Hasankeyf Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Hasankeyf Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Hasankeyf Otelleri

En uygun Hasankeyf otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Hasankeyf Otelleri

Hasankeyf Batman a bağlı tarihi dokusuyla insanların eşşiz manzarası karşında hayran kaldığı bir yerdir.iki yakasınn Dicle Nehri'nin  ayırdığı tarihi bir ilçedir. 1975 yılında gerçekleşen nüfüs kayıtlarına göre 13.823 civarı olan Hasankeyf, göçler nedeniyle 2000 yılında nüfusu 7493 e kadar düşmüştür..Batman a gelip de Hasankeyf e uğramadan dönmemenizi tavsiye ederiz.Her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası olan bölge yerli yabancı milyonlarca turisti ağırlamaktadır.

Eyyubiler o dönemde Moğol İstilasının yapılmasından bir zaman sonra  4. yüzyıl dan itibaren Hasankeyf i yeniden inşa etmeye başladılar . Eyyübilerin bugün Hasankeyf'te yer alan bir çok eserde imzası bulunmaktadır. Sultan Süleyman zamanında bu inşaa faaliyeti en yüksek seviyeye  ulaştı. Batman' a geldiğiniz zaman gezilecek yerler arasına Hasankeyf'i unutmayınız....

Hasankeyf Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Hasan Keyf Kalesi
Hasan Keyf Kalesi

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en eski yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf, tarihi yapıtlarıyla ziyaretçi potansiyelini her yıl geliştirmektedir.
Turizm açısından önemli bir yeri olan bölgenin, aynı ismi taşıdığı Hasankeyf Kalesi Dicle Nehriyle birlikte gözlere hitap eden ve mutlaka görülmesi gereken noktalardan birisidir.
Bölgeye geldiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken yerler arasında yer almaktadır. Bölge eski tarihi yapısının etkilerini sular altında kalarak yitirmiş olsada halen tarihi ve mimari yapısının etkilerinden dolayı büyük ilgi görmektedir.Batman bölgesindeki gezi turunuza burayı da eklemenizi tavsiye ederiz. 

Hasan Keyf Mağaraları

Hasankeyf te yer alan mağaralar, çok eski dönemlerden bu yana sağlamlığını korumaktadır. İnsanlığın çok eski bir yerleşim alanı olan Hasankeyf, günümüzde mağaralarıyla da tarihte etkileyici bir tecrübe sunuyor.
Hasankeyf teki mağaralar, bölgeye gelen turistlerin Hasankeyf Kalesinden sonra tercih ettikleri yerdir. Bir çok uygarlıklar bu bölgeyi barınak olarak kullanmışlardır.Bunlardan bazıları Sümerler, Asurlular ve Babilliler olarak bilinmektedir.. Yerleşim ve yaşama alanı olarak kullanılan mağaralar, kayalıklara oyulan kanallarla yapılmıştır.

Hasan Keyf Mağaraları