Hopa Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Hopa Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

En uygun Hopa otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Hopa Otelleri

Doğu Karadeniz Bölgesinin en özel yerinde bulunan Hopa ilçesi , Artvin ilinin mistik özellikleri içerisinde büyüleyici ortama sahiptir. Trabzon ,Rize ,Artvin ,Ardahan, Kars,Erzurum ve Gürcistan Cumhuriyetini birbirine bağlayan uluslararası karayolu üzerinde bir kavşak konumundaki Hopa ilçesinin Sarp Sınır Kapısına uzaklığı 18 km. uzaklıktadır.

Hopa İlçesinde yaşayan halkın büyük bir bölümü geçimini tarımla sağlamaktadır. İlçede yetiştirilen tarımsal ürünler genellikle çay, fındık, mısır, kivi, elma, armut, çeltik, sebze ve turunçgillerdir. Ayrıca balıkçılık Hopa ilçesi için vazgeçilmez bir geçim kaynağıdır.Bölgede birçok balık türünün olduğuda bilinmektedir. İlçede tarıma dayalı ekonomik yapı son zamanlarda değişmeye başlamıştır. Hopa Limanının faaliyete geçmesi, özellikle de Sarp Sınır Kapısının açılması ile ihracat ve ithalatta, turizmde, uluslararası taşımacılıkta çok önemli gelişmeler olmuştur.

Hopa yöresinde ilk yerleşimin nezaman ve hangi bölgedeyapıldığı bilinmemektedir.Bazı bilgilere ve bulunan kalıntılara göre bölgede Hurrilerin yaşadığı sanılmaktadır.Hurrilerden sonra Azzi ve Hitit yönetiminde kalan yöre Kimmerlerin istilasına uğramıştır.

Hopa Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Orta Hopa Camii
Orta Hopa Camii

Artvin İlinin önemli ibadet mekanları arasında yer alan Orta Hopa Camii, ayrıca şehrin gezi alanlarından da birisidir. 19. yüzyılda yapıldığı öne sürülen Orta Hopa Camii, günümüzde hala ibadete açıktır.

Caminin yapılışı ve kimler tarafından yaptırıldığı kesin olarak bilinmemektedir. Orta Hopa Camii en son 1994 yılında yenilenen bu yapının tavan döşemeleri ve kubbesi gerçekten takdire şayandır. Artvin ilinin Hopa ilçesinde yer alan bu camii gerçekten görülmeye değerdir.