İncekum Otelleri Toplam 11 Otel Bulundu

Harita

İncekum Otelleri

En iyi İncekum Otelleri hakkında geniş bilgiler...

İncekum Otelleri

Akdeniz bölgesinde, Antalya ilimizin en gözde turizm mekanlarından biri olan Alanya ilçesinin bir beldesidir İncekum. Her sezon yerli yabancı onca misafiri ağırlayarak turizm bütçesine büyük katkı sağlamaktadır. Gelen tatilcileri genelde İncekum Otelleri konuk etmek isterken, ultra lüks konforlu odalarında rahat bir uykuyu da yanında vaat etmektedir. Otel ve beldemiz hakkında ayrıntılı bilgilere sizler için özel hazırlanan İncekum Otelleri resmi internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Beldemiz İncekum, Alanya'ya 25 kilo metre yakınlık göstererek, şehir merkezi olan Antalya'ya ise 100 kilo metre uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşımın oldukça kolay sağlanması turizm misafirlerimiz açısından artı kabul edilebilir. Tatil sezonlarının en çok tercih edildiği beldeler arasın da yerini korumaktadır. Bu güzel beldemizde tatil yapmak İncekum Otelleri eşliğinde konaklama yapmak isterseniz, hemen online işlemlerden yerinizi ayırtabilirsiniz.


Bölgede tatilcilerimiz tarafından en çok tercih edilen plajlardan birisi olan İncekum plajı, incecik kumsalı ve yaklaşık 5 metreden sonra yavaş yavaş derinleşen denizi ile ilkler gözde plajlar arasındadır. Kumsala yakın olmak açısından bölge de bulunan İncekum Otelleri, konaklama tercihi yaparak zaman tasarrufu yapmış olursunuz. İncekum plajı ilçesi Alanya'ya yaklaşık olarak 20 kilo metre batısında yer alarak, plajın uzunluğu 1 kilometre kadardır ve plaja giriş ücretsizdir. Turizm tatilcilerimiz plajdan yana o kadar şanslılar ki, İncekum Otelleri rezervasyonu yaparak otele özel plaj konseptindende faydalanabilirler. İncekum plajının rengi sapsarı olmakla birlikte bakmaya bile doyamayacağınız ahenge sahip olup ayrıca kumlarının vücudunuza yapışmama özelliği de bulunmaktadır. Tatilcilerimizin çok hoşuna giden bu plajlar yıllardır geçmişten günümüze kadar dilden dile dolanmış, en güzel aşk hikayelerinde başrol almıştır.


Tatilin sadece denizden ibaret olmadığını düşünerek farklı yerlerde görmek isteyen tatil severlerin ikisini bir arada yaşayabilecekleri bir tarafı plaj bir tarafı mesire alanı olan İncekum beldesini övmekle bitiremeyecekler. Siz de İncekum Otelleri tesisinde konaklama yaparak, İncekum Orman Kampını ziyarette bulunarak doğa ile iç içe nefis bir tatil ziyafeti çekebilirsiniz. Kamp severler için gözde mekanlar arasında yer alan orman kampı, yıllık olarak binlerce kişiyi misafir etmektedir. Hem orman kampı, hem doğa harikası hem de eğlencenin ikinci adı olan bu yerde çocuklarınız da çok keyifli anılar paylaşabilirler. Öğlene kadar ormanda bol oksijen eşliğinde ailecek yürüyüş yaparsınız, devamında sahile uzanan yoldan devam ederek güneş eşliğinde denizin tadını çıkartırsınız. Her ikisinin de aynı anda yapıldığı beldemizde orman kampına yakın İncekum Otelleri seçimi yaparak konaklama işlemlerine başlayabilirsiniz. Bölge ve otel hakkında daha bilmediğiniz birçok bilgiye sizler için özel hazırlanan resmi internet sitesi üzerinden giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Ayrıca aynı sayfa üzerinden rezervasyon işlemleri de alınmaktadır.

İncekum Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

İncekum Mesire Alanı
İncekum Mesire Alanı

İncekum'da yer alan, İncekum Mesire Alanları, İncekum 1 ve İncekum 2 olarak bilinen mesire yerleri Antalya ili, Alanya ilçesi sınırları içinde yeralmaktadır. Antalya Mersin karayolu üzerinde bulunana İncekum 1 Mesire Yeri 1963 yılında Orman İçi Dinlenme Yeri olarak adı değiştirilmiştir. İncekum 2 Mesire yeri ise daha önce Orman Genel Müdürlüğü tarafından desteklenip sonrasında ise eğitim ve sosyal amaçlı tesis olarak yapılmıştır. Bitki topluluğu olarak, alanda kızılçam türleri yayılış göstermektedir. Alanın daha önceden kullanılması dolayısıyla çevre düzenlemesiiçin sonradan getirilen palmiye, okaliptus, zakkum, Kıbrıs akasyası, defne, sandal ve meşe gibi bitki türleri yeralmaktadır. Alanya devlet mülkiyetinde olması ve halkında eğlenme dinlenme yönünden ragbet gösterdiği yer olarak uygun olmasından dolayı manzara bütünlüğü içerisinde yeraldığından dolayı adını sonradan Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.

Antalya ve İncekum otelleri sayfamızdan birçok konaklayacak yerler bulabilirsiniz. İncekumun tarihi ve turistlik mekânlarını birde burdan öğrenme fırsatı bulabilirsiniz. İncekum ve çevresinde konaklayabileceğiniz otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. İncekum seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için İncekum gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İncekum Orman Kampı

İncekum Orman Kampı kampçılar için gözde mekanlardan biridir. İncekum'da orman kampına katılmak ayrı bir zevktir. Ormancılar severek her sene tercih ettikleri bu yer hem eğlenceli hemde doğa harikasıdır ayrıca, ormadan biraz yürüyüp sahile inebilirsiniz. Kumsalda güneşlenip denize girdikten sonra tekrar kampa dönüp doğayala iç içe olarak tatilinize devam edebilirsiniz. Çadırlarınızın yanına minik tentene açıp minik oturaklar koyup doğanın sesini dinleyebilirsiniz. Orman kampı yaparken akşamları sivrisnek istilasına uğramamak için gerkeli önemliniz alın ve orada bulunan minik dükkanlarda ilaçlarını temin edebilirsiniz. Kamp yürüyüşünde eğleceli vakitler geçirebilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Antalya ve İncekum otelleri sayfamızdan birçok konaklayacak yerler bulabilirsiniz. İncekumun tarihi ve turistlik mekânlarını birde burdan öğrenme fırsatı bulabilirsiniz. İncekum ve çevresinde konaklayabileceğiniz otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. İncekum seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için İncekum gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İncekum Orman Kampı
İncekum Plajı
İncekum Plajı

Antalya'nın Alanya ilçesine yaklaşık olarak 20 kilometre batısında yer almaktadır İncekum beldesi. Karayolu kenarında otopark alanı mevcuttur. Deniz ve plaj kumsaldır bununla beraber altın sarısı rengindeki kum olağanüstü incelikte olup vücuda yapışmayan türdendir. Bu nedenle bölge ismini burdan almış olup İncekum denmiştir ve plajada İncekum Plajı denilmektedir. Plaj yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda olup ve geniş bir koyun içindedir. Denizin derinliği on adım sonra diz boyuna kadar ancak gelebilmektedir. Özellikle yüzmeyi yeni öğrenen çocuklar için en çok ideal olan plajdır. Plaja giriş ise ücretsizdir. Şemsiye ve şezlong temin edebileceğiniz yerler ve günü birlik gelenlerde burdan faydalanabilir. Antalya ve İncekum otelleri sayfamızdan birçok konaklayacak yerler bulabilirsiniz. İncekumun tarihi ve turistlik mekânlarını birde burdan öğrenme fırsatı bulabilirsiniz. İncekum ve çevresinde konaklayabileceğiniz otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. İncekum seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için İncekum gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.