İğneada Otelleri

İğneada otelleri hakkında bilgiler...

İğneada Otelleri

İğneada, 22 kilometrelik bir sahile sahip ve Trakya nın Karadeniz sahilinde bir kasabadır. Bağlı olduğu ilçeye 26, Kırklareli il merkezine 100 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ağırlıklı geçim kaynakları; ormancılık, balıkçılık ve pansiyon işletmeciligidir.
İğneada da, longoz ormanı, deniz, dağ, göller, temiz hava, biyolojik çeşitlilik, yabani hayat, kum tepecikleri, balıklar, ormanda bulunan şifalı bitkiler, sessizlik, göçmen kuşlar gibi eko turizm için önemli bir yere sahiptir. İğneada halkının konukseverliği ve yerel nüfusun eko-turizmin faydalarının bilincinde olması eko turizmin gelişmesi açısından önemli bir olanak oluşturmaktadır. Bölgede toplanan ve üretilen bazı ürünler şunlardır; Odun dışı orman ürünleri: Bal, Mantar, Yabani meyveler, Deniz ürünleri: Balık, Hediyelik eşya olarak deniz kabukları Ziraat ve el sanatları: Süt ürünleri Organik meyve ve sebzeler Halı dokuma Ahşap el işçiliği ürünleri bu ürünlere örneklerdir.

İğneada Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

İğneada Limanköy
İğneada Limanköy

Kırklareli İğneada ya bağlı olan Limanköy, yazın başka kışın bambaşka güzellikleriyle her yıl tatil için tercih edilebilecek yerlerden biridir.

İğneada Limanköy ün kuruluşu 150 yıl öncesine dayanmaktadır ve nasıl kurulduğuna dair güzel bir hikayeye de sahiptir.

150 yıl önce Romanya dan göç eden bir topluluk buraya geldiklerinde bir fenerin yönetimini yürüten bir adama karşılaşırlar. Adam bu bölgede yalnız kaldığı için göçmenleri buraya yerleşmeleri konusunda ikna eder. Göçmenler burada yaşamaya karar verince Limanköy kurulmuş olur.

İğneada Limanköy şuan da 500 nüfusa sahiptir. Aynı zamanda dünyada çok az bulunan longoz tipi ormanların biri de İğneada Longozu dur ve Limanköy e oldukça yakındır. Doğanın en güzel yüzlerinin arasında özellikle doğayla iç içe bir tatil size fazlasıyla iyi gelecek. Yeşillikler arasındaki İğneada Limanköy de geçirdiğiniz her vakit yılınızın yorgunluğunu alıp sizi stresten arındıracak.

İğneada Langozu

Tabiatın bir armağanı olan İğneada Longozu, Kırklareli nin Kıyıköy mevkiinde bulunmaktadır.

Dünyada sadece 3 örneği bulunan Longoz tipi ormanlık; kış aylarında sular ormanlık alanı kaplamaktadır. Organik bakımdan oldukça zengindir toprakları. Su kuşları, leylekler sonbahar aylarında geçiş alanı olarak kullanırlar İğneada Longozu nu. Burada konaklamaya devam eden 184 kuş türü ayrı bir güzellik kadar atmosferine.

Yeşillikler içinde sadece bir gün geçirseniz bile ruhunuz yenilenecektir. Dünyada yok denecek kadar az sayıda bulunan İğneada Longozu doğanın gösterdiği en güzel yüzü ile yeşilin tüm tonlarına doyuruyor gelenleri. Bir gün şehir hayatının kalabalığından ve trafiğinden kaçmak isterseniz İğneada Longozu sizi en iyi şekilde ve huzur içinde ağırlayacaktır. Daha sonrasında gezinize Pınarhisar Kalesi ni, Vize Kalesi ni, Balkaya Köyü nü ve Dupnisa Mağarası nı ziyaret ederek devam edebilirsiniz.

İğneada Langozu