Heybeliada Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Heybeliada Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Heybeliada Otelleri

Adaların En Yeşili ve Heybeliada otelleri...

Heybeliada Otelleri

Bostancı iskelesinden yarım saat süren güzel bir yolculuk sonunda heybeli ada iskelesine yanaştığımızda sol tarafınızda deniz lisesi sağ tarafınızda ise sizleri sahil karşılar. Ayrıca şuan günümüzde zor rastlanan kızılçam ormanlarıyla kaplıdır.


Iskeleden Heybeliadaya ayak bastığınız andan itibaren yorgunluğunuzu giderebilmek için hemen karşınızda sıralı çay bahçeleri bulunmaktadır, bu çay bahçelerinde günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Ayrıca sıcak yaz günlerin vazgeçilmez adresi olan meşhur roma dondurmacısı bulunmakta ve aşağı yukarı 30 yıldır hizmet vermektedir. Sahilde biraz yürüdükten sonra hemen yanınızda fayton durakları göreceksiniz.


Nostalijik faytonlar eşliğinde harika bir ada turu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer yürümeyi tercih edersenizde sahil boyunca adayı gezebilirsiniz. Sahil şeridi adayı çevrelemektedir. Eşsiz orman manzarası ve temiz hava eşliğinde oldukça güzel düzenlenmiş huzurlu ve rahat bir yürüyüş yapabilirsiniz. Temiz hava eşliğinde ağaçların altındaki tahta masalarda piknik yapabilirsiniz. Heybeliada Büyükadaya nazaran daha az gürültülü ve sakin biryerdir ve adalar içerisinde en yeşili olanıdır.


Heybeliada nın en önemli zirvesi Değirmen Tepesi dir. Adada, eski sakinlerine ve Rumlar a ait birçok gözde eser ve yapı bulunmaktadır. Heybeliada, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin adaya gelmesi ile canlanır ve adada turistler faytonlarla gezdirilir. Burada tatil yapmak ayrı bir keyiftir.

Heybeliada Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER