Güzelçamlı Otelleri

Güzelçamlı otelleri, Aydın ili sınırları içinde,Kuşadası'nın kıyı şeridi üzerinde bulunur.

Güzelçamlı Otelleri

Birçok tatil beldesinin plajları genelde açık alanda direk güneşe maruz kalırken, bazı tatil beldelerinin ağaç altından başlayan kumsalı sayesinde, kişiler istedikleri vakit güneşlenebilmekte ve dilediklerinde ağaçların gölgesinde dinlenmektedirler. İşte bu olağan üstü güzellikteki fırsatı sizlere sunan Güzelçamlı Otelleri, Aydın İl sınırı içinde olup Kuşadası ilçesine bağlı kıyı şeridinin ortalama 25km güneyinde yer almaktadır. Yaklaşık 6000 civarında olan yerleşik nüfusu, yaz sezonunun açılmasıyla yazlık sahiplerinin akın etmesi üzere bu nüfus 50000e ulaşmaktadır. Ayrıca yerli ve yabancı turistler de bu akına katıldığında Güzelçamlı Otelleri her sezonda dolup taştığı görülmektedir. Büyükmenderes Delta Ovası ile Dilek Yarımadasına komşu olan Güzelçamlı beldesi, tatilcilerine oldukça fazla alternatifli eğlenme fırsatı sunmaktadır. Konaklama konusunda en iyi imkanları veren Güzelçamlı Otelleri, bunun yanı sıra muhteşem doğası ve deniziyle de konuklarına eşi benzeri olmayan bir tatil yapma olanağı tanımaktadır.


Güzelçamlı beldesine geldiğinizde burada farklı deneyimlere imza atmanızı sağlayacak aktiviteler sizler için düzenlenmiştir. Mesela Güzelçamlı Otelleri içinden çıktığınızda sörf, su kayağı, yelken, kano, balık avı ve tekne turu gibi aktiviteleri değerlendirebilir, isterseniz de 2007 senesinden bu yana yamaç paraşütü konusunda siz değerli konuklarına olanak sunan Güzelçamlının imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Güzelçamlı Otelleri sizlerin tatil adresiniz olduğunda, bilmeniz gereken tek şey eğlencenin sınırsız boyutta olduğudur. Kuş gözetleme gezileri, treking, bisiklet turları, at binme, mağaracılık, botanik turlar ve buna benzer çeşitli aktivitelere elverişli olan Güzelçamlı beldesi, her yıl ziyaretçilerine farklı aktiviteleri sunmasıyla %100 memnuniyeti yakalamaktadır. Bunun yanı sıra bu beldeyi ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken tarihi ve günümüzün oldukça rağbet gördüğü turistik mekanlar bulunmaktadır.


Bunlara örnek vermek gerekirse, Çiftlik Türbesi, Kızıldere Kaplıcası, Beyler Kulesi, Long Beach ve Papaz Plajı görülesi mekanlar olmak üzere tavsiye edilmektedir. Her bakımdan rahat ve huzurlu olacağınız Güzelçamlı Otelleri içinde de spa merkezi, şok havuzları, tuz banyosu, su kaydırakları, çocuk havuzu ve park alanı, fitness merkezi gibi birçok etkinliğe yer verilmiştir. Sadece deniz ve havuz keyfiyle sıradan bir tatil geçirmek yerine çılgınca eğlenebileceğiniz aktiviteleri deneyebileceğiniz Güzelçamlı Otelleri bünyesinde konaklayabilir ve çevresinde düzenlenen her aktiviteye katılım sağlayarak deli dolu bir tatil süreci yaşayabilirsiniz. Tatilinizi ne denli güzel geçireceğiniz, sizlerin tatil anlayışıyla ilgili olduğunu unutmayınız. Bugün yaptığı indirimlerle sizlerin daha uygun koşullarda daha lüks içeren etkinliklerle tatil yapmanızı sağlayan Güzelçamlı Otelleri, ziyaretinizin ardından memnun kalacağınıza garanti vermektedir. Bu nedenle sitemiz üzerinden bu beldenin otelleri arasında bir inceleme yapabilir, içinize en fazla sinen tesisi tercih ederek rezervasyon işleminizi online olarak yapabilirsiniz. Gezilip görülesi birçok alana sahip Güzelçamlı beldesinde tatil yapmanın ayrıcalığını tatmak adına elinizi çabuk tutmanızı ve beldenin erken rezervasyon uygulamasından yararlanarak uygun fiyata unutulmaz bir tatil yaşamanızı tavsiye ederiz.

Güzelçamlı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Beyler Kulesi
Beyler Kulesi

Aydın ili Güzelçamlı Mevkii Donduran köy güneyinde inşa edilmiş olan Beyler Kulesi inşaatında, tuğla, moloz taş ve bölge bölge mermer kullanılarak tamamlanmıştır. Yan yana bitişik iki kare mekan içerisinde yer alan kule batı cephesinde yer alan kule diğerine göre daha küçük ebatlarda inşa edilmiştir.

Küp ve kesme biçiminde inşa edilmiş bir yapı olan Beyler Kulesi birinci ve ikinci olmak üzere iki teras katından yapılmıştır. Ahşap kat döşemeleri çıkan yangında kül olduğu için günümüzde hala mevcut değildir. Yapının ikinci katı doğu cephesinde üçgen yapılı ocak yer almaktadır.

