İçel Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

İçel Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

İçel Otelleri

Mersin'e bağlı bir ilçede bulunan İçel otelleri, Doğu Akdeniz'in önemli tatil mekanlarındandır...

İçel Otelleri

İçel'in doğusunda Adana, batısında Antalya, kuzeyinde Konya ve güneyinde Akdeniz yer almaktadır. Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Erdemli, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus ve Yenişehir İçel'e bağlı ilçelerdir.

İçel'in yazılı tarihi, Luviler ile başlayıp, Hitit, Urartular, Asurlular, Babiller, Lidyalılar, Persler, Seleukoslar ve Romalılar ile devam eder. 16. yüzyılda ise Osmanlı topraklarına toraklarına katılmıştır. 

İçel de tipik Akdeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları aşırı nemli, kışları ise ılık ve yağışlı geçmekte olup, bitki örtüsü ise Maki'dir. İçel yaylaları bol bir ilimizdir.Yazları sıcaklardan bunalan halk yaylalara akın etmektedir. 

İçel de İnanç Turizmi açısından önemli iki merkez bulunmaktadır. Bunlardan birincisi St. Paul'un Tarsus ta bulunan Evi ve Kuyusu olup, Vatikan tarafından Hac Yeri ilan edilmiştir. Diğeri ise erken Hıristiyan devrinde Hac Yeri olarak kabul edilmiş olan, Azize Aya Tekla yani Meryemlik'dir. Ayrıca Tarsus da yer alan, Ashab ı Kehf Mağarası da dini açıdan önemli ziyaret yerlerindendir.Yerli turizm açısından gelişmiş olan kente; yaz sezonunda bir çok yerli turist gelmektedir. Ayrıca ilçenin birçok bölgesinde yerli turistlerin ikamet ettiği yazlık siteler mevcuttur. Akdeniz kıyı şeridinde kurulan kentte hemen her alanda  tarihi mekanlara rastlamak mümkündür. 

İçel Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER