Ilgın Otelleri

Ilgın otelleri, Türkiye'nin muhteşem yerlerinden biridir.

Ilgın Otelleri

Bölgede sırasıyla Hititler, Firigyalılar, Lidyalılar, Roma ve Bizanslılar hakim olmuştur. 1077 yılında Anadolu Selçuklu Dvletinin kurucusu olan Kutalmışoğlu Süleymanşah tarafından fethedilerek Anadolu Selçuklu Devleti ne bağlanmıştır.

Ilgın, Şifalı suyu, kaplıcası, sıcak kanlı, misafirperver insanı ile Türkiye nin muhteşem yerlerinden biridir.
M.Ö. 1500 yıllarında Hititler tarafından büyük bir şehir devleti olarak kurulan Ilgın, Kral yolu üzerinde bulunmasıyla bölgede önemli bir yere sahiptir.
Selçuklu Devleti döneminde bölgenin en önemli şehirleri arasında sayılan Ilgın ilçesi,Konyanın başkenti olarak bilinmektedir.Tarihinde çok kez savaşa ve yağmalamaya uğrayan bu bölge, Alaaddin Keykubat ve Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında tekrardan yeniden yapılanmıştır.Alaaddin Keykubat  tarafından yapılan hamamlar sayesinde Ilgın ilçesi kaplıca anlamında önem kazanmışktır

Ilgın Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Ilgın Kaplıcaları
Ilgın Kaplıcaları

Türkiyenin tarihi ve doğal dokusunu içerisinde barındıran Ilgın ilçesi Ilgın kaplıcalarınada ev sahipliği yapmaktadır.
Turistler tarafından büyük ilgi gören ılgın kaplıcaları Konyanın gelir anlamında büyük payına sahiptir.Yıl içerisinde çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır.
Tarihi bir öneme sahip olan kaplıca,Evliya çelebinin seyahatnamasındede bu kaplıcalardan bahsedilmiştir.Konyaya yapacağınız gezilerde Ilgın kaplıcalarının hem yanı başında yer alan otellerde konaklayabilir termal sağlığın keyfine varabilirsiniz.Konaklamanın çok uygun olduğu bölgede uzun süreli fizik tedavi hizmetinide alabilirsiniz.

Ilgın kaplıcalarının kaplıca suyu bakımından oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.Su özelliği bakımından potasyum, magnezyum, sodyum, demir, alüminyum, nitrat, amonyum, sülfat, hidrokarbonat ve klorürlüdür.