Teras kat duvarlarında ise mazgal delikler yer almaktadır. Bu yapının giriş kapısı yine aynı cephede yer alır ve birinci katın duvarının orta yerine inşa edilmiştir. Kuleye giriş tahminen çekme köprünün iç tarafında yer alan merdivenlerle sağlanmaktaydı. Bu çekme köprünün kalıntıları hala kapının ahşap lento ortasında yer alan makaradan belli olmaktadır. Duvarlarda büyük ve küçük çatlaklar yer almaktadır. Beyler Kulesi dönemin ova hakimi Menderes dönemine ait olarak inşası tamamlanmıştır. Beyler Kulesinin kesin olarak yapım tarihi bilinmemektedir.  

Çiftlik Türbesi

Aydın Güzel Çamlı mevkiinde yer alan Çiftlik Türbesi Aydın ilinin tanınmış ailelerinden birisi olan Cihanzadelerden Safiye Sultana aittir. 18. Yüzyılda yapılmış olduğu sanılan bu türbe tamamen moloz taştan inşa edilmiş olup, yan yana iki ayrı kare bölümden inşa edilmiştir. Türbenin üzerini ise iki adet küçük kubbe yer almaktadır. Türbeye daha sonraki yıllarda büyük sivri kemerli alınlıklar yapılmıştır.

Bu yapı sık ziyaretlerle ünlenmiş ve gelen misafirlerin uğrak mekanlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Aydın güzel çamlı mevkiine geldiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alır. Ailenizle veya sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilir çevredeki otellerimizde konaklama imkanı bulabilirsiniz.

Çiftlik Türbesi
Kızıldere Kaplıcası
Kızıldere Kaplıcası

Aydın ilinin Güzel çamlı ilçesi sınırlar içerisinde yer alan ve en yakın yerleşim alanı olan Kızıldere Köyüne yaklaşık olarak 5 km mesafede yer almaktadır.

Kızıldere Kaplıcası Şifalı sulara ev sahipliği yapmaktadır bu Kaplıca sularının bazı hastalıklara iyi gelindiği bilinmektedir bu hastalıklar ise şu şekildedir. Romatizmalı hastalıklar kronik bel ağrıları, kireçlenme, intihaplarıma olmayan eklem hastalıkları, sebebi belli olmayan yumuşak doku hastalıklarında, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahi sonrası uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, beyin rahatsızlıklarında sinir sistemi gibi hastalıkların tedavisinde stres bozukluğu ve spor yaralanmalarına karşı tamamlayıcı tedavisinde olumlu etkileri olduğu görülmektedir.

Yolunuz güzel çamlı mevkiine düştüğünde mutlaka gelip şifa bulacağınız bir yer olarak Kızıldere Kaplıcalarını kullanabilir ailenizle ve sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilirsiniz. Çevredeki otellerimizde konaklama yaparak günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Papaz Plajı

Kuşadası Papaz Plajı Güzel Çamlı tarafında güvercin ada girişinin sol tarafında bulunmaktadır. Çok eski tarihlerde plaj olarak kullanılmayan bu alan daha sonraki yıllarda Belediye tarafından yapılan düzenlemeler sonucunda tekrar kullanıma açılmış ve popüleritisini tekrar kazanmıştır. Diğer plajlara nazaran yerel halk tarafından çok rağbet görmeyen bir plajdır ama diğer taraftan gelen turistlerin uğrak mekanları arasında olan bir yer olma unvanına sahiptir.
 
Papaz Plajı girişinde özel işletmeler yer almaktadır bunların başında ise Hamamm Beach Cub bulunmaktadır. Papaz plajında yer alan kayalık alanlara ahşap iskeleler inşa edilerek kurulmuş olan bu tesis genel olarak cafe, restoran ve beach club olarak yerli ve yabancı müşterilere hitap etmektedir.

Bu yerleşim alanı haftanın bazı günlerinde yerli ve yabancı sanatçılar çıkartmaktadır. Bazı gündüzler ise dj ile müzik keyfi bulunmaktadır. Bu güzel kendi halinde olan plaj güzel çamlı mevkiine gelip mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Sapsarı kum plajı ve masmavi deniziyle sizi büyülemeye yeterde artar bile. Güzel çamlı bölgesine geldiğinizde çevredeki otellerimizde konaklama yapabilir günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Papaz Plajı
Long Beach
Long Beach

Aydın Kuşadası uzun plaj yani long beach yavansu mevkiinden Güzelçamlı mevkiine kadar verilmiş olan isme denir yaklaşık olarak 12 km lik bir sahil şeridine sahip olan bu plaj Dünyanın en güzel plajlarından bir tanesidir. Plaj tamamen kum olup plaj içerisinde değişik isimlerle yaklaşık 20 adet plaj bulunmaktadır.
 
Long Beach üzerinde yüzlerce site yer almış olup plaj kullanıcıları genellikle otel müşterileri site sakinleri ve Kuşadası halkı kullanmaktadır. Plaj üzerinde büyük küçük bir sürü cafe restoran Beach Clublar bulunmaktadır. Plaj kullanımı ücretsiz olan Long Beach de şezlong ve şemsiye kullanımı ücrete tabidir. Plaj içerisinde yaya yolu, bisiklet yolu, motosiklet yolu yer almaktadır.

Plaj üzerinde birbirinden renkli ışıklarla işlenmiş sahil geceleri yürüyüş için çıkan Tatilcilerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Ayrıca gece hayatı hareketli geçen sahilde Cafeler de gecesini geçirirler. Her imkanın sağlandığı Long Beach sahilinde yaşayan çoğu insanlar Kuşadası merkeze inmezler çünkü demiş olduğum gibi bu bölgede tüm ihtiyaçları karşılanır insanların yaz aylarında ise gece geç saatlere kadar eğlence mümkündür ve oldukça hareketlidir.