İçerenköy Otelleri

İçerenköy otelleri hakkında detaylı bilgiler...

İçerenköy Otelleri

İçerenköy İstanbul Ataşhire ait bir mahalledir. 2008 yılında Ataşehir bağlanmıştır. İçerenköy merkezinde Hotel Greenpark, Rixos Oteli, İsviçre Hastanesi gibi binalar bulunur.

Ayrıca ABD nin en büyük otel zincirlerinden biri olan Mariott Otelleri de ilk şubesini İçerenköy de açmıştır. Bunun yanı sıra burası her geçen gün hızla artan nüfusuyla Türkiye nin en büyük mahallelerinden biri olmuştur. 2013 yılında sahip olduğu 75.436 kişilik nüfusuyla İstanbul un en kalabalık 2. mahallesi ünvanına sahip olan İçereköy, Türkiye nin de en kalabalık 4. mahallesi konumundadır.

Mahalle bünyesinde Ataşehir in en büyük ilköğretim okulu olan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu bulunmaktadır. Mahalleye ulaşımın kolaylığı ve düzenli gelişimi nedeniyle İstanbul un en gözde mahallelerinden biri haline gelmiştir. Bostancı, Kozyatağı gibi semtlerdeki yığılmaların aksine, halen imara açık yapısı sayesinde de her geçen gün değeri artan bir semttir.

Burası, seksenli yılların başında mısır tarları ve bostanları olan, yanından geçen Çamaşırcı Deresi nde balık avlanabilen küçük bir mahalleydi. Zemin yapısı nedeniyle imar planında kat yüksekliği sınırı olmamasından dolayı yoğun yüksek katlı binalarla donatılmıştır.

İçerenköy Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER