebilir, dilediğiniz takdirde online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sürekli takip etme durumunda otellerin sizlere sunduğu indirimleri görebilir ve tatilinizi çok daha uygun fiyata getirebilirsiniz. Özellikle otellerin erken rezervasyon uygulamasından faydalanmanız, sizlere ciddi ölçüde kazanç sağlayacağını bilmelisiniz.

Güvercinlik Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER