Hisaralan Otelleri

Kaplıcaları ile görülesi yerlerdendir Hisaralan otelleri hakkında bilgiler...

Hisaralan Otelleri

Balıkesir'in merkez ilçesine bağlı bir köydür Hisaralan. Köyde kış ayları genellikle kar yağışlı, yaz ayları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Köy halkı tarım ve hayvancılık ile geçinmektedir. Hisaralan Balıkesir'e 86 km, Sındırgı ilçesine de 27 km uzaklıkta yer almaktadır. 

Hisaralan, 13. yüzyılda Bizanslıların hakimiyeti altına girmiştir. Dönemin Kraliçesi düşmandan korunmak için köy girişine bir hisar yaptırır. Köy ismini buradan almıştır. İklim koşullarından ötürü hisar zamanla harabe şekline gelmiştir. Günümüzde sadece belirli bir kısmı sağlam ulaşmıştır.

Hisaralan da Bizans dönemine ait çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Ayrıca köy çıkışında Bizanslılara ait mezarlık bulunmaktadır. Define avcıları mezarları talan etmiştir.

İlçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta olup, Hisaralan Köyü'nde yer alan Hisaralan Kaplıcaları, termal turizmin önemli merkezlerindendir. Radyoaktivite özelliği taşıyan termal sular, ayrıca sodyum bikarbonatlıdır.

Termal turizm merkezi olan Hisaralan, yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Termal sularının; romatizma, nefrit ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. 

Hisaralan Kaplıcaları, şifalı suları ile tercih edebileceğiniz bölgelerden biridir. Tatil planınızı sağlığınız için yapıyorsanız Hisaralan Otelleri sayfamızdan hemen araştırmaya başlayabilirsiniz. 

Hisaralan Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER